x
 • Avustralya Vize Evrakları Hangi Dilde Olmalı?

  Avustralya Vize Evrakları Hangi Dilde Olmalı?

  Avusturalya vizesi başvurunuzda sunacağınız evraklar İngilizce olmalıdır. Vize başvurusu için tercüme hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 • Online Avustralya Vize Başvurusu

  Online Avustralya Vize Başvurusu

  Kısa süreli vize başvurusu online yapılabilmekte ve vizeniz onaylandığı takdirde tarafınıza “ e-vize onay belgesi” e- posta olarak ulaştırılmaktadır.

Avustralya Vize Başvurusu

Euroasia Global Visa Services’e Hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz; Euroasia Global Visa Services, İstanbul, Ankara, Edirne, Bursa, İzmir ve Antalya’da bulunan ofislerinde tüm dünya ülkeleriyle ilgili vize hizmeti sunan bir danışmanlık firmasıdır. Vize işlemlerini yaptığımız o ülkelerden biri de Avustralya’dır. Yetkililerimizle iletişime geçerek, Avustralya 90 günden kısa süreli olan turistik, ticari, transit, aile ziyaret ve öğrenci vizeleriyle ilgili danışmanlık alabilirsiniz. Yetkililerimiz, evraklarınızın hazırlanması, vize randevunuzun alınması, parmak izi verme işlemleriniz sırasında yanınızda olacaktır.

Avustralya vize işlemlerine başlamadan önce yapmanız gereken hangi tür vizeye başvuracağınıza karar vermektir. Vize türünü belirledikten sonra Euroasia Global Visa Services yetkilimizi arayarak seyahat türünüz ve kişisel durumunuza uygun 2023 güncel evrak listesini öğrenebilirsiniz. Ardından evraklarınızı hazırlayıp, kargo ile ofisimize ulaştırmanız gerekecek. Yetkilimiz evraklarınız eline ulaşır ulaşmaz kontrollerini sağlayıp sizi bilgilendireceklerdir. Evraklarınız eksiksiz tamamlandıktan sonra ise Avusturalya Vizesi başvurusu için randevunuzu alacaktır. Size sadece randevu günü vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermek kalacak. Yetkilimiz parmak izi verme işlemi sırasında da size eşlik edecektir. Avusturalya vizeniz çıktıktan sonra yetkilimiz pasaportunuzu adresinize gönderecektir.

Avustralya kısa süreli vize türleri

Avustralya uzun süreli vize türleri

 • Geçici Oturum İzni
 • Aile-Eş
 • Aile-Çocuk
 • Geri Dönüş Vizesi
 • Aile Sebebiyle Vatandaşlık

Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

Avustralya’nın sıkı gümrük ve karantina uygulamaları vardır. Bu nedenle vize başvurusu yapmadan önce Avustralya Büyükelçiliği’nin uyarılarını dikkate almanızı tavsiye ederiz. Avustralya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, ister Umuma Mahsus (Bordo), isterse Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olsunlar vize almaları mecburidir.

Avustralya kısa süreli vize başvuruları (Turistik, Ticari, Sponsorlu Aile Ziyareti, Ticari Ziyaretçi ve Transit Vize) bölge ayrımı olmaksızın Ankara Avustralya Büyükelçiliği konsolosluk bölümüne yapılmaktadır. Avustralya vizesi online alınması gereken bir vize türüdür. Online başvuru yapsanız bile vize türüne göre gerekli evrakları hazırlayıp göndermeniz ve parmak izi vermeniz gerekmektedir. Ancak Avustralya vize başvuruları için pasaport göndermenize gerek yoktur. Vizenizin çıkıp çıkmadığı e-vize onay belgesi olarak e-mail adresinize gönderilecektir. Diğer iade gereken belgeler başvurunuz neticelendiği zaman kurye ile adresinize gönderilecektir.

 Avustralya vize başvurunuzu ofisimiz aracılığıyla da yapabilirsiniz. Ancak bunun için temsilcimize yetki yazısı vermeniz, 'Avustralya Vize Başvuru Formu’ nda ilgili bölümü doldurmanız ve 959 Formunu başvuru sırasında ibraz etmeniz gerekmektedir. Avustralya Büyükelçiliği vize başvurularını online olarak yapan kişilerin başvurularına öncelik vermektedir.

Ankara Avustralya Büyükelçiliği Türk vatandaşlarının yanı sıra Azerbaycan ve Gürcistan vatandaşlarının da vize müracaatlarını kabul etmektedir.

Yazımızın devamında Avustralya vize başvuru prosedürü ile ilgili detaylı bilgi okuyabilirsiniz. Eğer vize prosedürü ile uğraşmak istemez ve başvuru öncesi danışmanlık almak isterseniz Euroasia Global Visa Services’i arayabilirsiniz.

Avustralya Vizesi için Online Başvuru (E-Vize)

Eğer Avustralya vizesine Online başvuru yapmaya karar verdiyseniz öncelikle IMMI hesabı (ImmiAccount) açmanız gerekmektedir. Ardından Avustralya Büyükelçiliğinin resmi web sitesinde yer alan Online Vize Başvuru Formunu İngilizce olarak doldurmalısınız. Vize türünüze uygun olarak hazırlamanız gereken evrakları tek tek online sisteme yüklemelisiniz. Eğer yüklemeleriniz başarıyla sonuçlanırsa size bir onay kodu gönderilecektir. İstenilen evrakları dosya halinde Avustralya Büyükelçiliği konsolosluk bölümüne göndermelisiniz. Vize yetkilileri sizi parmak izi vermeniz gerektiği konusunda bilgilendirecektir. Parmak izi verdikten sonra ise vizenizin sonuçlanmasını beklemelisiniz. Vizeniz onaylanınca konsolosluk yetkilisi "e-vize onay belgenizi" e-posta adresinize mail olarak gönderecektir.

Avustralya Vize Başvuru Formunu Doldurun: Avusturalya’ya kısa süreli seyahatler için vize başvuruları Ankara’daki Avustralya Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır. Başvuru için öncelikli şart Avustralya Vize Başvuru Formunun online olarak doldurulmasıdır. Avustralya Vize Formu İngilizcedir ve İngilizce olarak doldurulması zorunludur. Bu formu doldurmak için ImmiAccount (IMMI) adı verilen hesap açmalısınız. Konsolosluk yetkilileri başvuru sahibiyle ilgili bilgilere bu form aracılığıyla ulaştığından formu doldururken bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanabileceği gibi vize başvuru sürecinizde uzayabilir. Formu doldurduktan sonra biometrik fotoğrafınızı formun ilgili bölümüne online olarak yüklemeniz gerekmektedir. Bu arada bu forma yazacağınız adres, iletişim ve kurye gönderimi için resmi yazışma adresiniz olarak kayıt edilecektir. Avustralya vize başvuru formunu doldururken sorun yaşamak istemiyorsanız ofisimizi arayarak temsilcilerimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Evraklarınızı ofisimize gönderin: Avustralya vize formunuzu online doldurduktan sıra evraklarınızın hazırlanmasına geliyor. Avustralya vizeleriyle ilgili karar mercii sadece Avustralya Büyükelçiliği’dir. Bu temsilcilik vize başvurularını değerlendirirken sunulan evrakları dikkate almaktadır. Bu nedenle başvuru sahibinin seyahatin amacını, masraflarını karşılayacak maddi imkânı olduğunu kanıtlayıcı belgeler sunması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahibi Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağları olduğunu kanıtlamalıdır. Eğer beyanlarınızı destekleyen belgeler sunmazsanız, başvuru değerlendirme süreniz uzayabilir ve başvurunuz kabul edilmeyebilir.

Konsolosluğa sunulacak evraklar orijinal olmalı ve tüm belgelerin noter tasdikli yeminli tercüman tarafından tercüme edilmiş hali de başvuru dosyasına eklenmelidir. Tercüme hizmetini ofisimizden alabilirsiniz. Avustralya vizesine şahsen başvuru yapmanıza gerek olmadığından evraklarınızı kargo yoluyla ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Bu arada vize yetkilileri gerekli gördüğü takdirde ek evraklar isteyebilir. Eğer ek evrak talep edilirse belgeleri gönderirken, adınızı, soyadınızı ve dosya numaranızı belgelerinizin üzerine eklemeyi unutmayınız.

Yetkilimiz sizi arayarak bilgi verecektir: Evraklarınız ofisimize ulaştığında yetkilimiz zaman kaybetmeden kontrollerini sağlayacaktır. Avustralya Büyükelçiliği vize değerlendirmesini evraklarınıza göre yapacağından belgelerinizdeki küçük bir yanlışlık veya eksiklik vizenizin reddedilmesine neden olacağından bu kontroller çok önemlidir. Yetkilimiz evraklarınızda bir yanlışlık ya da eksiklik varsa size arayarak bilgi verecektir. Sizin zaman kaybetmeden eksik belgelerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Avustralya Vize Ücreti

Avustralya vize ücretleri seyahat türüne göre değişiklik göstermektedir.  Sadece Türk Lirası olarak ödenmesi gereken vize ücreti; konsolosluk harcı, biometri işlem ücreti, vize başvuru merkezi servis bedeli ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Online yapılan vize başvurularının ödemesi kredi kartıyla yapılmalıdır. Kredi kartıyla ödeme yapacak olan başvuru sahiplerinin bankacılık ücreti veya döviz kuru nedeniyle oluşacak ücret farkını kabul etmeleri gerekmektedir. Kredi kartıyla yapılan ödemeler Avustralya doları (AUD) üzerinden işlem görmektedir. Başvuru yapılmadan önce bankanın yabancı kur ödemesi yapılacağı konusunda bilgilendirilmesi gerekmektedir. Eğer bu yapılmazsa ödemenin red olması söz konusu olabilir ve ödemesi yapılmayan vize başvuruları geçersiz sayılmaktadır. Avustralya vize ücreti 250 USD'dir. Bu ücretin içinde EAGVS danışmanlık ücreti de bulunmaktadır.

Randevunuzu alacağız: Avustralya vize başvuruları için parmak izi verilmesi gerekmektedir. Bunun için Avustralya Vize Başvuru Merkezi’nden randevu almalısınız. Vize başvuru merkezindeki yoğunluk nedeniyle randevu almak bazen uzun zaman alabilir. Randevunuzu hızlı ve sorunsuz bir şekilde almak isterseniz ofisimizi arayabilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrolünü sağladıktan sonra sizin adınıza randevunuzu alacaktır. Vizenizin seyahat tarihinize yetişmesini isterseniz başvuru işlemlerinizi erkenden yapmanızı tavsiye ederiz.

Parmak izi verirken yetkilimiz yanınızda olacak: Avustralya hükümeti 14 Ekim 2016 tarihinden itibaren biyometri (Parmak izi alma) işlemi başlatmıştır. Buna göre milliyetine bakılmaksızın, Avustralya vize başvurusu sırasında Türkiye’de bulunan kişilerden parmak izi alınması ve fotoğraflarının çekilmesi gerekmektedir. Parmak izi alımı ve fotoğraf çekimi İstanbul, Ankara ve Gaziantep’teki Vize Başvuru Merkezleri’nde yapılmaktadır. Başvuru merkezine gittiğinizde sizi yetkilimiz karşılayacak ve biyometri işlemi sırasında bir sorun yaşamamanız için size eşlik edecektir.
avusturalya vizesi

Bu arada vize başvurularını internet üzerinden yapan başvuru sahiplerine Avustralya Büyükelçiliği bir mail göndererek Vize Başvuru Merkezi’ne gidip parmak izi vermeleri gerektiğini bildirecektir. Parmak izi verecek kişilerin parmak uçlarında her hangi bir süs (kına) ve yıpranma olmamasına dikkat etmeleri gerekir. Ayrıca kişi fotoğraf çekimi sırasında gözlüklerini çıkarmalıdır.

Avustralya vatandaşları, bu ülkede daimi oturumu olanlar ve Yeni Zelanda vatandaşlarının biyometri işlemelerini yaptırmasına gerek yoktur.

Pasaportunuz size gönderilecektir: Avustralya vize başvurularında karar yetkisi sadece Avustralya Büyükelçiliği’dir. Vize başvurunuzu yaptıktan sonra değerlendirme süreci başlayacaktır. Bu süreçte vize yetkilileri gerek görürse ek evraklar isteyebilmektedir. Avustralya Büyükelçiliği vizesi sonuçlanan pasaportları, vize belgelerini veya bilgilendirme mektuplarını posta yoluyla veya kurye ile göndermez. Başvuru sahibinin telefon numarası ya da mail adresine başvurusunun durumuyla ilgili ilgili bilgilendirme notu ya da  çıkan vizeleriyle ilgili “e-vize onay belgesini” gönderirler. Kişi pasaportunu Avustralya Büyükelçiliği’nin belirttiği tatil günleri hariç Vize Başvuru Merkezi’nin gişesinden alabilirler. Ama isterlerse pasaportun alınması için başka bir kişiyi (Temsilci/ Acente görevlileri/ Danışmanlar) yetkilendirebilirler. Pasaportu alacak kişinin başvuru sahibinden yetki yazısı almış olması ve 956 numaralı ek formu doldurup başvuru sırasında sunması gerekmektedir. Yetkilimiz vizesi çıkan pasaportunuzu teslim aldıktan sonra belirttiğiniz adrese kargo yoluyla gönderecektir.

Vizenizi aldıktan sonra kontrol edin: Avustralya pasaportunuz geldikten sonra ilk yapmanız gereken vizenizin olduğu sayfaları kontrol etmektir. Adınız ve soyadınızın doğru yazılıp yazılmadığını, fotoğrafın size ait olup olmadığını, doğum tarihlerinizin doğru yazılıp yazılmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer bu bilgilerle ilgili yanlışlık varsa hemen zaman kaybetmeden Avustralya Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği ile iletişime geçerek gerekli düzeltmeleri yapmalarını isteyebilirsiniz.

Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avustralya vize işlemelerinin sonuçlanma süreci  başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Turist vizeleri 17 -28 gün, Ticari Ziyaretçi vizeleri 7-14 gün, Transit vizeler 4-7 gün, sık sık gezen kişiler Avustralya turistik vize başvurusu yaptıklarında 14-16 gün, ailesinin sponsor olduğu kişiler turistik vize başvurusu yaparlarsa 42-63 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu süre Avustralya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nin yoğunluğu, resmi tatiller ve ek evrak istenmesi durumunda uzayabilmektedir. Vizenizin planladığınız seyahat tarihine yetişebilmesi için başvurunuzu en az 1 ay önceden yapmanızı öneririz.

Avustralya Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Avustralya kısa süreli vize türleri en fazla 90 günlük verilmektedir. Kişi bu süre dolmadan ülkeden ayrılmak zorundadır. Ama talep edildiği takdirde ve şartlar yerine getirilirse Avustralya Aile Ziyaret Vizesinin süresi uzatılabilir.

Avustralya Vizesi Ret

Avustralya vize başvurusu sırasında sunmuş olduğunuz belgeler eksik olmasa bile vize yetkilisi ülkenize geri döneceğinize dair kanıtları yeterli bulmadığını gerekçe göstererek vize başvurunuzu reddedebilir. Böyle durumlarda başvuru sahibi karara itiraz edebilir. Göç ve Sınır Muhafaza Departmanı memurları red kararlarını gözden geçirirler.

Avustralya’ya Giriş

Avustralya vizesini almış olmanız kesin olarak  ülkeye giriş yapacağınız anlamına gelmez. Avustralya Gümrük Muhafaza Memurları seyahat amacınıza uygun evrakları inceledikten sonra ülkeye girip girmeyeceğinize karar verecek ve Avustralya’da kalış sürenizi onaylayacaktır. Avustralya Göçmenlik Ofisi yetkililerine seyahatiniz bitiminde Türkiye’ye geri döneceğinize dair güçlü belgeler sunmanızı ve yetkililerin sorduğu soruları doğru cevaplamanızı tavsiye ederiz.

UYARILAR

 • 18 yaşın altındaki kişiler Avustralya Vizesine başvuru yaptıklarında eğer anne babalarıyla seyahat etmeyeceklerse her iki ebeveyninden de noter onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.
 • 5 yaşın altındaki çocuklar, muvafakatname sağlanamayan kişiler, fiziksel olarak parmak izi veremeyecek durumda olan kişilerin sadece biyometrik fotoğraf çektirmeleri zorunludur.
 • 16 yaşından küçük çocukların başvuru yapması durumunda ebeveynlerin veya yasal vasilerinin de Biyometri işleminde hazır bulunması gerekir.
 • Avustralya vize başvurusu sırasında sunulan evrakların İngilizce olması gerekir. İngilizce olmayan belgelerin noterden onaylı ve yeminli tercüman tarafından tercüme edilmesi şarttır. Tercümanın Tercümanlar ve Mütercimler Ulusal Akreditasyon Kurumu’nca (NAATI) verilen onay belgesinin tercümelere eklenmesi gerekir.

Avustralya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Avustralya Çalışma İzni Nasıl Alınır
A. Kazakova 20/02/20, 14:25 Cevabı Görüntüle
Merhaba! Ben 34 yaşında yabancı uyruklu bayanım Türkiye’de süresiz oturma iznim var. Avustralya kısa süreliğinede olsa gidip çalışmak istiyorum. Çalışma izni nasıl alabilirim veya en tür bize ile gidip çalışa bilirim. İş veren ya da davete gibi bir durum yok.
Avustralya Turistik Vize 2020
C. Akbilmez 20/02/20, 12:31 Cevabı Görüntüle
Avustralya turistik vize almayı düşünüyorum nasıl yaparız, nasıl olur bilgi almak istiyorum
Avustralya Göçmenlik Vizesi
A. Tanıl 20/02/20, 12:26 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben bir kaç gün önce PTE sınavına girdim ve sonuç olarak geçemedim.Başka şekilden bir yolu var mı acaba ve bunlar nelerdir?
Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar?
M. Merve 28/12/18, 10:26 Cevabı Görüntüle
İyi günler
Avustralya'ya dil okuluna gideceğim, vize işlemleri ne kadar sürüyor? Ne kadar önceden başvurmam gerekli?
Yurtdışından Avustralya Vize Başvurusu
B. 16/12/18, 23:32 Cevabı Görüntüle
Merhaba,
Ben yunanistanda yasıyorum, calısıyorum ve TC vatandasıyım. Bu durumda sizinle calısabilmek icin Turkiyede mi olmalıyım? Biyometrik islemler icin Turkiyeye mi gelmem gerekmektedir yoksa yunanistandan da bu işlemi yapabiliyor muyum?

Tesekkurler
Avustralya Vizesi Gerekli Evraklar 2020
S. Sönmez 15/12/18, 13:42 Cevabı Görüntüle
sayın ilgili
mart ayında eşimle birlikte avustralya'ya turistik bir seyahat gerçekleştireceğiz. başvuru prosedürleri, avustralya vize evrakları ve ücretleri hakkında bilgi almak istiyorum.
Avustralya Vize Ücreti 2020
E. Çelik 12/12/18, 10:01 Cevabı Görüntüle
Sayın ilgili iyi günler dilerim avustralya vizesi hakkında bilgi almak istiyorum, iş amaçlı seyahat edeceğim ücreti ne kadar kaç günde çıkar, teşekkür ederim.
Avustralya Vize Randevu
M. Erdem 11/12/18, 10:27 Cevabı Görüntüle
iyi günler, avustralya'da yaşayan kız kardeşimi ziyaret etmek istiyorum.
daha önce avustralya'yı ziyaret etmiştim fakat üzerinden neredeyse 10 yıl geçti.
bugünkü prosedürler hakkında bilgim yok, randevu ve vize başvurusu yapmak istiyorum,
seyahat tarihimi şubat olarak öngörüyorum,
teşekkür ederim.
Avustralya Aile Ziyareti Vizesi
S. GÖKÇEAĞAÇ 10/12/18, 09:54 Cevabı Görüntüle
Merhaba
Diyarbakır'ın Bağlar İlçesinde yaşıyorum. Öz abim Avustralya'nın Sydney şehrine ikamet etmektedir. Ben de oraya bir ziyaret gerçekleştirmek istiyorum . Oraya seyahat edebilmem için toplamam gereken evraklar nelerdir? Ben burada bir lokanta da çalışıyorum hangi evrakları toplamam gerekiyor? Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim . İyi günler
Avustralya Ticari Vizesi
A. Gokmen 01/12/18, 23:03 Cevabı Görüntüle
29.11.2018 tarihinde iş yerimden ayrıldım. 30.11.2018 tarihinde yeni bir işe başladım. Daha önceki iş yerinde görevim teknik servis elemanı idim şu anki pozisyonum Makine bakımcısı Avustralya'daki müşterimiz beni makinelerin taşınması ve kurulumu için davet ediyor. Şu anki çalıştığım yerdeki pozisyonum buna engel teşrik eder mi.İşe yeni başlamış olmam ve farklı bir işte çalışmam vize alımını engeller mi?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';