x
Tanzanya

Vize İşlemleri

Tanzanya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 69

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Tanzanya Vize Başvuru , Antalya

Değerli misafirlerimiz,

Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi olarak hazırladığımız bu yazımızda Elektronik vize başvurusu nedir? Elektronik vize hizmetinin avantajları nedir? gibi sorulara cevap bulabileceksiniz. Vize türleri, 2023 güncel evrak listeleri, vize ücretleri, Antalya şubesinin iletişim bilgilerine ve Tanzanya vize başvurusu hakkında detaylı bilgilere erişim sağlayacaksınız. 

Antalya şubesi olarak Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, İbradı, Kaş, Kemer, Kumluca, Manavgat, Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Muratpaşa, Serik ilçeleri ve Mersin, Konya, Karaman, Isparta, Burdur, Muğla gibi çevre illerden gerçekleştirmek için planladığınız Tanzanya ziyaretiniz hakkında bilmeniz gerekenleri sizlere aktarmaktayız ve Antalya Şubesinden Elektronik vize hizmeti ve vize uzmanlarımızdan alacağınız danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Tanzanya seyahatiniz için elektronik vize başvurusu yapmak ve elektronik vizenin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız bize +90 242 255 01 69 numaralı telefondan ya da Antalya@eagvs.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Kimlere Gerekir? - Antalya 

Tanzanya seyahat edecek Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız, Tanzanya ve Türkiye Cumhuriyeti arasında 2010 yılında karşılıklı olarak imzalanan vize muafiyet anlaşmasından faydalanabilirsiniz. Vizesiz seyahat uygulamasından faydalanacak pasaport sahibi vatandaşlarımızın Tanzanya’ya gerçekleştireceğiniz 90 güne kadar sürecek konaklamalı ziyaretleri kısa süreli vize kapsamına girer ve bu kapsamda değerlendirilir.

Tanzanya’ya ziyaret etmek isteyen Umumi (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının ise konaklamalı ya da kısa süreli ziyaretlerinde seyahat gerekçesine göre vize edinme şartı vardır. Ziyaret etme sebebine göre 90 günlük konaklamalı ziyaretleriniz kısa süreli vize kapsamında değerlendirilmektedir.

Tanzanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Antalya 

Bu başlık altında sıraladığımız Tanzanya ziyaret amacına göre gerekli olan vize türlerini aşağıda görebilirsiniz. Sizin seyahat gerekçenize en uygun olan vize çeşidini seçerek ilgili bağlantılara tıklayarak almanız gereken vizenin türüne göre hazırlanan güncel evrak listelerine erişim sağlayabilirsiniz. Vize uzmanlarımız belgelerin geçerlilik süreleri, belgelere nereden erişebileceğiniz konusunda sizlere rehberlik edeceklerdir. 

Seyahat sebebinizin hangi vize çeşidine dahil olduğundan emin olamıyorsanız ya da ilgili vize çeşidini yukarıdaki vize türleri arasında bulamadıysanız Euroasia GVS Antalya Şubemizle +90 242 255 01 69 numaralı telefonla irtibat sağlayabilirsiniz. Dilerseniz Antalya@eagvs.com adresine mail atarak sormak istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

Tanzanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Antalya 

Tanzanya da dahil olmak üzere birçok ülkenin kullandığı elektronik vize başvuru sisteminden siz değerli ziyaretçilerimiz de faydalanabilirsiniz. Vize uzmanlarımızın verdiği danışmanlık hizmetinden yararlanarak Tanzanya seyahat planınızı dilediğiniz gibi hayata geçirebilirsiniz.

Tanzanya’ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahat planınızı en doğru şekilde tanımlayacak vize başvuru süreci, vize başvuru formunu destekleyen ek belgeler üzerinden yürütülmektedir. Tanzanya vize başvuru işlemlerinin ilk aşaması Tanzanya vize başvuru formunun tamamlanmasıdır. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle tamamlanması vize işlem sürecinin olumlu yönde ilerlemesi konusunda kritik önem taşır.

Bordo pasaport (umumi pasaport) sahibi vize alma zorunluluğu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatleri öncesinde İstanbul Tanzanya Fahri Konsolosluğu veya konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kişiler ve vize işlem merkezleri ile iletişime geçerek vize işlemlerinin takibini sağlayabilmektedirler.

Ancak Elektronik vize hizmetinden yararlanarak Tanzanya seyahatiniz için gereken işlemleri bulunduğunuz yerden gerçekleştirebilirsiniz. EAGVS tarafından hizmete sunulan hızlandırılmış vize işlemlerinden yararlanabilmek için Antalya şubesi ile iletişime geçebilir. Elektronik vize hizmeti veren ofisleri ziyaret edebilirsiniz. Antalya şubemizle +90 242 255 01 69 numaralı telefonla ya da Antalya@eagvs.com adresine mail göndererek iletişim sağlayabilirsiniz.

  • Tanzanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlığı

Seyahat gerekçesine göre vize türünüz de değişir. Bu sebepten hazırda bulundurmanız gereken evraklar da vize türüne göre farklılık gösterecektir. Uzmanlarımızın ziyaret sebeplerine göre değişiklik gösteren vize türleri ve gereken belgeler adına oluşturdukları evrak listelerini sizlere iletir. Tanzanya ziyaretiniz için hangi vize türüne ihtiyacınız var ve edinmeniz gereken belgeler neler bu listelerden faydalanarak öğrenebilirsiniz.

Hazırladığınız evrakları Antalya ofisimize gelerek elden teslim edebilirsiniz. Dilerseniz evraklarınızı kargo yoluyla ofisimize gönderebilirsiniz.Tarafımıza ulaştırdığınız belgelerde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik olması durumunda vize uzmanlarımız tarafından gerekli görülen düzenlemelerin yapılması ve eksik olan belgelerin tamamlanması adına sizler ile irtibat sağlar. 

  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Seyahat gerekçenizi belirledikten sonra başvuru yapacağınız Tanzanya vize türleri farklı ücretlendirmeler üzerinden değerlendirilir. Tanzanya vize başvuruları için geçerli olan vize ücretlendirmeleri seyahat süreniz, elektronik vize hizmetinden yararlanmanız, kapıda vize uygulamasını kullanmanız ve ek evrak talebine bağlı olarak değişiklik gösterir. 2023 senesi güncel vize başvurusu ücretlendirmelerini uzmanlarımızla Antalya@eagvs.com adresinden veya +90 242 255 01 69 numaralı sabit telefonu arayarak teklif maili için başvuruda bulunabilirsiniz. Vize başvuru ücretini şubelerimizden kredi kartıyla ya da nakit olarak ödeyebilir, isterseniz dilediğiniz bankadan EFT/havale ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Pasaportun Teslim Alınması

Vize başvurunuz gerçekleştirildikten sonra başvuru dosyanız değerlendirme sürecine girer uzmanlarımız günlük ve rutin kontrolleri yaparak başvurunuzun sonuçlanmasını, sonucunun ne olacağını takip ederler. Vize başvurunuz sonuca ulaştığında pasaportunuz isterseniz belirttiğiniz adrese kargolanır. İsterseniz de pasaportunuzu şubemizden teslim alabilirsiniz. 

Tanzanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Antalya

Elektronik vize işlemlerinizi vize uzmanlarımızın sizler için belirlediği tarih aralığında başlatmanız önerilir. Ziyaret planından en az 15 gün önce başvuru sürecinin başlaması gerekir. Elektronik vize işlemleriniz eğer olumlu sonuçlanırsa uzmanlarımız sizinle hemen iletişim sağlayacaktır. Tanzanya vize işlemleri normal şartlarda 5 ila 7 gün içerisinde tamamlanır. Ancak belgelerdeki eksiklikler veya ek belge talebi, konsolosluktaki aşırı yoğunluk, Tanzanya’nın genel ülke durumu vize çıkış süresinde gecikmelere neden olabilir. Bu gibi durumlara maruz kalmamak adına vize uzmanlarımız seyahat edilecek ülkenin genel durumunu kontrol eder, belgelerinizin konsolosluktan en kısa sürede onay alması adına uygun zamanı ararlar ve sizlere yardımcı olurlar. Vizeniz Tanzanya Konsolosluğundan tarafımıza elektronik olarak gönderilecek ve pasaportunuza herhangi bir şekilde işlenmeyecektir. Bu sayede Antalya Şubemize gelmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizeniz siz değerli ziyaretçilerimize ulaştırılacaktır.Tanzanya yolculuğunuz öncesi elektronik vizenizin çıktısı ve pasaportunuzun yanınızda bulundurmanız gerekir. 

Tanzanya Vize Reddi - Antalya 

EAGVS Antalya şubemiz bağlantısıyla, Tanzanya seyahati planınız kapsamında elektronik vize işlemleriyle bağlantılı tüm evrak ve belgelerin tarafımızca konsolosluk birimine teslim edilmesinden sonra vize onayı ya da vize reddi kararı Tanzanya konsolosluk yetkililerinin aittir. Tanzanya vize başvurusu sonucunda alacağınız red kararı daha sonraki vize başvurularınızın seyri açısından önem teşkil eder. Vize uzmanları ret nedenlerinizi dikkate almanızı ve vize reddine ilişkin aldığınız belgeleri saklamanızı önerirler.

Antalya şubesi olarak bu yazımızda sizlere Elektronik vize hizmeti çerçevesinde Tanzanya vize başvurunuzu nasıl ve ne şekilde gerçekleştirebileceğinizi, başvuru aşamalarını, vize alma işlemlerinin nasıl yürütüldüğü hakkında bilgi edinmenize yardımcı olduk. Eğer aklınıza takılan herhangi bir soru var ise ya da danışmanlık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bizlere +90 242 255 01 69 numaralı telefondan ya da Antalya@eagvs.com adresine mail göndererek sormak istediğiniz soruları sorabilir, uzmanlarımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İyi yolculuklar dileriz.

Tanzanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.