x
Tanzanya

Vize İşlemleri

Tanzanya

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 01 64

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Tanzanya Vize Başvurusu, Edirne

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Sizlere yardımcı olabilmek adına içerisinde Tanzanya Elektronik vize işlemleri hakkında bilgiler verdiğimiz, vize türleri, vize muafiyeti, vize ücretlendirmeleri gibi konulardan bahsettiğimiz ve size rehberlik edecek vize uzmanlarımızla iletişim sağlayabileceğiniz iletişim adreslerini de içinde barındıran sayfamıza hoş geldiniz.

Yazımızın devamında sahip olmanız gereken ve seyahat gerekçesine göre belirlenecek vize türleri çerçevesinde 2023 güncel evrak listelerine erişebileceksiniz. 
 
Edirne ilimiz başta olmak üzere Lalapaşa, Meriç, Süloğlu, Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Uzunköprü ilçeleri ve çevre illerden gerçekleştirmek için planladığınız Tanzanya seyahati için ihtiyacınız olan her şey, Edirne Şubesinden Elektronik vize hizmeti ve vize uzmanlarımızdan alacağınız danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Tanzanya ziyaretiniz için vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız, elektronik vize hizmeti hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız ve sormak istediğiniz sorular varsa bizleri +90 850 241 01 64 numaralı telefondan arayabilir, Edirne@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Kimlere Gerekir? - Edirne 

Tanzanya’ya seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Tanzanya ve Türkiye Cumhuriyeti arasında 2010 yılında karşılıklı olarak imzalanan vize muafiyeti kararından faydalanabilirsiniz. Vizesiz seyahat uygulamasından faydalanacak pasaport sahibi vatandaşlarımızın Tanzanya’ya gerçekleştireceğiniz 90 güne kadar sürecek konaklamalı ziyaretleri kısa süreli vize kapsamına girer ve bu kapsamda değerlendirilir.

Tanzanya’ya ziyaret etmek isteyen Umumi (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının ise konaklamalı ya da kısa süreli ziyaretlerinde seyahat gerekçesine göre vize alma şartları vardır. Ziyaret etme sebebine göre 90 günlük konaklamalı ziyaretlerinizi kısa süreli vize kapsamında değerlendirilecektir.

Tanzanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Edirne 

Bu başlık altında düzenlediğimiz Tanzanya ziyareti için gereken vize çeşitlerini aşağıda görebilirsiniz. Aşağıdaki vize türlerinden sizin seyahat gerekçesine en uygun olanını seçip ilgili bağlantılara tıklayarak almanız gereken vizenin türüne göre hazırlanmış güncel evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Vize uzmanlarımız belgelerinizin geçerlilik süreleri, belgelere nereden erişebileceğiniz konusunda sizlere rehberlik edeceklerdir.

Seyahat sebebinizin hangi vize çeşidine dahil olduğunu bilmiyorsanız ya da ilgili vize çeşidini yukarıdaki vize türleri arasında bulamadıysanız Euroasia GVS Edirne Şubemizle +90 850 241 01 64 numaralı telefonla irtibat sağlayabilirsiniz. Dilerseniz edirne@eagvs.com adresine mail atarak sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

Tanzanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Edirne 

Elektronik vize başvuru sisteminden bir çok ülke yararlanmaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimiz Tanzanya seyahatiniz için yapılması gereken vize işlemlerini Elektronik vize başvuru sistemini kullanarak gerçekleştirebilir, vize uzmanlarımızın verdiği danışmanlık hizmetinden yararlanarak Tanzanya seyahat planınızı dilediğiniz gibi hayata geçirebilirsiniz. Elektronik vize hizmetini kullandığınızda Edirne şubesi sizler yerine elektronik vizelerinizi oluşturmaktadır. Tanzanya’ya gerçekleştirecek olduğunuzseyahat planınızı en doğru şekilde tanımlayacak vize başvuru süreci, vize başvuru formunu destekleyen ek belgeler üzerinden yürütülmektedir.Tanzanya vize başvuru işlemlerinin ilk aşamasını oluşturan Tanzanya vizesi başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması vize işlem sürecinin olumlu yönde ilerlemesi konusunda büyük önem taşır.

Tanzanya Seyahatleri için vize zorunluluğu olan ziyaretçiler, seyahatleri öncesinde İstanbul Tanzanya Fahri Konsolosluğu veya konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize işlem merkezleri ile iletişime geçerek vize işlemlerinin takibini sağlayabilmektedirler. Ancak Elektronik vize hizmetinden yararlanarak Tanzanya seyahatiniz için gereken işlemleri bulunduğunuz yerden gerçekleştirebilirsiniz. EAGVS tarafından hizmete sunulan hızlandırılmış vize işlemlerinden yararlanabilmek için Edirne şubesi ile iletişime geçebilir. Elektronik vize hizmeti veren ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Edirne şubemizle +90 850 241 01 64 numaralı telefonla ya da edirne@eagvs.com adresine mail göndererek iletişim sağlayabilirsiniz.

  • Tanzanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması

Seyahat gerekçesine göre vize türünüz de değişir. Bu sebepten hazırda bulundurmanız gereken evraklar da vize türüne göre farklılık gösterecektir. Uzmanlarımızın ziyaret sebeplerine göre değişiklik gösteren vize türleri ve gerekli belgeler adına oluşturdukları evrak listelerini sizlere iletir. Tanzanya ziyaretiniz için hangi vize türüne ihtiyacınız var ve edinmeniz gereken belgeler neler bu listelerden faydalanarak öğrenebilirsiniz.

Hazırladığınız evrakları Edirne ofisimize gelerek elden teslim edebilirsiniz. Dilerseniz Evraklarınızı kargo yoluyla ofisimize gönderebilirsiniz.

  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Tanzanya vize işlemlerinizi kapsayan 2023 vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için EAGVS Edirne yetkilileri ile iletişime kurabilirsiniz. Tanzanya vize başvuruları için geçerli olan vize ücretlendirmeleri seyahat süreniz, elektronik vize hizmetinden yararlanmanız, başvuru sürecindeki ek evrak talebi ve kapıda vize uygulamasını kullanmanıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Tanzanya seyahat planınızı ve Tanzanya ziyareti için gereken vize başvuru sürecini elektronik vize hizmetinden yararlanarak gerçekleştirecekseniz ödemenizi ofislerimizi ziyaret ederek ya da EFT/havale yolu ile banka hesabımıza para transferi yaparak ödeyebilirsiniz.

  • Pasaportunuzun Tarafınıza Ulaştırılması

Başvuru sürecinin ön aşaması yani gereken tüm evraklar tamamlanmasının ve başvuru ücretinin ödenmesinin ardından Vize uzmanlarımız vakit kaybetmeden başvuru dosyanızı oluşturur. Hazırlanan dosyanız konsolosluğa iletilir ve değerlendirilme sürecine girer. Vize uzmanlarımız bu süreçte başvurunuzu takibe alırlar. Elektronik vize başvurunuzun sonucu karara bağlandıktan sonra dilerseniz pasaportunuz kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilir, dilerseniz de pasaportunuzu Edirne ofisimizden teslim alabilirsiniz. 

Tanzanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? - Edirne 

Tanzanya vize işlemleri normal şartlarda 1 hafta içerisinde tamamlanır. Ancak belgelerindeki eksiklikler veya ek belge talebi, konsolosluktaki aşırı yoğunluk, Tanzanya’nın genel ülke durumu vize çıkış sürenizi etkileyebilmektedir. Bu gibi durumlara maruz kalmamak adına vize uzmanlarımız seyahat edilecek ülkenin genel durumunu kontrol eder, belgelerinizin konsolosluktan en kısa sürede onay alması adına uygun zamanı ararlar ve sizlere yardımcı olurlar. İşlemlerinizi vize uzmanlarımızın sizler için belirlediği tarih aralığında başlatmanız önerilir. Ziyaret planınındanen az 15 gün önce başvuru sürecinin başlaması gerekir. Elektronik vize işlemleriniz eğer olumlu sonuçlanırsa uzmanlarımız sizinle hemen iletişim sağlayacaktır. Vizeniz Tanzanya Konsolosluğundan tarafımıza elektronik olarak gönderilecek ve pasaportunuza herhangi bir şekilde işlenmeyecektir. Bu sayede Edirne Şubemize gelmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizeniz siz değerli ziyaretçilerimize ulaştırılacaktır. Tanzanya yolculuğunuz öncesi elektronik vizenizin çıktısı ve pasaportunuzun yanınızda bulundurma zorunluluğunuz vardır. 

Tanzanya Vize Reddi - Edirne 

Edirne Şubemiz bağlantısıyla, Tanzanya seyahati planınız kapsamında elektronik vize işlemleriyle bağlantılı tüm evrak ve belgelerin tarafımızca konsolosluk birimine teslim edilmesinden sonra vize onayı ya da vize reddi kararı Tanzanya konsolosluk yetkililerinin aittir. Tanzanya vize başvurusu sonucunda alacağınız red kararı daha sonraki vize başvurularınızın seyri açısından önem teşkil eder. Vize uzmanları ret nedenlerinizi dikkate almanızı ve vize reddine ilişkin aldığınız belgeleri saklamanızı önerirler.

EAGVS Edirne Şubesi olarak siz değerli ziyaretçilerimize Tanzanya seyahatiniz öncesi yapmanız gerekenleri, ziyaret sebebinize göre hangi vize türünü seçmeniz gerektiğini, vize ücretleri ve başvuru sürecinin seyri hakkında bilgiler verdik. Aklınıza takılan sorulara vize uzmanlarımızdan alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde cevap bulabilirsiniz. Edirne şubemizi +90 850 241 01 64 numaralı telefondan arayabilir, edirne@eagvs.com adresine e-posta göndererek iletişim sağlayabilirsiniz.

İyi yolculuklar dileriz.

Tanzanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.