x
Avustralya

Vize İşlemleri

Avustralya

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 05

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

Avustralya Vize Başvuru, Adana

Değerli Ziyaretçimiz, Euroasia GVS Adana Şube Sayfasına Hoş geldiniz.

Euroasia GVS Adana Şube olarak,  Adana Avustralya vizesi sayfamızı, 2023 Yılı Avustralya Vize Başvuru prosedürlerine göre hazırladık. Avustralya vizesi ile ilgili ihtiyacınız olan ön bilgiyi sayfamızda bulabilir, detaylar için şubemizle iletişim kurabilirsiniz.

Avustralya vizesi için Merkez, Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Ceyhan gibi Adana ilçelerinden ya da Mersin, İskenderun, Osmaniye, Antakya gibi çevre illerden başvurularınızı EAGVS Adana Şubesi aracılığı ile yapabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services Adana Şubesi olarak Avustralya da dahil tüm dünya ülkelerinin vize başvurularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Şubemizden Avustralya vizesi ile ilgili  olarak aşağıda listelediğimiz seyahat amaçlarına uygun başvurularınıza dair evrak listesi, baştan sona vize prosedürleri ve Avustralya vize ücretleri ile ilgili bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz.

Avustralya vize işlemleri için 2023 yılı güncel evrak listesinin yanı sıra, gerekli evrakların hazırlanması aşamasının kolaylaşması amacıyla şube yetkililerimiz tarafından desteklenecek, vize sürecinin son adımı olan mülakat sürecinde yetkilimiz size eşlik ederek mülakat aşamasında da yardımcı olacaktır.

Avustralya Vizesi İçin Konsolosluk Görev Bölgeleri, Adana

Avustralya Diplomatik temsilcilikleri olan, Avustralya İstanbul Başkonsolosluğu ve Avustralya Ankara Büyükelçiliği görev alanı kısıtlaması olmadan vize başvurularını kabul etmektedirler. Bu nedenle Gaziantep, Ankara ya da İstanbul illerinde bulunan konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi ofislerinden dilediğinizde randevu kaydınızın oluşturulmasını isteyebilirsiniz. Başvurunuzun son aşamasında parmak izi taramasına girerek işlemleriniz tamamlanmış olacaktır. Hazırlanmış vize başvuru dosyanız ile beraber randevu günü yetkilimizin size refakat edeceğini hatırlamak isteriz.

Avustralya Vizesi Kimlere Gerekir, Adana

Avustralya Hükümeti, Türkiye Cumhuriyeti pasaport türlerine göre ayrım yapmaksızın, tüm pasaport türleri için, seyahat öncesi vize alınmasını talep etmektedir. Bu nedenle hangi tip pasaport (Umuma Mahsus–Bordo, Hususi-Yeşil, Hizmet-Gri, Diplomatik-Siyah) sahibi olursanız olun, Avustralya ziyaretiniz öncesi vize almanız gerekmektedir.

Avustralya Vizesi Nasıl Alınır, Adana

  • Seyahat Amacınıza Göre Belge Hazırlanması : Avustralya vizesi için başvurmadan önce seyahatinizin gerekçesini belirlemeniz gerekir. Turistik, Ticari, Transit ya da diğer gerekçelerden hangisinin size uygun olduğunu belirledikten sonra, EAGVS Adana şubemizi arayarak 2022 Yılı Avustralya vizesi için gereken evrakların bilgisini yetkililerimizden alabilirsiniz. Seyahatinizin amacına uygun olarak tarafınızdan istenen belgeleri kendiniz ya da arzu ederseniz kargo ile şubemize ulaştırabilirsiniz.

Belgeleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, alanında uzman ekibimiz gerekli kontrolleri yapacak, eksik ya da hatalı bir belge olması halinde mümkün olan en kısa zamanda size ulaşarak gereken bilgiyi tarafınıza iletecektir.

  • Avustralya Online Başvuru Formunun Doldurulması: Avustralya vize başvurusunun en önemli aşaması size ve seyahatinize dair çok sayıda bilginin giriş yapıldığı, Avustralya online başvuru formunun doldurulmasıdır. Bu Formun online ortamda, İngilizce olarak doldurulması gerekir. Giriş yapılırken Türkçe karakter kullanılamaz. Form üzerinden istenen 50’ye yakın bilginin eksiksiz, hatasız ve gerçeğe uygun girilmesi gerekir. Bu koşullara aykırı yapılan bilgi girişleri, diğer belgeleriniz tam olsa bile Avustralya vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir.

