x
Azerbaycan

Vize İşlemleri

Azerbaycan

Adres

Sarıcapaşa Mahallesi Kıyık Caddesi No:4 Bilgen Pasajı / Ofis No:35 Merkez - Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 01 64

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Edirne

Euroasia GVS Edirne şubesi olarak sizlere Azerbaycan vizesinde bilgi sağlamak amacıyla hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Azerbaycan vizesi hakkında genel bilgilere ulaşabilir, daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS Edirne şubesi olarak Edirne ve çevre illerden yapacağınız başvuruları kabul etmekte ve Azerbaycan vize sürecinizde sizlere danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

Azerbaycan Türkiye Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu? - Edirne

Azerbaycan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Ancak bu vize türüne ve pasaport türüne göre farklılıklar göstermektedir. Azerbaycan vizesi 90 güne kadar olan seyahatlerde kısa süreli ve 90 günü aşan seyahatlerde uzun süreli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

  • 90 günü aşmayan kısa süreli seyahatlerde Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri Azerbaycan vizesinden muaftır.
  • Ancak Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri Azerbaycan’a yapacakları kısa süreli ve uzun süreli fark etmeksizin tüm seyahatlerinde vizeye tabidir.

Azerbaycan Vizesi Nasıl Alınmaktadır? - Edirne

Azerbaycan seyahatinde bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizelerini üç şekilde talep edebilmektedirler. İnternet yoluyla alınan E-vize, Azerbaycan’daki yetkili havalimanlarından alınan vize ve Türkiye’de bulunan Azerbaycan Konsoloslukları’na müracaat edilerek alınan vize olarak ayrılan Azerbaycan vize seçeneklerini sayfamızın devamında detaylı açıklamalarıyla bulabilirsiniz.

Azerbaycan E-Vize - Edirne

Azerbaycan Cumhuriyeti 10 Ocak 2017 tarihinden itibaren ülkelerine seyahat yapacak olan kişilere e-vize uygulamasını başlatmıştır. Bu uygulamaya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da dahil edilmiştir. Azerbaycan vizesini elektronik yolla almak en tercih edilen ve en pratik vize yöntemidir. Euroasia GVS Edirne şubesi ile yürütebileceğiniz E-vize işlemleriniz hızla sonuçlanmaktadır. Azerbaycan seyahatinde gerekli olan vizeyi E-vize yöntemi ile alarak evrak hazırlama zahmetinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca klasik vize başvurularında olduğu gibi pasaportunuzdan iki sayfa talep edilmez ve vizeniz pasaporta basılmaz. Bundan dolayı vize süreciniz daha da hızlı ilerlemektedir.

  • Azerbaycan vizenizi E-vize uygulaması ile sorunsuz bir şekilde almak için pasaportunuzda bulunan resimli sayfayı Euroasia GVS Edirne şubemizin mail adresine göndermeniz yeterli olacaktır. Şube yetkilimiz işlemlerinizi en kısa sürede tamamlayarak Azerbaycan vize başvurunuzu tamamlayacaktır.

Azerbaycan E-Vize Ücreti Ne Kadar? - Edirne

 

2019 yılı güncel vize ücretini Euroasia GVS Edirne şubemizden öğrenebilirsiniz. Standart başvuru ve ekspres vize olarak başvurulan Azerbaycan e-vizesinin fiyatlandırması da farklı olacaktır.

Bu vize türleri detaylı bir şekilde aşağıda açıklanmıştır.

 

  • Standart Başvuru: Azerbaycan vizenizi e-vize uygulaması ile almak için başvurduğunuzda seçebileceğiniz bir yöntem olan standart başvuru, 3 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.

 

 

 

<p dir=">Bu başvuru türü seyahat tarihi ileri tarihte olan vatandaşlarımız için önerilmektedir. Standart başvuru ücreti için şube yetkilimizden bilgi alabilirsiniz.

  • Ekspres Vize: E-vize uygulaması ile acil olarak alınılması gereken Azerbaycan vizesinde başvurular ekspres vize ile yapılmaktadır. Ekspres vize 1 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Euroasia GVS Edirne ile yaptığınız başvurularda vizenizi 3 saat içerisinde alabilmektesiniz. Ekspres vize ücretini şube yetkilimizden öğrenebilirsiniz.

Azerbaycan E-Vizesi Kaç Gün Geçerliliğe Sahiptir? - Edirne

Azerbaycan vize başvurusu sonucunda alacağınız vizeniz 90 gün boyunca geçerli olacaktır. Ancak Azerbaycan’da konaklayabileceğiniz süre 30 gün ile sınırlıdır. Azerbaycan vizesi tek girişli olarak düzenlenmektedir. Dolayısıyla her sınır geçişinde tekrardan vize almak zorundasınız. 30 günü aşan konaklamalı seyahatlerde Azerbaycan Konsolosluklarına başvurmalısınız.

Azerbaycan Vizesini Azerbaycan Havalimanından Almak - Edirne

Azerbaycan vizesine başvuru yöntemlerinden biri de vizenizi Azerbaycan’a girişiniz sırasında havalimanından temin etmektir. Azerbaycan vizesini değerlendirme ve onay verme yetkisi sadece iki havalimanında vardır. Bakü’de yer alan Haydar Aliyev Havalimanına ya da Gence kentinde yer alan Gence Havalimanına Azerbaycan vizesi için başvurabilirsiniz. Fakat bu yöntem çeşitli sorunlara neden olabilmektedir. Vize yetkilileri durumunuza göre sizden ek evrak isteyebilir. Bunun yanı sıra vize için gerekli olan biyometrik fotoğraf ve diğer belgelerde de sorun çıkabilir. Ayrıca diğer vize talepleri ile birlikte yaşanan yoğunluk da uzun bir vize süreci geçirmenize neden olabilir. Bundan dolayı Azerbaycan vizenizi seyahat tarihinizden önce edinmenizi tavsiye etmekteyiz.

  • Azerbaycan’a kara yoluyla ulaşım sağlayacak olan vatandaşlarımızın vizelerini önceden almaları gerekmektedir. Azerbaycan ülkesinin kara sınırlarında vize uygulaması yoktur.

Azerbaycan Konsoloslukları İle Vize Almak - Edirne

Azerbaycan vizesi için bir diğer yöntem de Konsolosluklara başvurulmasıdır. Azerbaycan vizesi Türkiye’de üç farklı şehirde bulunan Azerbaycan Konsolosluklarından alınabilmektedir. Azerbaycan vizesi için başvurabileceğiniz Azerbaycan Konsoloslukları aşağıda verilmiştir:

Azerbaycan Konsoloslukları’na başvurduğunuzda doldurmanız gereken vize başvuru formunu şubemiz ile iletişime geçerek edinebilirsiniz. Şahsen başvurular yoğunluk gibi sebeplerle çok tercih edilmektedir. Vize başvurunuzu Euroasia GVS Edirne şubemiz ile iletişime geçerek yapabilir ve sorunsuz bir vize süreci geçirebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler - Edirne

  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.
  • Vize başvurunuzu Azerbaycan Konsoloslukları ile yapacaksanız resmi tatillere, özel günlere ve Konsoloslukların çalışmadığı günlere bakarak randevu almalısınız. Aksi takdirde planladığınız seyahat tarihinden geri kalabilirsiniz.
  • Tüm evraklarınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Vize yetkilisinin evraklarınızda bir hata tespit etmesi, başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasına neden olabilir.

Azerbaycan vize başvurunuzu Euroasia GVS Edirne şubesi ile yaparak vizenizi hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. Şubemizle iletişime geçerek durumunuzu bildirmeniz yeterli olacaktır. Vize yetkilimiz size en kolay vize sürecini sunarak Azerbaycan vize başvurunuzu tamamlayacaktır. Azerbaycan vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak ve danışmanlık hizmeti almak için lütfen iletişime geçiniz.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES