x
Tanzanya

Vize İşlemleri

Tanzanya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 07

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Tanzanya Vize Başvuru , Ankara

Değerli misafirlerimiz,
 
Euroasia GVS Ankara Şube sayfasına hoş geldiniz. Ankara’dan yapılacak olan Tanzanya Elektronik Vize Başvurularına dair süreçleri 2023 senesi güncel evrak listelerini bulabileceğiniz ve daha birçok ön bilgiden yararlanabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.
 
Yazımızın devamında Tanzanya Elektronik Vize Başvurusu için yapılması gerekenler, 2023 güncel evrak listeleri, vize türleri ve vize ücretlendirmeleri hakkında bilgi edineceksiniz.
 
Ankara Şubesi olarak Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle, Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan ilçelerinde ve Kırşehir, Kırıkkale, Eskişehir, Bolu, Konya, Aksaray gibi çevre illerden yapacak olduğunuz Tanzanya Elektronik Vize Başvurularına hizmet sunmaktayız.
 
Elektronik vize hizmeti nedir? Elektronik vize başvurusu nasıl yapılır? gibi sorular, aklınıza takılan diğer şeyler ve elektronik vize sistemi hakkında detaylı bilgi edinmek için Ankara şubemize +90 312 963 05 07 numaralı telefonu arayabilir, Ankara@eagvs.com adresinden iletişim sağlayabilirsiniz. 
 

Tanzanya Vizesi Kimlere Gerekir? - Ankara

 
Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimiz, Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 2010 yılında varılan Tanzanya ve Türkiye arasında karşılıklı olarak yapılan anlaşma ile vize muafiyeti uygulaması getirilmiştir.
 
Tanzanya’ya seyahat planı gerçekleştirmek isteyen vizesiz seyahat kapsamına dahil olan pasaport sahipleri 90 güne kadar konaklamalı kısa süreli ziyaretlerinde Tanzanya’ya vizesiz seyahat edebilmektedirler. 
 
Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen, Umumi (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise kısa süreli Tanzanya ziyaretlerinde vize alma zorunlulukları bulunmaktadır. Ziyaret etme amacınıza göre 90 günlük konaklamalı seyahatleriniz kısa süreli vize kapsamında değerlendirilmektedir. 
 

Tanzanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Ankara

 
Ankara şubesi olarak danışmanlık sunduğumuz Tanzanya Vize çeşitlerini belirttik ilgili bağlantılara tıklayarak seyahat amacınıza göre gerekli belge listelerine ulaşabilirsiniz. Vize uzmanlarımız ilgili belgelerin nitelikleri, geçerlilik süreleri ve bu belgeleri nereden temin edebileceğiniz konusunda sizlere yol göstereceklerdir. 
 
 
Ziyaret gerekçenizin hangi kategoriye dahil olduğundan emin olamıyorsanız ya da ilgili kategorinin yukarıdaki seçenekler içerisinde bulunmadığını düşünüyorsanız. Euroasia GVS Ankara Şubemizle iletişime geçerek aklınızdaki sorulara cevap bulabilir, uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. 
 

Tanzanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Ankara 

 
Tanzanya da dahil olmak üzere birçok ülkenin kullandığı elektronik vize başvuru sisteminden siz değerli ziyaretçilerimiz de faydalanabilirsiniz. Seyahat planınızı oluşturduğunuz Tanzanya ülkesi için Euroasia GVS Ankara Şubesi olarak sizler yerine Tanzanya elektronik vize başvurularını gerçekleştirmekteyiz. Uzman ekibimiz seyahat planınızın dilediğiniz gibi gerçekleşmesi konusunda sizlere rehberlik edecektir. 
 
Tanzanya vize başvuru işlemlerinin ilk aşamasını oluşturan Tanzanya vizesi başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması vize işlem sürecinin olumlu yönde ilerlemesi konusunda kritik önem taşır. Tanzanya’ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahat planınızı en doğru şekilde tanımlayacak vize başvuru süreci, vize başvuru formunu destekleyen ek belgeler üzerinden yürütülmektedir.
 
Tanzanya seyahatleri için vize zorunluluğu bulunan kişiler, seyahatleri öncesinde İstanbul Tanzanya Fahri Konsolosluğu veya konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize işlem merkezleri ile iletişime geçerek vize işlemlerinin takibini sağlayabilmektedirler. Tanzanya ziyaretiniz için gerekli işlemleri bulunduğunuz yerden gerçekleştirmek ve Euroasia Global Visa Services Ankara şubesi tarafından hizmetinize sunulan hızlandırılmış vize işlemlerinden yararlanmak için Ankara şubesiyle iletişime geçebilir. Elektronik vize hizmeti veren ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.
 
  • Tanzanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması
 
Seyahat gerekçesine göre değişiklik gösteren ve hazır bulundurmanız gereken evrakları uzmanlarımız tarafından size ulaştırılan belge listesinden öğrenebilirsiniz. Evrakları tamamladığınızda ofisimize kargo yoluyla gönderebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.
 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi
 
Tanzanya vize işlemleri için geçerli olan vize ücretleri, seyahat kapsamı, seyahat süresi, vize işlemlerinin kapıda vize ya da seyahat öncesi vize işlemleri üzerinden yürütülmesi, vize başvuru sürecindeki ek hizmetlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tanzanya vize işlemlerinizi kapsayan 2023 vize ücretleri hakkında detaylı bilgi edinmek için EAGVS yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm harç, işlem ücreti ve giderlerin dahil olduğu, danışmanlık bedelimizi de içine alan Tanzanya Vize Başvuru bedelini isterseniz ofisimizi ziyaret ederek nakit ya da kredi kartıyla ödeyebilir, isterseniz de EFT\havale yolu ile banka hesabımıza para transferi yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 
 
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması
 
Gerekli evraklar tamamlandığında ve başvuru ücreti ödendiğinde Vize uzmanlarımız zaman kaybetmeden başvuru dosyanızı hazırlar. Hazırlanan dosyanız konsolosluğa iletilir ve değerlendirilme süreci başlar. Vize uzmanlarımız bu süreçte başvurunuzu takibe alırlar. Elektronik vize başvurunuzun sonucu karara bağlandıktan sonra dilerseniz pasaportunuz kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilir, dilerseniz de pasaportunuzu Ankara ofisimizden teslim alabilirsiniz.
 

Tanzanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Ankara

 
Tanzanya Vize işlemleri ortalam 1 hafta içerisinde tamamlanmakla birlikte konsoloslukta yaşanan yoğunluklar, olası ek evrak taleplerinin sebep olacağı aksaklıklar bu sürede değişikliklere neden olabilmektedir. Bu durumların seyahat planınızı aksatmaması adına vize işlemlerinizi vize uzmanlarımızın sizler için belirlediği uygun tarih aralığında başlatmanız önerilmektedir. Tanzanya vize işlemlerinizi seyahat sürenizden en az 15 gün önce başlatmanız seyahat planınızın aksamasının önüne geçer. 
 
Elektronik vize işlemleriniz eğer olumlu sonuçlanırsa uzmanlarımız sizinle hemen irtibat sağlayacaktır. Vizeniz Tanzanya Konsolosluğundan tarafımıza elektronik olarak gönderilecek ve pasaportunuza işlenmeyecektir. Bu sayede Ankara Şubemize gelmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizenizi siz ziyaretçilerimize ileteceklerdir.Tanzanya yolculuğunuz öncesi pasaportunuzun ve elektronik vizenizin çıktısı mutlaka yanınızda olmalıdır.
 
 

Tanzanya Vize Reddi - Ankara

 
Ankara şubemiz bağlantısıyla, Tanzanya seyahati planınız kapsamında elektronik vize işlemleriyle bağlantılı tüm evrak ve belgelerin tarafımızca konsolosluk birimine teslim edilmesinin ardından vize onayı ya da vize reddi kararı Tanzanya konsolosluk yetkililerine aittir. Tanzanya vize başvurusu sonucunda alacağınız red kararı daha sonraki vize başvurularınızın seyri açısından önem teşkil eder.Vize uzmanları ret nedenlerinizi dikkate almanızı ve vize reddine ilişkin aldığınız belgeleri saklı tutmanızı önermektedir.
 
Siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırlamış olduğumuz Tanzanya Vize Başvuru sayfasını okudunuz. Bu yazımızda vize başvurunuz hakkında gereken bilgileri aktararak sizlere yardımcı olmayı amaçladık. Merak ettiğiniz sorulara cevap bulamadıysanız. Ankara Şubemizden yapacağınız Tanzanya Vize Başvurularında uzman ekibimizle irtibat sağlamak için +90 312 963 05 07 numaralı telefonu arayabilir, Ankara@eagvs.com adresine e-posta göndererek aklınıza takılan soruları sorabilir. Danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
 
İyi yolculuklar dileriz.

Tanzanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.