x
Azerbaycan

Vize İşlemleri

Azerbaycan

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Eposta

izmir@eagvs.com

Azerbaycan Vize Merkezi, İzmir

Euroasia GVS İzmir şubesi olarak hazırladığımız Azerbaycan vize başvurusu sayfasına hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Azerbaycan vizesi ile ilgili bilgi bulabilir, daha detaylı bilgi için şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS İzmir şubesi olarak Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve çevre illerden yapacağınız Azerbaycan vize başvurularını kabul etmekteyiz. 

 

Azerbaycan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu? - İzmir

Azerbaycan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Ancak bu pasaport türüne ve seyahat süresine göre değişmektedir.

  • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri Azerbaycan’a yapacakları kısa süreli ya da uzun süreli fark etmeksizin bütün seyahatlerde Azerbaycan vizesine tabidir. 
  • Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri ise Azerbaycan’a yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaf tutulmuşlardır. 90 günü aşan seyahatlerde bu pasaport türlerinin de vize alması gerekmektedir. 

 

Azerbaycan Vize Başvuru Çeşitleri - İzmir

Azerbaycan vizesine ihtiyaç duyan kişiler vizelerini 3 şekilde alabilmektedirler. Bunlar arasında en çok tercih edilen yöntem elektronik ortamda alınan e-vizedir. Azerbaycan vizenizi Azerbaycan’da alabilme imkanınız da bulunmaktadır. Azerbaycan Havalimanları vize değerlendirme ve onay verme yetkisine sahiptir. Azerbaycan vizenizi Türkiye’de bulunan Azerbaycan Konsolosluklarından da alabilirsiniz. Tüm bu Azerbaycan vize başvuru çeşitleri sayfamızın devamında detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Durumunuza en uygun başvuru yöntemini seçebilir ve Euroasia GVS İzmir şubemiz ile iletişime geçerek vize başvurunuzu şirketimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. 

 

Azerbaycan E-Vize Genel Bilgiler - İzmir

Azerbaycan vize başvuru çeşitleri arasında en çok tercih edilen yöntem olan e-vize 10 Ocak 2017 tarihinde açılmıştır. Azerbaycan ülkesi tarafından ülkelerine seyahat etmek isteyen ve vizeye ihtiyaç duyan kişiler için açılan e-vize birçok kolaylık sunmaktadır. Normal vize başvurularında pasaportunuzun iki sayfası istenirken e-vize uygulamasında vizeniz elektronik ortamda verilmektedir. Dolayısıyla vize onaylı pasaportunuzu beklemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca e-vize uygulaması belge hazırlama zahmetinden de kurtarmaktadır. Euroasia GVS İzmir şubemiz ile iletişime geçerek e-vize başvurunuzu yapabilir ve Azerbaycan vizenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz.

 

Azerbaycan E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - İzmir

Azerbaycan e-vize başvurusu son derece kolay bir süreci sizlere sunmaktadır. Euroasia GVS İzmir şubemiz sizlerden pasaportunuzda bulunan resimli sayfayı evize@eagvs.com adresine e-posta atmanızı isteyecektir. Bilgilerinizi şube yetkilisine ulaştırdığınızda vize başvurunuz tamamlanacaktır.

 

Azerbaycan E-Vize Kaç Gün Geçerlidir? - İzmir

Azerbaycan e-vize tek girişli olarak düzenlenmektedir. E-vize uygulaması ile aldığınız Azerbaycan vizeniz 90 gün geçerliliğe sahiptir ve 30 gün konaklama hakkı vermektedir. Otuz günü geçen konaklamalı Azerbaycan seyahatlerinde tekrardan vize almak zorundasınız. 

 

Azerbaycan E-Vize Kaç Gün İçerisinde Onaylanır? - İzmir

Azerbaycan e-vize başvurusunda sonucun açıklanması tamamen yaptığınız vize başvuru türüne bağlıdır. Standart ve Express olarak ayrılan e-vizede, durumunuza göre en uygun başvuru yöntemini seçmelisiniz. Standart vize başvurusunda Azerbaycan vizeniz 3 ila 5 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Express vize başvurusunda ise Azerbaycan vizeniz 1 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Acil olarak Azerbaycan vizesine ihtiyaç duyan kişiler Euroasia GVS İzmir şubesi ile iletişime geçebilir ve vizelerini 3 saat içerisinde alabilirler. 

 

Azerbaycan E-Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - İzmir

Azerbaycan e-vize başvuru ücretini Euroasia GVS İzmir şubemiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Şube yetkilimiz sizlere 2022 yılı güncel standart ve express vize başvuru ücretini iletecektir. 

 

Azerbaycan Havalimanından Nasıl Vize Alınır? - İzmir

Azerbaycan vizenizi Azerbaycan’da almak istiyorsanız seyahatinizi havayolu ile gerçekleştirebilir ve Azerbaycan Havalimanlarına vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Azerbaycan’da sadece iki havalimanı vize verme yetkisine sahiptir. Bakü’de yer alan Haydar Aliyev Havalimanına ya da Gence Havalimanına Azerbaycan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu iki havalimanı dışında başka bir havalimanına vize başvurusunda bulunamazsınız. Ancak unutmayınız ki havalimanında vize başvurusunda bulunmak sıkıntılı bir sürece neden olabilir. Diğer vize başvuruları ile beraber yaşanan yoğunluk uzun süre beklemenize neden olabilir. Ayrıca durumunuza göre istenebilecek ek evraklar sizi zor durumda bırakabilir. Euroasia GVS İzmir şubesi olarak Azerbaycan vizenizi Türkiye sınırları içerisinde almanızı tavsiye etmekteyiz. 

 

Azerbaycan Kapıda Vize Uygulamasına Sahip Mi? - İzmir

Azerbaycan sadece iki havalimanında vize verme yetkisine sahiptir. Azerbaycan seyahatinizi karayolu ile gerçekleştirdiğinizde ya da yetkili havalimanları haricinde başka bir havalimanına uçtuğunuzda vize başvurusunda bulunamazsınız. Bu durumda vizenizi Azerbaycan seyahatinizden önce Türkiye sınırları içerisinde almak zorundasınız. 

 

Azerbaycan Konsolosluklarından Nasıl Vize Alınır? - İzmir

Azerbaycan vize başvurunuzu Türkiye’nin üç farklı yerinde bulunan Azerbaycan Konsolosluklarına yapabilirsiniz. Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu ve Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu vize verme yetkisine sahiptir. Azerbaycan vize başvurunuzu Euroasia GVS İzmir şubesi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Azerbaycan Konsoloslukları İçin Gereken Vize Başvuru Evrakları - İzmir

Azerbaycan vize başvurusunda vize türüne göre değişen evrakların ve vize başvuru formunun tam ve doğru bir şekilde konsolosluğa sunulması gerekmektedir. Vize başvuru formu içerisinde seyahat amacınız ve kişisel bilgileriniz yer alır. Dolayısıyla vize yetkilisinin sizi tanıması açısından çok önemli bir evraktır. Bu evrakta hata yapmanız ya da eksik bir bilgi sunmanız vize reddi ile sonuçlanabilir. Azerbaycan vize başvuru evraklarını Euroasia GVS İzmir şubemiz ile iletişime geçerek edinebilirsiniz. Evraklarda hata yapmamak adına şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 

Azerbaycan Konsoloslukları Vize Başvuru Ücreti - İzmir 

Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunmak için yatırmanız gereken ücreti Euroasia GVS İzmir şubemiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Vize başvuru ücretini ve şubemizin servis bedelini dilerseniz şubemize bizzat gelerek bırakabilir ya da banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz. 

 

Azerbaycan Konsoloslukları Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Onaylanır? - İzmir 

Azerbaycan Konsoloslukları vize başvuru sonucunuzu 5 iş günü içerisinde açıklamaktadır. Ancak konsoloslukların yoğun ya da resmi tatilde olması gibi durumlarda bu süre uzayabilir. Euroasia GVS İzmir şubesi olarak vize başvurunuzu seyahatinizin 10 gün öncesinden tamamlamanızı önermekteyiz. Vizeniz onaylandığında pasaportunuz şubemiz tarafından teslim alınır ve adresinize gönderilir. 

 

Azerbaycan Vize Reddi - İzmir

Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması, vize yetkilisinin evraklarınızı yeterli görmemesi, vize yetkilisinin vize başvuru evraklarınızda hata tespit etmesi ya da maddi durumunuzun yeterli görülmemesi gibi durumlarda vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda vize reddi nedeninizi ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Euroasia GVS İzmir şubesi aracılığıyla yaptığınız Azerbaycan vize başvurusunda, vize reddi gibi olumsuz bir sonuçla karşılaşmadan vizenizi alabilirsiniz. 

 

Azerbaycan Vatandaşları İçin Sunduğumuz Diğer Hizmetler - İzmir

Azerbaycan vatandaşları Türkiye vizesi ve Azerbaycan vatandaşları için diğer vizeler Euroasia GVS İzmir şubemiz tarafından sağlanmaktadır. Azerbaycan vatandaşları için sunduğumuz tüm hizmetleri sitemizde bulabilir, daha fazla bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. 

Azerbaycan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';