x
Tanzanya

Vize İşlemleri

Tanzanya

Telefon/Faks

0 342 255 50 32

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Tanzanya Vize Başvuru, Gaziantep

Değerli misafirlerimiz,

Hoş geldiniz. Elektronik vize hakkında bilgilendirmelerde bulunduğumuz ve Tanzanya ziyaretiniz öncesinde yapmanız gerekenleri, vize işlemlerini, vize ücretlendirmeleri hakkında detaylı bilgileri sizler için derledik. Tanzanya ziyareti gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımıza Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Yazımızın devamında 2023 güncel evrak listesine, vize türlerine, vize ücretlenirmelerinde dair bilgilere erişebilirsiniz.

Gaziantep ilimiz başta olmak üzere Oğuzeli, Şahinbey, Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Şehitkamil, Yavuzeli ilçelerinden ve Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Hatay, Adıyaman, Osmaniye ve Kilis gibi çevre şehirlerden ve tüm Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz Tanzanya Vize başvurularınız için uzman ekibimiz eşliğinde vize hizmeti vermekteyiz.

Tanzanya seyahat planınız için vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız ve elektronik vize hizmeti hakkında detaylı bilgi edinebilmek için +90 342 255 50 32 numaralı telefondan ya da gaziantep@eagvs.com adresinden Gaziantep şubemizle iletişim sağlayabilir, vize uzmanlarımızın rehberliğinde vize işlemlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Kimlere Gerekir? - Gaziantep

Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Tanzanya ve Türkiye Cumhuriyeti arasında 2010 yılında karşılıklı olarak imzalanan vize muaifiyeti anlaşmasından faydalanabilmektedirler. Vizesiz seyahat uygulamasından faydalanacak pasaport sahibi vatandaşlarımızın Tanzanya’ya gerçekleştireceğiniz 90 güne kadar sürecek konaklamalı ziyaretleri kısa süreli vize kapsamına girer ve bu kapsamda değerlendirilir.

Tanzanya’ya ziyaret etmek isteyen; Umumi (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının ise konaklamalı ya da kısa süreli ziyaretlerinde seyahat gerekçesine göre vize alma şartları vardır. Ziyaret etme sebebine göre 90 günlük konaklamalı ziyaretleriniz kısa süreli vize kapsamında değerlendirilecektir.

Tanzanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Gaziantep 

Gaziantep şubesi olarak bu başlık altında düzenlediğimiz Tanzanya ziyareti için gereken vize çeşitlerini aşağıda görebilirsiniz. Aşağıdaki vize türlerinden sizin seyahat nedeninize en uygun olanını seçip ilgili bağlantılara tıklayarak almanız gereken vizenin türüne göre hazırlanmış güncel evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Vize uzmanlarımız belgelerinizin geçerlilik süreleri, belgelere nereden erişebileceğiniz konusunda sizlere gereken bilgileri verecekler. 

Yukarıdaki vize türlerinden herhangi biri sizin seyahat gerekçenize uygun değilse ya da sizin ziyaret gerekçeniz yukarıdaki listede yer almıyorsa Euroasia GVS Gaziantep şubemizle +90 342 255 50 32 numaralı telefondan arayabilir, gaziantep@eagvs.com adresi üzerinden sormak istediğiniz soruları sorabilir, vize uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Tanzanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Gaziantep

Tanzanya ve daha birçok ülkenin faydalandığı elektronik vize başvuru sisteminden siz değerli ziyaretçilerimizde yararlanabilirsiniz. EAGVS Gaziantep şubesi olarak sizlerin planladığı Tanzanya ziyaret planınızın işlemesi için elektronik vize başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz. Seyahat planınızın problemsiz bir şekilde yapılabilmesi için vize uzmanlarımız size rehberlik edecektir.

Tanzanya vize başvuru işlemlerinin ilk aşamasını oluşturan Tanzanya vizesi başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması vize işlem sürecinin olumlu yönde ilerlemesi konusunda önem taşır. Tanzanya’ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahat planınızı en doğru şekilde tanımlayacak vize başvuru süreci, vize başvuru formunu destekleyen ek belgeler üzerinden yürütülmektedir. 

Bordo pasaport sahibi yani Tanzanya seyahati gerçekleştirmek isteyen ve vize alma yükümlülüğü olan vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde İstanbul Tanzanya Fahri Konsolosluğu veya konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize işlem merkezleri ile iletişime geçerek vize işlemlerinin takibini sağlayabilmektedirler. Ayrıca Elektronik vize hizmeti sayesinde hızlandırılmış vize işlemlerinden faydalanabilirsiniz. Gaziantep şubemizdeki uzman ekip sizlerin de elektronik vize hizmetinden yararlanabilmeniz için ziyaretçilerimize rehberlik edeceklerdir.

Gaziantep şubemizi ziyaret edebilir +90 342 255 50 32 numaralı telefon ve gaziantep@eagvs.com adresinden vize uzmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz.

  • Tanzanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması 

Seyahat amacınıza göre vize türünüz değişir ve dolayısıyla hazır bulundurmanız gereken evrak listesi de değişiklik gösterecektir. Elektronik vize uzmanlarımızın sizler için hazırladığı ve içerisinde vize başvurunuz için hazır bulundurmanız gereken 2023 güncel evrakların listesini sizlere iletir. Evraklarınızı tamamladıktan sonra Gaziantep ofisimizi ziyaret edip belgelerinizi teslim edebilirsiniz ya da kargo yoluyla şubelerimize ulaştırabilirsiniz.

  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Tanzanya vize işlemleri için geçerli olan vize ücretleri, seyahat kapsamı, seyahat süresi, vize işlemlerinin kapıda vize ya da seyahat öncesi vize işlemleri üzerinden yürütülmesi, vize başvuru sürecindeki ek hizmetlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tanzanya vize işlemlerinizi kapsayan 2023 vize ücretleri hakkında detaylı bilgi edinmek için EAGVS yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm harç, işlem ücreti ve giderlerin dahil olduğu, danışmanlık bedelimizi de içine alan Tanzanya Vize Başvuru bedelini isterseniz ofisimizi ziyaret ederek nakit ya da kredi kartıyla ödeyebilir, isterseniz de EFT\havale yolu ile banka hesabımıza para transferi yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 

  • Pasaportunuzun Size İletilmesi

Tamamlanması gereken evrakları tamamladıktan sonra ve başvuru bedelini ödemenizin ardından Vize uzmanlarından oluşan ekibimiz vakit kaybetmeden vize başvuru dosyanızı hazırlarlar. Hazırlanan dosyanız ilgili konsolosluğa vize uzmanlarımız tarafından iletilir ardından başvurunuz değerlendirme sürecine sokulur. Vize uzmanlarımız bu sürecin takipçisi olacaklardır ve herhangi bir gelişme olursa bu gelişmeler hakkındaki detayları sizlere ileteceklerdir. Vize başvuru sürecinizin sonlanmasının ardından pasaportunuzu Gaziantep ofisinden teslim alabilirsiniz. İsterseniz pasaportunuz belirttiğiniz adrese kargolanır.

Tanzanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Gaziantep

Tanzanya vize başvuruları ortalama 1 hafta içerisinde sonuçlanır ancak konsolosluktan talep edilecek ek evraklar, Tanzanyanın genel ülke hali, vize başvuru formundaki herhangi bir hata veya eksik bir bilgi bu sürede gecikmelere neden olacaktır. Planladığınız Tanzanya ziyaretinizin dilediğiniz gibi gerçekleşebilmesi için seyahate çıkacağınız zamandan en az 15 gün önce başvuru formunuzu ve başvuru sürecini tamamlamış olmanız gerekir. Vize uzmanlarımızın seyahat planınızın düzgün işlemesi için size önerdikleri tarihler arasında bu süreci başlatmalısınız.

Elektronik vize işlemleriniz eğer olumlu sonuçlanırsa uzmanlarımız sizinle hemen irtibat sağlayacaktır. Vizeniz Tanzanya Konsolosluğundan tarafımıza elektronik olarak gönderilecek ve pasaportunuza herhangi bir şekilde yazılmayacaktır. Bu sayede Gaziantep Şubemize gelmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizeniz siz değerli ziyaretçilerimize iletilecektir.Tanzanya yolculuğunuz öncesi elektronik vizenizin çıktısı ve pasaportunuzun yanınızda bulundurmanız yeterli olacaktır.

Tanzanya Vize Reddi - Gaziantep 

Gaziantep şubemiz aracılığı ile, Tanzanya seyahati planınız kapsamında elektronik vize işlemleriyle bağlantılı tüm evrak ve belgelerin tarafımızca konsolosluk birimine teslim edilmesinden sonra vize reddi ya da vize onayı kararı Tanzanya konsolosluk yetkililerine aittir. Tanzanya vize başvurusu sonucunda alacağınız red kararı daha sonraki vize başvurularınızın seyri açısından önemlidir. Vize uzmanları ret nedenlerinizi dikkate almanızı ve vize reddine ilişkin aldığınız belgeleri saklı tutmanızı önerirler.

Değerli ziyaretçilerimiz bu yazımızda size Tanzanya Vize başvurusu ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Eğer aklınıza takılan herhangi bir soru varsa Elektronik vize başvurusunun ne olduğunu öğrenmek ve Elektronik Vize başvurusu hakkında sormak istediğiniz tüm soruları Gaziantep şubesi vize uzmanlarımızla +90 342 255 50 32 numaralı telefonu arayarak ya da gaziantep@eagvs.com adresine mail atarak sorabilir, danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İyi yolculuklar dileriz.

Tanzanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.