Adana EAGVS şubemiz diğer aşamalar da olduğu gibi bu aşamada da aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamak ve size rehberlik etmek için yanınızda olacaktır.

  • Avustralya Vize Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun bir sonraki aşaması ise, konsolosluk tarafından istenen ve seyahatinizin gerekçesine göre farklılık gösteren Avustralya vize ücretinin ödenmesidir. Çocuklar da dahil olmak üzere, Avustralya vize için başvuran her birey için vize  ücreti ödenmesi gerekir. 2023 yılı güncel Avustralya vize ücretlerini öğrenmek için Euroasia GVS Adana şubemizi arayabilirsiniz.

Avustralya dış temsilciliklerinin, vize talebinizin olumsuz olarak yanıtlanması durumda ücret iade etmediğini hatırlatmak isteriz. Başvurusu reddedilen kişi eğer yeniden başvuru yapmak isterse, vize ücretini yeniden ödemesi gerekir. 

  • Avustralya Vize Randevunuzun Alınması : Turistik, Ticari, Öğrenim gibi göçmen olmayan tüm vize başvuruları için randevu alınması gerekir. Randevu planlaması Avustralya İstanbul Başkonsolosluğu ve Avustralya Ankara Büyükelçiliği tarafından outsoruce edilmiş vize başvuru merkezi tarafından yürütülmektedir. Yetkililerimiz, tarafımıza ulaştırdığınız belgeleri inceledikten hemen sonra sizi arayarak, uygun tarih ve saat aralıklarında sizin adınıza randevu alacaklardır.

Konsoloslukların dönemsel yoğunlukları göz önüne alındığında, seyahat tarihinizden 1 ay öncesinde tarafımıza ulaşmanız olası gecikmelerin önlenmesinde faydalı olacaktır.

  • Biyometrik Verilerin Sunulması : Randevu tarihinizde parmak izinizin verilmesi için daha önce belirlenmiş olan Avustralya temsilciliğinde hazır bulunmanız gerekmektedir. Bu aşamada yetkililerimiz, randevunuzun sorunsuz geçmesi adına tavsiyelerde bulunacaklardır. 

Konsolosluk yetkililerinin gerek gördüğü durumlarda ek evrak talep edebileceğini ve yeniden görüşmeye çağırabileceklerini belirtmek isteriz. 

  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Mülakatınız yapıldıktan ve parmak iziniz alındıktan sonra başvurunuzun değerlendirme süreci başlayacaktır. Avustralya Vizesi pasaporta basılan bir vize türü değildir. Bu nedenle online ortamda yapılan başvuru sonucunda kişi randevu günü ilgili başvuru merkezinde şahsen bulunarak parmak izi taramasına girer. Parmak izi işleminin gerçekleştirilmesinin ardından vize kararının olumlu olması halinde kişinin e-mail adresine elektronik vize onayı gönderilir. Vize başvuru sonucunun olumsuz olması halinde ise pasaporta herhangi bir ret kaşesi basılmamaktadır. Yine kişinin bildirmiş olduğu e-mail adresine elektronik ortamda ret belgesi gönderilmektedir.

Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Adana

Online başvurunun yapılması ve parmak izinizin alınması ile başlayan konsolosluk değerlendirmesi 3 iş günü sürmektedir. Haftasonları, resmi tatil günleri gibi konsolosluğun çalışmadığı günler başvuru sonuçlanma süresini uzatabilir. Dönemsel yoğunluklar ve konsolosluğun ek belge isteme ihtimalini göz önünde bulundurarak, seyahatinizden en geç 1 ay öncesinden tarafımıza müracaat etmenizi önermekteyiz.

Gerekli belgelerin hazırlanması, Online başvuru formunun hatasız ve eksiksiz doldurulması, randevu alma ve başarılı mülakat değerlendirmesi gibi çok sayıda aşamadan oluşan Avustralya vize başvuru sürecini kolaylaştırmak , ayrıntılı bilgi almak ve rehberlik hizmetimizden faydalanmak için bizi arayınız.

Avustralya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';