x
Azerbaycan

Vize İşlemleri

Azerbaycan

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Ankara

Euroasia GVS Ankara şubesi aracılığıyla yapabileceğiniz Azerbaycan vize başvurusunda sizlere bilgi sunabilmek amacıyla hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Sayfanın devamında Azerbaycan vize prosedürleri ile ilgili bilgileri bulabilir, daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS Ankara şubesi olarak Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız Azerbaycan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Azerbaycan vize başvurusunu şubemiz aracılığıyla yapmak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için lütfen iletişime geçiniz.

Azerbaycan Ülkesi Vize İstiyor Mu? - Ankara

Azerbaycan ülkesi vize talep eden bir ülkedir. Ancak bu pasaport türlerine ve seyahat süresine göre değişmektedir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin Azerbaycan’a yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Ancak Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri Azerbaycan seyahatlerinde vizeye tabidir.

  • 90 günü aşan Azerbaycan seyahatlerinde tüm pasaport sahiplerinin vize almaları gerekmektedir.

Azerbaycan Vizesi Nasıl Alınır? - Ankara

Azerbaycan vizesi üç şekilde alınabilmektedir. Bu başvuru türleri sayfamızın devamında ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. Durumunuza göre en uygun olan başvuru yöntemini seçebilir ve Azerbaycan vizesini alabilirsiniz.  Azerbaycan vize başvuru çeşitleri aşağıdaki gibidir:

  • E-vize uygulaması ile alınan Azerbaycan vizesi
  • Azerbaycan Havalimanlarından alınan Azerbaycan vizesi
  • Türkiye’de bulunan Azerbaycan Konsoloslukları aracılığıyla alınan Azerbaycan vizesi

E-vize Uygulaması İle Alınan Azerbaycan Vizesi - Ankara

Azerbaycan vize başvuru çeşitleri arasında en tercih edilen yöntem e-vize uygulamasıdır. Bu uygulama 10 Ocak 2017 tarihinde Azerbaycan tarafından ülkelerine seyahat yapacak olan kişiler için getirilmiştir. Aralarında Türkiye vatandaşlarının da bulunduğu bu kişiler Azerbaycan vizelerini elektronik ortamda alabilirler. Azerbaycan vizesini e-vize uygulaması ile aldığınızda belge hazırlama zahmetinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca pasaportunuza vize onayının basılmasına da gerek yoktur. Azerbaycan vize onayı elektronik yolla verilmektedir.

Azerbaycan Vizesine E-Vize İle Nasıl Başvurabilirim? - Ankara

Euroasia GVS Ankara şubemiz aracılığıyla E-vize uygulaması üzerinden Azerbaycan vize başvurunuzu yapabilirsiniz. E-vize uygulaması ile başvuru yapmak için pasaportunuzda bulunan resimli sayfanın fotokopisini şubemize iletmeniz yeterli olacaktır. Bilgilerinizi evize@eagvs.com adresine mail attığınızda, yetkilimiz vize başvurunuzu gerçekleştirecektir.

Azerbaycan E-Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Onaylanır? - Ankara

Azerbaycan e-vize başvuru türleri Standart ve Ekspres olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Standart vize başvurusunda vize onayınız 3 ila 5 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ekspres vize başvurusunda ise vize onayınız başvuru yaptığınız gün içerisinde açıklanmaktadır. Azerbaycan seyahat tarihiniz ileri bir tarihte ise başvurunuzu standart vize ile yapabilirsiniz. Ancak Azerbaycan seyahatleri aynı gün içerisinde olan veya acil vizeye ihtiyaç duyan vatandaşlarımız başvurularını ekspres vize ile yapmalıdırlar.

Euroasia GVS Ankara şubemiz ile yapacağınız ekspres vize başvurusunda, Azerbaycan vizenizi 3 saat içerisinde alabilirsiniz.

Azerbaycan E-Vize Başvuru Ücreti - Ankara

Azerbaycan e-vize başvuru ücreti başvuru türüne göre değişmektedir. Standart ve ekspres vize ücretini şubemiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Euroasia GVS Ankara şube yetkilimiz durumunuza göre en uygun başvuru yöntemini ve ücretini sizinle paylaşacaktır.

Azerbaycan E-Vize Kaç Gün Geçerliliğe Sahiptir? - Ankara

E-vize uygulaması ile aldığınız Azerbaycan vizeniz 90 gün geçerliliğe sahiptir. Ancak bu süre içerisinde 30 gün konaklama hakkı verilmektedir. 30 günü geçen konaklamalı seyahatlerde tekrardan vize başvurusunda bulunmalısınız.

30 günü aşan konaklamalı seyahatlerde Azerbaycan Konsoloslukları’na vize başvurusu yapabilirsiniz. Azerbaycan Konsoloslukları ile alınan Azerbaycan vizesi hakkında bilgileri sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Azerbaycan Havalimanından Alınan Azerbaycan Vizesi - Ankara

Azerbaycan'a yapacağınız kısa süreli seyahatlerde vizenizi Azerbaycan Havalimanından talep edebilirsiniz. Bakü’de yer alan Haydar Aliyev Havalimanı ve Gence’de yer alan Gence Havalimanı vize değerlendirme ve onay verme yetkisine sahiptir. Azerbaycan vizenizi sadece bu iki havalimanından alabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki bu süreç sıkıntılı olabilir. Vize yetkilileri durumunuza göre ek evrak talebinde bulunabilir. Ayrıca vize başvurusunda yaşanan yoğunluk uzun süreli beklemelere neden olabilir. Dolayısıyla vizenizi seyahatinizden önce almanızı tavsiye etmekteyiz.

Azerbaycan Karayolu Sınırından Vize Alınabiliyor Mu? - Ankara

Azerbaycan vizenizi karayolu sınırlarından alamazsınız. Azerbaycan ülkesi karayolu sınırlarında vize verme uygulamasına sahip değildir. Azerbaycan’a havayolu ile ulaşım sağladığınızda vizenizi havalimanında alabilirsiniz. Ancak karayolu ile ulaşım sağladığınızda vize talebinde bulunamazsınız. Bundan dolayı vizenizi Türkiye’de almak zorundasınız.

Türkiye’de Bulunan Azerbaycan Konsoloslukları Aracılığıyla Alınan Azerbaycan Vizesi - Ankara

Uzun süreli Azerbaycan seyahatlerinizde vizenizi Azerbaycan Konsoloslukları’na başvuru yaparak almanız gerekmektedir. Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu ve Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu vize değerlendirme ve onay verme yetkisine sahiptir. Ancak Azerbaycan vize başvurusunda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Vize başvurunuzu Euroasia GVS Ankara şubemiz aracılığıyla yapabilir ve Azerbaycan vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. Şube yetlimizin sizinle paylaşacağı vize başvuru formunu ve diğer vize evraklarını doğru ve tam bir şekilde doldurmalısınız. Usulüne göre doldurulması gereken vize başvuru evraklarında şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

  • Azerbaycan vize başvurularında pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Eski ve yıpranmış bir pasaport vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

Azerbaycan Vize Reddi - Ankara

Azerbaycan vize yetkilileri vize başvuru evraklarınızda bir eksik ya da hata gördüğünde size vize reddi verebilir. Vize reddi gibi bir sorunla karşılaştığınızda, vize reddi nedeninizi ortadan kaldırarak başvurunuzu tekrardan yapabilirsiniz. Vize reddi aldığınızda vize başvuru ücretini geri iade alamazsınız. Azerbaycan vize başvurunuzu Euroasia GVS Ankara şubemiz ile yaptığınızda vize reddi gibi bir durumla karşılaşmazsınız. Sorunsuz bir vize süreci için şubemizle iletişime geçiniz.

Azerbaycan Vatandaşları İçin Türkiye Vizesi - Ankara

Azerbaycan vatandaşlarının Türkiye seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir. Seyahat amacına göre değişen Türkiye vizesi hakkında detaylı bilgi sitemizde verilmiştir. Azerbaycan vatandaşları için Türkiye vizesi ve Azerbaycan vatandaşları için diğer vizeler bölümümüzden bilgi edinebilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm soruları Euroasia GVS Ankara şube yetkilimize sorabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Azerbaycan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES