x
Azerbaycan

Vize İşlemleri

Azerbaycan

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Bodrum

Euroasia Global Visa Services olarak Azerbaycan vize başvurularını Türkiye’nin her yerinden kabul etmekteyiz. Euroasia GVS Bodrum şubemiz ise Muğla’nın diğer ilçeleri olan Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan’dan ve çevre illerden başvuruları kabul etmektedir. Azerbaycan vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapabilir ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Azerbaycan vize prosedürlerine hakim olan Euroasia GVS Bodrum şubemiz, vize başvurunuzu hızlı bir şekilde tamamlayarak sizlere kolay bir vize süreci sunmaktadır.

Azerbaycan Vizesi Kimlere Gereklidir? - Bodrum

Azerbaycan vizesi Azerbaycan’a seyahat yapacak olan Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahiplerine gereklidir. Bordo Pasaport sahipleri kısa süreli ya da uzun süreli fark etmeksizin Azerbaycan vizesine tabidir.

Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin ise Azerbaycan’a yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Ancak 90 günü aşan seyahatlerde Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin de vize almaları gerekmektedir. 90 günü aşan uzun süreli Azerbaycan seyahatleri için Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusu yapabilirsiniz. Euroasia GVS Bodrum şubesi olarak Azerbaycan vizesine ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza en kolay vize alma yöntemini sunmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Azerbaycan Vizesine Nasıl Başvuru Yapılır? - Bodrum

Azerbaycan vizesine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız vizelerini seyahat amacına ve seyahat süresine göre alabilirler. Kısa süreli Azerbaycan seyahatlerinde elektronik ortamda alınan E-vize ve Azerbaycan Havalimanlarından alınan vize önerilmektedir. Uzun süreli Azerbaycan seyahatlerinde ise Türkiye’de bulunan Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunmak zorundasınız. Euroasia GVS Bodrum şubesi olarak kısa ve uzun süreli seyahatlerinizde size en uygun vize başvurusunu yapmaktayız.

Azerbaycan E-Vize Hakkında Genel Bilgiler - Bodrum

Azerbaycan’a seyahat yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 10 Ocak 2017 tarihinden itibaren vizelerini elektronik ortamda alabilmektedirler. Azerbaycan e-vize uygulamasının bazı avantajları ise aşağıda verilmiştir:

  • Vize başvurularında pasaportunuzun iki sayfası istenirken e-vize uygulamasında pasaportunuzu vermek zorunda değilsiniz.
  • Azerbaycan vizeniz elektronik ortamda verildiği için pasaport bekleme zahmetinden kurtulabilirsiniz.
  • Normal vize başvurularında gerekli olan evrakları e-vize uygulamasında hazırlamak zorunda değilsiniz.

Azerbaycan E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Bodrum

Azerbaycan vize başvurunuzu e-vize uygulaması ile yapmak istiyorsanız Euroasia GVS Bodrum şubemizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Yetkilimiz sizden pasaportunuzda bulunan resimli sayfayı evize@eagvs.com adresine e-posta atmanızı isteyecektir. Gerekli bilgileri şubemize ilettiğinizde vize başvurunuz başarıyla tamamlanacaktır.

Azerbaycan E-Vize Geçerlilik Süresi Kaç Gündür? - Bodrum

Azerbaycan E-vize geçerlilik süresi 30 gün konaklamalı olmak üzere 90 gün geçerliliğe sahiptir. 30 günden fazla konaklamalı seyahatlerde tekrardan vize başvurusunda bulunmalısınız. Uzun süreli konaklamalı seyahatlerinizde Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile iletişime geçerek Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Azerbaycan E-Vize Kaç Günde Onaylanır? - Bodrum

Azerbaycan e-vize başvurusunu tamamladığınızda vizenizin onaylanma süresini siz belirleyebilirsiniz. Azerbaycan e-vize uygulamasında iki tür başvuru çeşidi vardır:

  • Standart E-Vize Başvurusu: Azerbaycan vize başvurunuzu standart yolla yaptığınızda tüm işlemleriniz normal hızda ilerlemektedir. Standart vize başvurusuyla Azerbaycan vizenizi 3 ila 5 iş günü içerisinde alabilirsiniz.
  • Ekspres E-Vize Başvurusu: Azerbaycan vize başvurunuzu ekspres vize ile yaptığınızda ise tüm vize işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Ekspres vize başvurusuyla Azerbaycan vizenizi aynı gün içerisinde alabilirsiniz.

Acil Azerbaycan vizesine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız vize başvurularını Euroasia GVS Bodrum şubesi ile yapabilirler. Şubemiz ekspres vize başvurusunda bulunarak 3 saat içinde Azerbaycan vizenizi alabilmektedir.

Azerbaycan E-Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Bodrum

Azerbaycan e-vize başvuru ücreti başvuru türüne göre değişmektedir. Euroasia GVS Bodrum şubemizle iletişime geçerek 2022 yılı güncel e-vize başvuru ücretini öğrenebilirsiniz. Standart ve ekspres olarak ayrılan vize türüne göre başvuru ücretini yatırdığınızda tüm işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

Azerbaycan Sınırında Vize Alınıyor Mu? - Bodrum

Azerbaycan’a karayolundan ulaşım sağladığınızda vize talebinde bulunamazsınız. Azerbaycan kara sınırında vize verme sistemine sahip değildir. Ancak ulaşımınızı havayolu ile sağladığınızda Azerbaycan Havalimanından vize talebinde bulunabilirsiniz.

Azerbaycan Vize Verme Yetkisi Bulunan Havalimanları - Bodrum

Bakü’de yer alan Haydar Aliyev Havalimanında ve Gence’de yer alan Gence Havalimanında vize başvurusu yapabilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki diğer vize başvuruları ile yaşanan yoğunluk uzun süre beklemenize neden olabilir. Ayrıca vize yetkilisi evraklarınızı yeterli görmeyebilir ve ek evrak isteyebilir. Dolayısıyla havalimanında yapacağınız vize başvurusunda bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Azerbaycan vizenizi Türkiye sınırları içerisinde almanızı tavsiye ederiz.

Azerbaycan Konsolosluklarına Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Bodrum

Uzun süreli Azerbaycan vize başvurularında Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunmalısınız. Konsolosluklara yapacağınız vize başvurusunu Euroasia GVS Bodrum şubemiz aracılığıyla yürütebilirsiniz. Şube yetkilimiz seyahat amacınıza göre belirlenen vize evraklarını ve vize başvuru formunu tarafınıza iletecektir. Bu evrakları Türkiye’de bulunan Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu  ve Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu’na sunmalısınız. Şubemiz aracılığıyla yapacağınız vize başvurusunda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Şubemiz sizin adınıza tüm işlemlerini tamamlayarak başvurunuzu yapacaktır. Azerbaycan vizeniz onaylandığında pasaportunuz şubemiz tarafından teslim alınarak adresinize gönderilir.

Azerbaycan Konsolosluklarına Yapılan Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Onaylanır? - Bodrum

Azerbaycan Konsolosluklarına yapacağınız vize başvurusunda vizeniz 5 iş günü içerisinde onaylanacaktır. Ancak Konsoloslukların yoğun olması gibi nedenlerle vizenizin onaylanma süresi gecikebilir. Dolayısıyla vize başvurunuzu seyahat tarihinden en az 10 gün öncesinden tamamlamalısınız.

Azerbaycan Vize Reddi Aldığımızda Vize İtiraz Hakkımız Var Mı? - Bodrum

Azerbaycan vize reddi aldığınızda vize itiraz hakkınız bulunmamaktadır. Vize ücretiniz de geri iade edilmemektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda bulunduğunuzda profesyonel bir vize şirketinden yardım almalısınız. Vize reddi nedeniniz durumunuza göre farklılık gösterebilmektedir. Vize başvuru evraklarınızda bir eksik ya da hata olabilir. Vize reddi aldığınızda vize reddi alma nedeninizi ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Euroasia GVS Bodrum şubesi olarak Azerbaycan vize prosedürlerine hakim bulunmaktayız. Şubemiz aracılığıyla yapacağınız vize başvurusunda sorunsuz bir vize süreci geçirirsiniz.

Euroasia GVS Bodrum Şubesi Olarak Azerbaycan Vatandaşları İçin Sunduğumuz Vize Hizmetleri - Bodrum

Euroasia GVS Bodrum şubesi olarak Azerbaycan vatandaşları için vize hizmeti vermekteyiz. Azerbaycan vatandaşları Türkiye vizesini şubemize başvurarak alabilir. Azerbaycan vatandaşları için diğer vizeler ise aynı şekilde şubemiz tarafından sağlanmaktadır. Azerbaycan vatandaşları Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile iletişime geçerek daha fazla bilgi edinebilirler.

Azerbaycan vize başvurunuzu Euroasia GVS Bodrum şubemiz aracılığıyla yapmak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES