x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Aile Akraba Ziyareti Vizesi, Kırşehir

D. ÜSTÜNDAĞ 31/12/18, 09:17
Merhaba Kız kardeşim beş senedir Almanya'da ikamet etmektedir. Ben ev hanımıyım. Bende uzun zamandan sonra onu ziyaret emek istiyorum . Ama ne yazık ki vize işlemlerime nereden başlayacağımı bilmiyorum. Konu hakkında yardımcı olur musunuz bana ? Gerekli evraklar konusunda yardımlarınızı rica edeceğim . Birde başvurumu buradan yapabilecek miyim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba 

Öncelikle EuroAsia GVS'ye ulaştığınız için çok teşekkür ederiz. Aşağıda sorularınızı en detaylı şekilde yanıtlamaya çalışacağız. Sorularınıza cevap bulamadığınız bir kısım olursa lütfen bize geri dönüş yapmayı unutmayınız. EuroAsia sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyar. 

Sayın Yazıcı öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki başvurunuzu  Almanya Hükümetinin Kırşehirde bir temsilcisi veya vize başvuru merkezi olmadığı için başvurularınızı ne yazık ki Kırşehir'den yapamıyorsunuz. Size en yakın önerebileceğimiz illerin başında Ankara gelmektedir. Bunun dışında başvurunuzu İstanbul'dan da yapabilmektesiniz. Başvurularınızdan hızlı bir sonuç almak istiyorsanız eğer İstanbul'u size önerebiliriz.  Başvurunuz için işlemleri başlatmadan önce  'başvurunuz için gerekli evrakları' hazırlamanız gerekmektedir. Gerekli evraklar kişinin durumuna göre spesifik bir hal alacağından dilerseniz web sayfamızdan en detaylı bilgiye ulaşabilir, aynı zamanda müşteri temsilcilerimizi arayarak en detaylı bilgiyi edinebilirsiniz. Standart hazırlamanız gereken evraklar dışında davetiyenizi karşı tarafa hazırlatırken dikkat etmeniz gereken hususlar olacaktır;

Başvurunuzdan olumu sonuç almak adına Almanya da yaşayan yakınızdan belediye onaylı bir davetiye temin edebilirsiniz. Seyahat konaklama durumunuza ait belgeleri  Almanya’daki davet eden kişinin yabancılar dairesince yada bağlı bulundukları Belediye kurumlarından hazırlattığı onaylı davetiyenin geçerli aslı ve fotokopisi ibraz edilmelidir. Masrafların karşılanacağına dair resmi bir davetiye ibraz edilemez ise; davet eden kişi tarafından yazılacak Almanca düz bir davetiye dilekçesi  ile kimlik, ikamet veya oturum belgelerinin sunulması gerekmektedir.

Umuyoruz ki bu yazımızda size yardımcı olabilmişizdir. Sorularınıza cevap alamadığınız bir ksıım olursa lütfen bize geri dönüş yapmayı unutmayınız. EuroAsia GVS ailesi olarak mutlu yarınlar dileriz.

Abdullah Tunç

ask@eagvs.com

02122650009 

 

Cevap Ver