x
Azerbaycan

Vize İşlemleri

Azerbaycan

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 32

Eposta

Bursa@eagvs.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Bursa

Euroasia GVS Bursa şube sayfamızda Azerbaycan vize başvurusu ile ilgili bilgi edinebilir, daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Azerbaycan vize başvurunuzda sizlere sorunsuz bir vize süreci sağlamaktayız. Yapacağınız tüm işlemleri uzaktan yürütebilir ve kolay bir vize süreci geçirebilirsiniz. Euroasia GVS Bursa şubesi olarak Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, MustafakemalpaşaNilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım ve çevre illerden yapacağınız Azerbaycan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Danışmanlık hizmetimiz ve diğer vize hizmetlerimizden faydalanmak için +90 (224) 322 01 32 numaralı telefonumuzu kullanabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Azerbaycan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu? - Bursa

Azerbaycan seyahati için Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahiplerinin vize almaları gerekmektedir.  Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri ise 90 güne kadar olan Azerbaycan seyahatlerinde vizeden muaf tutulmuştur. 90 günü aşan Azerbaycan seyahatlerinde Euroasia GVS Bursa şubemize başvurarak uzun süreli Azerbaycan vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. 

 

Azerbaycan Vizesine Nasıl Başvuru Yapılır? - Bursa

Euroasia GVS Bursa şubesi tarafından gerçekleştirebileceğiniz Azerbaycan vize başvurunuzu 3 farklı şekilde yapabilirsiniz. Kısa süreli seyahatlerinizde Azerbaycan vizenizi e-vize uygulaması ile alabilir ya da Azerbaycan Havalimanında vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Uzun süreli Azerbaycan seyahatlerinde ise vize başvurunuzu Türkiye’de bulunan Azerbaycan Konsolosluklarına yapabilirsiniz. Şubemiz ile iletişime geçtiğinizde durumunuzu ve seyahat amacınızı bildirebilirsiniz. Euroasia GVS Bursa şubemiz durumunuza en uygun vize başvuru yöntemini seçerek işlemlerinizi tamamlayacaktır. 

 

Azerbaycan E-Vize Genel Bilgiler - Bursa

Azerbaycan e-vize uygulaması 10 Ocak 2017 tarihinde aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülke vatandaşları için açılmıştır. Bu uygulama ile birlikte kısa süreli Azerbaycan seyahatlerinizde vizenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz. Elektronik ortamda verilen e-vize sizi belge hazırlama zahmetinden kurtarmaktadır. Ayrıca normal vize başvurularında pasaportunuzdan iki sayfa istenirken e-vize uygulamasında bu şart aranmamaktadır. Azerbaycan e-vize başvurusuyla ilgili detaylı bilgi sayfamızın devamında verilmiştir. 

 

Azerbaycan E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Bursa

Azerbaycan e-vize başvurusunda bulunmak için pasaportunuzda bulunan resimli sayfayı evize@eagvs.com adresine e-posta atmanız yeterli olacaktır. Euroasia GVS Bursa şube yetkilimiz bilgilerinizi sisteme öngörüldüğü şekilde yükleyerek başvurunuzu tamamlamaktadır. 

 

Azerbaycan E-Vize Kaç Gün Geçerlidir? - Bursa

Azerbaycan e-vize uygulaması kişilere 30 gün konaklama hakkı verir. Bu hakkınız 90 gün boyunca geçerlidir. Azerbaycan seyahatiniz 30 günden fazla ise tekrardan başvuru yapmak zorundasınız. Euroasia GVS Bursa şubemiz uzun süreli Azerbaycan vize başvurularında sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen şubemizle iletişime geçiniz. 

 

Azerbaycan E-Vize Kaç Gün İçerisinde Onaylanır? - Bursa

Standart ve Express vize olarak ayrılan e-vizenin onaylanma süresi de başvuru yaptığınız türe göre değişmektedir. Seyahat tarihi ileri bir tarihte olan vatandaşlarımız vize başvurularını Standart vize ile tamamlayabilir ve 3 ila 5 iş günü içerisinde vizelerini alabilirler. Ancak seyahat planları ileri bir tarihte olmayan ve acil olarak vizeye ihtiyaç duyan vatandaşlarımız vize başvurularını express vize ile yapmalıdırlar. Express vize başvuru sonucu, vize başvurusu yapılan gün içerisinde açıklanmaktadır. Euroasia GVS Bursa şubemiz aracılığıyla yapabileceğiniz express vize başvurularında Azerbaycan vizenizi 3 saat içerisinde alabilirsiniz.

 

Azerbaycan E-Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Bursa

Azerbaycan e-vize başvuru ücreti standart ve express başvuru türüne göre değişmektedir. 2019 yılı güncel e-vize başvuru ücretini Euroasia GVS Bursa şubemiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

 

Azerbaycan Havalimanından Nasıl Vize Alınır? - Bursa

Azerbaycan'a yapacağınız seyahatlerde vizenizi Azerbaycan Havalimanlarında talep edebilirsiniz. Bakü’de yer alan Haydar Aliyev Havalimanı ve Gence Havalimanı vize değerlendirme ve onay verme yetkisine sahiptir. Azerbaycan vizenizi sadece bu iki havalimanından alabilirsiniz. Ancak vizenizi seyahatinizden önce almanızı tavsiye etmekteyiz. Havalimanında yaşanan yoğunluk ve vize yetkilisinin sizlerden ek evrak talebinde bulunması zor bir vize sürecine neden olabilir.  

 

Azerbaycan Kapıda Vize Uygulamasına Sahip Mi? - Bursa 

Azerbaycan Cumhuriyeti karayolu sınırında vize verme uygulamasına sahip değildir. Azerbaycan seyahatinizi karayolu ile gerçekleştirmeyi planlıyorsanız vizenizi Türkiye sınırları içerisinde almalısınız. 

 

Azerbaycan Konsolosluklarından Nasıl Vize Alınır? - Bursa

Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunmak için Euroasia GVS Bursa şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Şube yetkilimiz sizlere vize başvuru sürecinde gerekli olan danışmanlık hizmetini verecektir. Azerbaycan Konsoloslukları Türkiye’nin üç farklı noktasında yer almaktadır.

Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunurken pasaportunuzun en az 6 aylık geçerlilik süresi olması gerektiğini unutmayınız. Eski ve yıpranmış bir pasaport vize reddi almanıza neden olabilir.

 

Azerbaycan Konsoloslukları İçin Gereken Vize Başvuru Evrakları - Bursa

Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunmak için doldurmanız gereken evrakları Euroasia GVS Bursa şubemiz ile iletişime geçerek edinebilirsiniz. Bu evrakları seyahat amacınıza göre değişmektedir. Vize türüne göre değişen evrakların yanı sıra vize başvuru formunu da şubemizden edinebilirsiniz. 

 

Azerbaycan Konsoloslukları Vize Başvuru Ücreti - Bursa

Azerbaycan Konsolosluklarına yapacağınız vize başvurusunda ödemeniz gereken vize başvuru ücreti vize türüne ve Azerbaycan’da kalmak istediğiniz süreye göre değişmektedir. Vize ücretini öğrenmek için Euroasia GVS Bursa şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

Azerbaycan Konsoloslukları Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Onaylanır? - Bursa

Azerbaycan Konsolosluklarına yapılan vize başvurusu 5 iş günü içerisinde onaylanacaktır. Ancak Konsoloslukların yoğun olması gibi nedenlerle vizenizin onaylanma süresi gecikebilir. Dolayısıyla vize başvurunuzu seyahat tarihinden en az 10 gün öncesinden tamamlamalısınız. 

 

Azerbaycan Vize Reddi - Bursa

Azerbaycan vize başvuru sonucunuzda vize reddi ile karşılaştığınızda itiraz hakkınız bulunmamaktadır. Vize reddi nedeninizi ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Azerbaycan vize yetkilileri vize başvuru evraklarınızda bir eksik ya da hata gördüğünde size vize reddi verebilir. Azerbaycan vize başvurunuzu Euroasia GVS Bursa şubemiz ile iletişime geçerek tamamlayabilir ve sorunsuz bir vize süreci geçirerek Azerbaycan vizenizi alabilirsiniz. 

 

Azerbaycan Vatandaşları İçin Sunduğumuz Diğer Hizmetler - Bursa

Euroasia GVS Bursa şubesi olarak Türkiye vatandaşlarının yanı sıra Azerbaycan vatandaşları için de vize hizmeti vermekteyiz. Azerbaycan vatandaşları Türkiye vizesi ve  Azerbaycan vatandaşları için diğer vizeler şubemiz tarafından sağlanmaktadır. Azerbaycan vatandaşları için sunduğumuz tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi için lütfen Euroasia GVS Bursa şubemiz ile iletişime geçiniz.

 

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES