x
Tanzanya

Vize İşlemleri

Tanzanya

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 15

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Tanzanya Vize Başvuru, Trabzon

Değerli Misafirlerimiz,

Elektronik vize hakkında bilgilendirmelerde bulunduğumuz ve Tanzanya ziyaretiniz öncesinde yapmanız gerekenleri, vize işlemlerini, vize ücretlendirmeleri hakkında detaylı bilgileri içinde barındıran sayfamıza hoş geldiniz. Tanzanya ziyareti gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımıza Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Yazımızın devamında 2023 güncel evrak listesine, vize türlerine, vize ücretlenirmelerinde dair bilgilere erişebilirsiniz.

Trabzon şehrimiz başta olmak üzere Arsin, Araklı, Akçaabat, Çaykara, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Düzköy, Dernekpazarı, Maçka, Köprübaşı, Hayrat, Merkez, Of, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra ilçelerinden ve Gümüşhane, Bayburt, Rize ve Giresun illeri ve tüm Türkiye’den  yapacağınız Tanzanya Vize Başvurularınızda tecrübeli vize danışmanlarımız rehberliğinde danışmanlık ve vize hizmeti sunmaktayız.

Tanzanya Vize başvurusu hakkında sormak istediğiniz sorular var ise Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemizde çalışmakta olan vize uzmanlarımıza +90 462 215 60 15 numaralı telefonu tuşlayarak kolaylıkla ulaşabilir, trabzon@eagvs.com  adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talep edebilir ya da dilerseniz Trabzon ofisimizi ziyaret ederek uzmanlarımızdan rehberlik talebinde bulunabilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Kimlere Gerekir? - Trabzon 

Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Tanzanya ve Türkiye Cumhuriyeti arasında 2010 yılında karşılıklı olarak imzalanan vize muaifiyeti anlaşmasından faydalanabilmektedirler. Vizesiz seyahat uygulamasından faydalanacak pasaport sahibi vatandaşlarımızın Tanzanya’ya gerçekleştireceğiniz 90 güne kadar sürecek konaklamalı ziyaretleri kısa süreli vize kapsamına girer ve bu kapsamda değerlendirilir.

Tanzanya’ya ziyaret etmek isteyen; Umumi (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının ise konaklamalı ya da kısa süreli ziyaretlerinde seyahat gerekçesine göre vize alma şartları vardır. Ziyaret etme sebebine göre 90 günlük konaklamalı ziyaretleriniz kısa süreli vize kapsamında değerlendirilecektir.

Ülkemizde Tanzanya dış temsilcilik olarak yalnızca İstanbul Fahri konsolosluğu bulunmaktadır. Fahri konsoloslukların vize başvuru sürecinde herhangi bir diplomatik yetkileri yoktur. 

Tanzanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Trabzon

Trabzon şubesi olarak bu başlık altında düzenlediğimiz Tanzanya ziyareti için gereken vize türlerini aşağıda görebilirsiniz. Aşağıdaki vize türlerinden sizin seyahat gerekçenize en uygun olanını seçip ilgili bağlantılara tıklayarak almanız gereken vizenin türüne göre hazırlanmış 2023 güncel evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Vize uzmanlarımız belgelerin geçerlilik süreleri, belgelere nereden erişebileceğiniz konusunda sizlere gereken bilgileri verecekler. 

Sizin ziyaret gerekçeniz yukarıdaki listede yer almıyorsa ya da seyahat gerekçenize uygun vize türünün ne olacağı konusunda kararsızsanız Euroasia GVS Trabzon şubemizle +90 462 215 60 15 numaralı telefondan arayabilir, trabzon@eagvs.com adresi üzerinden sormak istediğiniz soruları sorabilir, vize uzmanlarımızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Tanzanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon

Bu başlık altında siz değerli ziyaretçilerimize Tanzanya vize başvuru süreçlerinin nasıl işlediği konusunda gereken bilgileri vereceğiz.

Tanzanya ve daha birçok ülkenin faydalandığı elektronik vize başvuru sisteminden siz değerli ziyaretçilerimizde yararlanabilirsiniz. EAGVS Trabzon şubesi olarak planladığınız Tanzanya ziyaret sürecinin doğru  işlemesi için elektronik vize başvurularınızı oluşturmaktayız. Seyahat planınızın problemsiz bir şekilde gerçekleşmesi için vize uzmanlarımız size rehberlik edecektir. 

Tanzanya vize başvuru işlemlerinin ilk aşamasını oluşturan Tanzanya vizesi başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması vize işlem sürecinin olumlu yönde ilerlemesi konusunda önem taşır. Tanzanya’ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahat planınızı en doğru şekilde tanımlayacak vize başvuru süreci, vize başvuru formunu destekleyen ek belgeler üzerinden yürütülmektedir. 

Tanzanya  seyahatleri için vize zorunluluğu olan ziyaretçiler, seyahatleri öncesinde İstanbul Tanzanya Fahri Konsolosluğu veya konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş akredite vize işlem merkezleri ile iletişime geçerek vize işlemlerinin takibini sağlayabilmektedirler. Ancak Elektronik vize işlemleri sayesinde hızlandırılmış vize hizmetlerinden bulunduğunuz yerden faydalanabilirsiniz. 

  • Tanzanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması

Tanzanya’ya gerçekleştirmeyi düşündüğünüz ziyaretin amacına göre başvuru yapacağınız vize türü de değişiklik göstermektedir. Bununla bağlantılı olarak vize başvuru sürecinin düzgün ilerlemesi için hazırda bulundurmanız gereken evraklar da değişiklik gösterecektir. Vize uzmanlarımızın ziyaret sebeplerine göre değişiklik gösteren vize türleri ve gereken belgeler  adına oluşturdukları güncel evrak listelerini sizlere iletir. Tanzanya seyahatiniz için ihtiyacınız olan vize türünü, ihtiyacınız olan evrakların ne olduğunu bu listelerden faydalanarak öğrenebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz evrakları trabzon@eagvs.com adresine taratılmış görüntülerini e-posta yoluyla iletebilirsiniz. Dilerseniz evraklarınızı belirttiğimiz adrese kargolayabilirsiniz, dilerseniz de Trabzon ofisimizi ziyaret ederek hazırladığınız evrakları elden teslim edebilirsiniz.

  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Ziyaret amacınıza göre değişiklik gösteren vize türleriyle bağlantılı olarak vize ücretlendirmeleri de farklılık gösterir. Ayrıca bu ücretlendirmeler seyahat süreniz, ek evrak talebi, kapıda vize ya da elektronik vize hizmetinden yararlanacak olmanızla bağlantılı olarak değişiklik gösterecektir. Tanzanya ziyareti için gereken vize başvuru sürecini elektronik vize hizmetinden yararlanarak gerçekleştirecekseniz ödemenizi ofislerimizi ziyaret ederek yapabilir ya da EFT/havale yolu  ile banka hesabımıza para transferi yaparak ödeyebilirsiniz. Tanzanya Elektronik vize işlemlerinizi kapsayan 2023 vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için EAGVS Trabzon şubemizde hizmet vermekte olan vize uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

  • Pasaportunuzun Tarafınıza Ulaştırılması 

Gereken tüm evrakların tamamlanması ve vize başvuru ücretinin ödenmesinin ardından Vize uzmanlarımız zaman kaybetmeden başvuru dosyanızı oluştururlar. Hazırlanan dosyanız konsolosluğa iletilir ve değerlendirme sürecine girer. Vize uzmanlarımız bu süreçte başvurunuzu takibe alırlar. Elektronik vize başvurunuzun sonucu karara bağlandıktan sonra dilerseniz pasaportunuz kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilir, dilerseniz de pasaportunuzu Trabzon ofisimizden teslim alabilirsiniz. 

Tanzanya Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? - Trabzon 

Tanzanya vize başvuru işlemleri ortalama 5 ile 7 gün arasında sonuçlanacaktır. Ancak konsoloslukta yaşanan yoğunluk, elektronik vize sisteminde meydana gelebilecek aksamalar, resmi tatil günleri ve Tanzanya’nın genel ülke durumu vize çıkış süresini etkileyebilir. Vize başvuru işlemlerinizi Vize uzmanlarının sizler için belirlediği tarihler arasında gerçekleştirmeniz ziyaret planınızın dilediğiniz gibi ilerlemesi açısından büyük önem taşır. Ziyaret planınızdan en az 15 gün önce başvuru sürecini başlatmanız gerekir. Elektronik vize işlemleriniz olumlu sonuçlanırsa uzmanlarımız sizinle hemen iletişime geçeceklerdir. Vizeniz Tanzanya Konsolosluğundan tarafımıza elektronik olarak gönderilecek ve pasaportunuza herhangi bir şekilde işlenmeyecektir. Bu sayede Trabzon Şubemize gelmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizeniz siz değerli  ziyaretçilerimize ulaştırılacaktır.Tanzanya yolculuğunuz öncesi elektronik vizenizin çıktısı ve pasaportunuzun yanınızda bulundurmanız gerekir. 

Tanzanya Vize Reddi - Trabzon 

Trabzon şubemiz bağlantısıyla, Tanzanya seyahati planınız kapsamında elektronik vize işlemleriyle bağlantılı tüm evrak ve belgelerin tarafımızca konsolosluk birimine teslim edilmesinden sonra  vize onayı ya da vize reddi kararı Tanzanya konsolosluk yetkililerine aittir. Tanzanya vize başvurusu sonucunda alacağınız red kararı daha sonraki vize başvurularınızın seyri açısından önem teşkil eder. Vize uzmanları ret nedenlerinizi dikkate almanızı ve vize reddine ilişkin aldığınız belgeleri saklamanızı önerirler.
  
Trabzon Şubesi olarak Tanzanya seyahatiniz öncesi yapmanız gerekenleri, vize başvuru süreci, vize türleri ve vize başvuru ücretlendirmeleri hakkında detaylandırılmış bilgileri siz değerli ziyaretçilerimizin hizmetine sunduk. Elektronik vize başvurusunun ne olduğunu öğrenmek ve Elektronik Vize başvurusu hakkında sormak istediğiniz tüm soruları trabzon@eagvs.com adresine mail göndererek ya da +90 462 215 60 15 numaralı telefonu arayarak sorabilir, danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. 

İyi yolculuklar dileriz

Tanzanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';