x
Azerbaycan

Vize İşlemleri

Azerbaycan

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 32

Eposta

Gaziantep@eagvs.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Gaziantep

  Değerli ziyaretçimiz sizler için hazırladığımız Euroasia GVS Gaziantep şube sayfamıza hoş geldiniz. Sayfanın devamında Azerbaycan vize başvurusu ile ilgili bilgi edinebilir, daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS Gaziantep şubesi olarak Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil, Yavuzeli ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız Azerbaycan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz Azerbaycan vize prosedürlerini yakından takip etmektedir ve sizlere sorunsuz bir vize süreci sunmaktadır. Azerbaycan vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak ve danışmanlık hizmeti almak için iletişim +90 (342) 255 50 32 telefon numaramızı veya gaziantep@eagvs.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. 

 

Azerbaycan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu? - Gaziantep

Azerbaycan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri Azerbaycan vizesine tabi tutulurken, Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri Azerbaycan’a yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaf tutulmuşlardır. Ancak 90 günü aşan seyahatlerde bu pasaport sahiplerinin de vize almaları gerekmektedir. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile Azerbaycan vize başvurunuzu yapabilir ve hızlı bir vize süreci geçirerek vizenizi alabilirsiniz.  

 

Azerbaycan Vize Başvuru Yöntemleri - Gaziantep

Elektronik ortamda alınan e-vize, Azerbaycan Havalimanında alınabilen vize ve Türkiye’de bulunan Azerbaycan Konsolosluklarından alınabilen vize olarak ayrılan Azerbaycan vizesine Euroasia GVS Gaziantep şubemiz aracılığıyla başvurabilirsiniz. Sunduğumuz profesyonel vize hizmeti ile beraber Azerbaycan vize başvurunuzu hızlı bir şekilde tamamlamakta ve vizenizi olumsuz bir sonuçla karşılaşmadan almaktayız. Azerbaycan vize başvurusunu şubemiz aracılığıyla yapmak için lütfen iletişime geçiniz.  

 

Azerbaycan E-Vize Genel Bilgiler - Gaziantep

Kısa süreli Azerbaycan seyahatlerinizde vize başvurunuzu e-vize uygulaması ile yaparak evrak hazırlama zahmetinden kurtulabilirsiniz. Azerbaycan aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülke vatandaşlarına 10 Ocak 2017 tarihinde e-vize uygulamasını açmıştır. Normal vize başvurularında pasaportunuzun iki sayfası vize için istenirken, e-vize uygulamasında vizeniz elektronik ortamda verilmektedir. Böylece vize onaylı pasaport bekleme zahmetinden kurtulmuş olursunuz. Azerbaycan e-vize başvurusuyla ilgili bilgilere sayfamızın devamında ulaşabilirsiniz. 

 

Azerbaycan E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Gaziantep

 

Pasaportunuzda bulunan resimli sayfayı evize@eagvs.com adresimize e-posta atarak başvurunuzu başlatabilirsiniz. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz bilgilerinizi sisteme yükleyerek başvurunuzu tamamlayacaktır. 

 

Azerbaycan E-Vize Kaç Gün Geçerlidir? - Gaziantep

Azerbaycan e-vize ile aldığınız vizeniz 90 gün geçerliliğe sahiptir. Ancak bu 90 gün içerisinde sadece 30 gün konaklama hakkınız vardır. 30 günü geçen konaklamalı Azerbaycan seyahatinizde tekrardan vize almak zorundasınız. Uzun süreli Azerbaycan seyahatinizde Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunurken Euroasia GVS Balıkesir şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için +90 (342) 255 50 24 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz. 

 

Azerbaycan E-Vize Onaylanma Süresi - Gaziantep

Azerbaycan e-vize başvurularında vizenizin onaylanma süresi başvuru türüne göre değişmektedir. Azerbaycan e-vize uygulaması standart ve ekspres olmak üzere iki türe ayrılmaktadır. 

Standart vize başvurusu: Seyahat planlarınız ileri bir tarihte ise Azerbaycan vize başvurunuzu standart vize ile yapabilirsiniz. Standart vize başvurusunda, vize başvuru sonucunu 3 ila 5 iş günü içerisinde onaylanmaktadır.

Ekspres vize başvurusu: Acil olarak Azerbaycan vizesine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız başvurularını ekspres vize başvurusu ile yapabilirler. Ekspres vize başvurusunda ise tüm işlemleriniz aynı gün içerisinde tamamlanmaktadır. Böylece vize başvurusu yaptığınız gün içerisinde Azerbaycan vizenizi alabilirsiniz. 

Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile yapacağınız ekspres vize başvurusunda Azerbaycan vizenizi 3 saat içerisinde alabilirsiniz. 

 


Azerbaycan E-Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Gaziantep

Azerbaycan e-vize ücreti başvuru türüne göre farklılık göstermektedir. Azerbaycan e-vize başvuru ücreti için Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Şube yetkilimiz standart ve express vize ücretini sizinle paylaşacaktır. 

 

Azerbaycan Havaalanında Vize Başvurusu Yapmak - Gaziantep

Azerbaycan vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi Azerbaycan’da sadece iki havalimanında bulunmaktadır. Bakü’de yer alan Haydar Aliyev Havalimanı ve Gence Havalimanı Azerbaycan vize başvurularını kabul etmektedir.

Değerli ziyaretçimiz Azerbaycan vize başvurunuzu havalimanında yapmak bazı sıkıntılara neden olabilir. Vize başvurusunda bulunduğunuzda, vize yetkilisi vize başvuru evraklarınızı yeterli görmeyebilir ve ek evrak talebinde bulunabilir. O anda gerekli olan evrakı temin edebilmeniz zor olabilir. Ayrıca diğer vize başvurularıyla oluşan yoğunluk uzun süre beklemelere yol açabilir. Bu sebeplerden dolayı Azerbaycan vizenizi seyahatinizden önce Türkiye sınırları içerisinde almanızı tavsiye etmekteyiz. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz sizlere vize süreciniz boyunca gerekli olan danışmanlık hizmetini vererek sorunsuz bir vize süreci geçirmenize yardımcı olacaktır. 

 

Azerbaycan Kapıda Vize Uygulamasına Sahip Mi? - Gaziantep

Azerbaycan seyahatinizi karayolu ile gerçekleştirdiğinizde karayolu sınırında vize talebinde bulunamazsınız. Azerbaycan ülkesi kara sınırında vize verme sistemine sahip değildir. Azerbaycan’da vize almak istiyorsanız yolculuğunuzu havayolu ile yapmalısınız. 

 

Azerbaycan Konsolosluklarından Nasıl Vize Alınır? - Gaziantep

Değerli ziyaretçimiz Türkiye’nin üç farklı noktasında bulunan Azerbaycan Konsolosluklarına başvurarak vize talebinde bulunabilirsiniz. Azerbaycan vize başvurusunda Konsolosluğa sunmanız gereken evraklar vize türüne göre değişmektedir.Vize türüne göre doldurmanız gereken evrakların yanında vize başvuru formunu da usulüne göre doldurmalısınız. Azerbaycan vize türü ve evrakları hakkında detaylı bilgi için lütfen Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçiniz. 

Azerbaycan Konsoloslukları hakkında detaylı bilgi sitemizde mevcuttur. 

Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği

Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu

Azerbaycan Konsolosluklarına yapacağınız vize başvurusunda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz tüm işlemlerinizi sizin adınıza yürüterek başvurunuzu tamamlayacaktır. 

 

Azerbaycan Konsoloslukları Vize Başvuru Ücreti - Gaziantep

Azerbaycan Konsolosluklarına yapacağınız vize başvurusunda ödemeniz gereken vize ücreti yıllara göre değişmektedir. Bu ücreti etkileyen diğer unsurlar ise vize türünüz ve Azerbaycan’da kalmak istediğiniz süredir. Vize ücretini öğrenmek için Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçiniz. Azerbaycan vize başvuru ücretini ve şubemizin servis bedelini banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz. 

 

Azerbaycan Konsolosluklarına Yapılan Vize Başvurusunun Onaylanma Süresi - Gaziantep

Azerbaycan Konsolosluğuna yapacağınız vize başvurusu 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak Konsolosluğun yoğun olması ya da resmi tatilde olması bu süreci uzatabilmektedir. Ayrıca vize yetkilisinin evraklarınızı eksik görmesi ve ek evrak talebinde bulunması da bu süreci uzatabilir. Dolayısıyla Azerbaycan vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinin en az 10 gün öncesinden tamamlamalısınız. 

 

Azerbaycan Vize Reddi - Gaziantep

Azerbaycan vize başvurusu sonucunda vize reddi alma nedeniniz tamamen durumunuza göre farklılık göstermektedir. Ancak en yaygın vize reddi nedenleri arasında şu sebepler yer almaktadır:

  • Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması
  • Vize yetkilisinin evraklarınızı yeterli görmemesi 
  • Vize yetkilisinin vize başvuru evraklarınızda hata tespit etmesi
  • Maddi durumunuzun yeterli görülmemesi

Bu gibi sebeplerle vize reddi aldığınızda vize itirazı oluşturma hakkınız bulunmamaktadır. Ancak vize reddi alma nedenini ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Euroasia GVS Gaziantep şubesi ile yapacağınız vize başvurularında vize reddi almadan sorunsuz bir vize süreci geçirirsiniz. Azerbaycan vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak için lütfen iletişime geçiniz. 

 

Azerbaycan Vatandaşları İçin Sunduğumuz Diğer Hizmetler - Gaziantep

Azerbaycan vatandaşları Türkiye vizesi ve  Azerbaycan vatandaşları için diğer vizeler Euroasia GVS Gaziantep şubemiz tarafından sağlanmaktadır. Azerbaycan vatandaşları şubemiz ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilir ve vizelerini zahmetsiz bir şekilde alabilirler. 

 

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES