x
Azerbaycan

Vize İşlemleri

Azerbaycan

Eposta

Balikesir@eagvs.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Balıkesir

Azerbaycan’a seyahat yapacak olan vatandaşlarımız için hazırladığımız Euroasia GVS Balıkesir şube sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Azerbaycan vize başvurusuyla ilgili bilgileri bulabilir, daha fazla bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS Balıkesir şubesi olarak Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk ilçeleri ve çevre illerden yapacağınız Azerbaycan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Azerbaycan vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak ve sorunsuz bir vize süreci geçirmek için lütfen iletişime geçiniz. 

 

Azerbaycan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu? - Balıkesir

Azerbaycan seyahatinde bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Ancak bu pasaport türüne ve seyahat süresine göre değişmektedir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin Azerbaycan’a yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerde vize almaları gerek yoktur. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri ise Azerbaycan vizesi almak zorundadır. 

Bordo pasaport sahipleri Azerbaycan vizelerini Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçerek edinebilirler. 

 

Azerbaycan Vize Başvuru Çeşitleri - Balıkesir

Azerbaycan vize başvuru çeşitleri aşağıdaki gibidir: 

  • Azerbaycan vizenizi E-Vize uygulaması ile alabilirsiniz.
  • Azerbaycan seyahatinizi havayolu ile gerçekleştirdiğinizde vize başvurunuzu Azerbaycan Havalimanında yapabilirsiniz.
  • Türkiye’de bulunan Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunabilirsiniz. 

 

Azerbaycan E-Vize Genel Bilgiler - Balıkesir

Azerbaycan ülkesi 10 Ocak 2017 tarihinde ülkelerine seyahat etmek isteyen kişiler için e-vize uygulamasını getirmiştir. Bu uygulama Türkiye vatandaşlarını da kapsamaktadır. Azerbaycan seyahatinde bulunmak isteyen ve Azerbaycan vizesine ihtiyaç duyan T.C vatandaşları vizelerini elektronik ortamda alma imkanına sahiptir. E-vize uygulaması ile yapacağınız vize başvurusunda belge hazırlama zahmeti ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Normal vize başvurularında pasaportunuzun iki sayfası istenirken, e-vize uygulamasında vizeniz elektronik ortamda verilmektedir. Böylece seyahatinizi gerçekleştirmek için pasaport bekleme gibi bir durumdan da kurtulmuş olursunuz. Azerbaycan e-vize başvurusu ile ilgili detaylı bilgiyi sayfamızın devamında bulabilirsiniz. 

 

Azerbaycan E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Balıkesir

Azerbaycan e-vize uygulaması ile vize başvurusunda bulunmak için Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Şube yetkilimiz pasaportunuzda bulunan resimli sayfayı evize@eagvs.com adresine e-posta atmanızı isteyecektir. Bilgilerinizi şubemize ilettikten sonra, yetkilimiz tüm işlemlerinizi tamamlayacaktır. 

 

Azerbaycan E-Vize Kaç Gün Geçerlidir? - Balıkesir

Azerbaycan e-vize uygulaması ile alınan vize 90 gün geçerliliğe sahip olmakla birlikte 30 gün konaklama hakkı tanımaktadır. 30 günü geçen konaklamalı Azerbaycan seyahatinizde tekrardan vize almak zorundasınız. Uzun süreli Azerbaycan seyahatinizde Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunurken Euroasia GVS Balıkesir şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

 

Azerbaycan E-Vize Kaç Gün İçerisinde Onaylanır? - Balıkesir

Azerbaycan e-vize başvurularında vizenizin onaylanma süresi başvuru türüne göre değişmektedir. Azerbaycan e-vize uygulaması iki tür başvuru imkanı tanımaktadır. Standart vize başvurusunda, vize süreciniz normal hızda ilerlemektedir ve 3 ila 5 gün içerisinde Azerbaycan vizenizi alabilirsiniz. Ekspres vize başvurusunda ise tüm işlemleriniz aynı gün içerisinde tamamlanmaktadır. Böylece vize başvurusu yaptığınız gün içerisinde Azerbaycan vizenizi alabilirsiniz. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile yapacağınız ekspres vize başvurusunda Azerbaycan vizenizi 3 saat içerisinde alabilirsiniz. 

 

Azerbaycan E-Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Balıkesir

Azerbaycan e-vize ücreti yapacağınız vize başvuru türüne göre değişmektedir. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçerek standart ve ekspres vize ücretini öğrenebilirsiniz. Şube yetkilimiz 2022 yılı güncel e-vize başvuru ücretini size iletecektir. 

 

Azerbaycan Havalimanından Nasıl Vize Alınır? - Balıkesir

Azerbaycan seyahatinizi havayolu ile gerçekleştirdiğinizde Azerbaycan Havalimanında vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi Azerbaycan’da sadece iki havalimanında bulunmaktadır. Bakü’de yer alan Haydar Aliyev Havalimanı ve Gence’de yer alan Gence Havalimanı Azerbaycan vize başvurularını kabul etmektedir. Ancak unutmayınız ki bu süreç bazı sıkıntılara neden olabilir. Örneğin vize yetkilisi vize başvuru evraklarınızı yeterli görmeyebilir ve ek evrak talebinde bulunabilir. Ayrıca diğer vize başvurularıyla oluşan yoğunluk uzun süre beklemenize neden olabilir. Bu sebeplerden dolayı Azerbaycan vizenizi seyahatinizden önce Türkiye sınırları içerisinde almanızı tavsiye etmekteyiz.  

 

Azerbaycan Kapıda Vize Uygulamasına Sahip Mi? - Balıkesir

Azerbaycan Cumhuriyeti karayolu sınırlarında vize verme sistemine sahip değildir. Azerbaycan seyahatinizi karayolu ile gerçekleştirdiğinizde vize talebinde bulunamazsınız. Dolayısıyla vizenizi Türkiye’de almak zorundasınız. 

 

Azerbaycan Konsolosluklarından Nasıl Vize Alınır? - Balıkesir

Türkiye’de yer alan Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunmak için Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Şube yetkilimiz vize türüne göre değişen vize evraklarını ve vize başvuru formunu tarafınıza iletecektir. Türkiye’de bulunan Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu ve Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu vize başvurularını kabul etmektedir. Usulüne göre doldurmanız gereken vize başvuru evraklarında Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.  

 

Azerbaycan Konsoloslukları Vize Başvuru Ücreti - Balıkesir

Azerbaycan Konsoloslukları vize başvuru ücreti vize türüne ve  Azerbaycan’da kalmak istediğiniz süreye göre değişebilmektedir. 2022 yılı güncel vize ücretini ve şubemizin servis bedelini şubemizden öğrenebilirsiniz. Euroasia GVS Balıkesir şubesi ile yapacağınız vize başvurularında tüm işlemlerinizi uzaktan yürütebilirsiniz. Vize başvuru ücretini şubemize şahsen gelmenize gerek kalmadan banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz. 

 


Azerbaycan Konsoloslukları Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinden Onaylanır? - Balıkesir

Tüm evraklarınızın tam ve doğru olması durumunda Azerbaycan Konsolosluğu vizenizi 5 iş günü içerisinde onaylayacaktır. Ancak bu süreç Konsolosluğun yoğun olması ya da resmi tatilde olması gibi durumlarda uzayabilir. Azerbaycan vize başvurunuzu tüm bu süreci göz önüne alarak seyahatinizin en az 10 gün öncesinden tamamlamalısınız. 

 

Azerbaycan Vize Reddi - Balıkesir

Azerbaycan vize başvuru sonucunuzda vize reddi ile karşılaştığınızda itiraz hakkınız bulunmamaktadır. Vize reddi nedeninizi ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Azerbaycan vize reddi alma nedenlerinin arasında pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması olabilir. Dolayısıyla vize başvurusunda bulunurken pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerektiğini unutmayın. Vize reddine neden olabilecek bir diğer etken ise vize başvuru evraklarınızda bir hata ya da eksik görülmesidir. Euroasia GVS Balıkesir şubesi ile yapacağınız vize başvurusunda şube yetkilimiz Azerbaycan vize prosedürlerine göre başvurunuzu tamamlayacaktır. Böylece kötü bir sonuçla karşılaşmadan Azerbaycan vizenizi alabilirsiniz. 

 

Azerbaycan Vatandaşları İçin Sunduğumuz Diğer Hizmetler - Balıkesir

Euroasia GVS Balıkesir şubesi olarak Türkiye vatandaşlarının yanı sıra Azerbaycan vatandaşları için de vize hizmeti vermekteyiz. Azerbaycan vatandaşları Türkiye vizesi ve  Azerbaycan vatandaşları için diğer vizeler şubemiz tarafından sağlanmaktadır. Azerbaycan vatandaşları için sunduğumuz tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi için lütfen Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçiniz.

Euroasia GVS Balıkesir şubesi olarak sunduğumuz profesyonel Azerbaycan vize hizmeti ile sizlere sorunsuz bir vize süreci sağlamaktayız.

Azerbaycan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES