x
Tanzanya

Vize İşlemleri

Tanzanya

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 20

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Tanzanya Vize Merkezi, Balıkesir

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Euroasia Global Visa Services Balıkesir Şubesi olarak Tanzanya ziyaretleriniz öncesinde bulundurmak durumunda olduğunuz Tanzanya vizesi hakkında sahip olmanız gereken ön bilgileri içerisinde barındıran sayfamıza hoşgeldiniz.

Yazımızın devamında Tanzanya Vize başvurusu için gereken güncel evrak listesi, vize çeşitleri ve vize ücretlendirmeleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. 
 
Balıkesir ilimiz başta olmak üzere Altıeylül, Balya, Ayvalık, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk ilçelerimiz ve çevre şehirler Bursa, Kütahya, İzmir, Çanakkale ve Türkiye’deki bütün şehirlerden gerçekleştirecek olduğunuz Tanzanya Vize Başvurularınız için elektronik vize ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Tanzanya seyahatiniz için vize başvurusu yapmayı düşünüyorsanız, sormak istediğiniz sorular varsa ve detaylı bilgi edinmek istiyorsanız Balıkesir şubemize +90 266 225 50 20 numaralı telefondan ulaşabilir, dilerseniz balikesir@eagvs.com adresine e-posta göndererek vize uzmanlarımızla iletişim sağlayabilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Kimlere Gerekir? - Balıkesir

Tanzanya’ya seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 2010 senesinde varılan karşılıklı anlaşma çerçevesinde vize muafiyeti uygulaması getirilmiştir. Tanzanya ve Türkiye Cumhuriyeti arasında anlaşmalı olarak vizesiz seyahat hakkına sahip olan pasaport sahipleri 90 güne kadar kısa süreli, konaklamalı ziyaretlerinde Tanzanya’ya seyahat edebilmektedirler.

Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen Umumi (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının ise kısa süreli ya da konaklamalı ziyaretlerinde vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Ziyaret etme amacına göre 90 günlük konaklamalı ziyaretleriniz kısa süreli vize kapsamında değerlendirilmektedir.

Tanzanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Balıkesir

Balıkesir şubesi olarak danışmanlık sunduğumuz Tanzanya Vize çeşitlerini aşağıda bulabilir, ilgili bağlantılara tıklayarak seyahat amacınıza göre gerekli belge listelerine ulaşabilirsiniz. Vize uzmanlarımız ilgili belgelerin geçerlilik süreleri, nitelikleri ve bu belgeleri nereden temin edebileceğiniz konusunda sizlere yol göstermeye çalışacaklardır. 

Yukarıda sizler için listelemiş olduğumuz vize türleri arasında seyahat gerekçenize uygun olan vize türünün hangisi olduğu konusunda fikir sahibi olamıyor ya da seyahat gerekçenize uygun olan başlığın bu seçenekler altında yer almadığını düşünüyorsanız eğer EAGVS Balıkesir şubemizi +90 (266) 225 50 20 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir, balikesir@eagvs.com adresine e-posta gönderebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek vize uzmanlarımızdan kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Tanzanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Balıkesir

Tanzanya vize başvuru işlemlerinin ilk aşamasını oluşturan Tanzanya vizesi başvuru formunun doğru ve eksiksiz şekilde doldurulması vize işlem sürecinin olumlu yönde ilerlemesi konusunda kritik önem taşır. Tanzanya’ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahat planınızı en doğru şekilde tanımlayacak vize başvuru süreci, vize başvuru formunu destekleyen ek belgeler üzerinden sürdürülmektedir. 

Tanzanya da dahil olmak üzere birçok ülkenin kullandığı elektronik vize başvuru sisteminden siz değerli ziyaretçilerimiz de faydalanabilirsiniz. Seyahat planınızı oluşturduğunuz Tanzanya ülkesi için EAGVS Balıkesir Şubesi olarak sizler yerine Tanzanya Elektronik vize başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz. 

Tanzanya ziyaretleri için vize alma zorunluluğu bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatleri öncesinde İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da konsolosluk tarafından görevlendirilen yetkili vize işlem merkezleri ile iletişim sağlayarak vize işlemlerinin takibini sağlayabilirler. Ancak Tanzanya ziyaretiniz için gereken vize işlemlerini bulunduğunuz yerden gerçekleştirmek isterseniz ve Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubesi tarafından hizmetinize sunulan hızlandırılmış vize işlemlerinden faydalanabilmek için Balıkesir şubesini ziyaret edebilir, +90 266 225 50 20 numaralı telefondan ya da balikesir@eagvs.com adresinden Vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  • Tanzanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması

Tanzanya’ya ziyaret etmek için belirlediğiniz seyahat gerekçeniz ışığında sizin için gerekli olacak belgelerin ne olduğunu vize uzmanlarımız tarafından size iletilen belge listesinden öğrenebilirsiniz. Evraklarınızı tamamladığınızda ofisimize kargo yoluyla gönderebilir, dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek hazırladığınız evrakları elden teslim edebilirsiniz.

  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Tanzanya ziyareti için geçerli olan vize ücretleri seyahat süresi, seyahat kapsamı, vize işlemlerinin kapıda vize ya da seyahat öncesi vize işlemleri üzerinden yürütülmesi, vize başvuru sürecindeki ek hizmetlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Tanzanya ziyareti için gerekli vize işlemleri ve 2023 yılı vize ücretlerini öğrenmek için EAGVS yetkilileri ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Tüm harç, işlem ücreti ve giderlerin dahil olduğu, danışmanlık bedelimizi de içine alan Tanzanya Vize Başvuru bedelini isterseniz EFT\havale yolu ile banka hesabımıza para transferi yaparak ödeyebilir, isterseniz de ofisimizi ziyaret ederek nakit ya da kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 

  •  Pasaportunuzun Size İletilmesi

Gerekli evrakları tamamladığınızda ve başvuru ücretini ödedikten sonra Vize uzmanlarımız zaman kaybetmeden vize başvuru dosyanızı hazırlar, hazırlanan dosyanız konsolosluğa iletilir ve değerlendirilme süreci başlar. Vize uzmanlarımız bu sürecin takipçisi olacaklardır. Elektronik vize başvurunuzun sonucunun karara bağlanmasının ardından dilerseniz pasaportunuz kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilir, dilerseniz de pasaportunuzu Balıkesir ofisimizden kendiniz teslim alabilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Balıkesir

Tanzanya vize işlemleri ortalama 1 hafta içerisinde tamamlanır. Ancak ek evrak talebinin neden olacağı aksaklıklar, konsoloslukta yaşanan yoğunluk, Vize almak istediğiniz ülkenin genel durumu bu sürede gecikmelere neden olabilmektedir. Bu durumların seyahat planınızda aksamalara neden olmaması adına vize işlemlerinizi vize uzmanlarımızın sizler için belirlediği uygun tarih aralığında başlatmanız önerilir. Tanzanya vize işlemlerinizi seyahat sürenizden en az 15 gün önce başlatmanız seyahat planınızın aksamaması adına faydalı olacaktır.

Elektronik vize işlemleriniz eğer olumlu sonuçlanırsa uzmanlarımız sizinle hemen irtibat sağlayacaktır. Vizeniz Tanzanya Konsolosluğundan tarafımıza elektronik olarak gönderilecek ve pasaportunuza herhangi bir şekilde işlenmeyecektir . Bu sayede Balıkesir Şubemize gelmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizeniz siz değerli ziyaretçilerimize iletilecektir.Tanzanya yolculuğunuz öncesi elektronik vizenizin çıktısı ve pasaportunuzun yanınızda olması gerekmektedir.


Tanzanya Vize Reddi - Balıkesir

Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubemiz bağlantısıyla, Tanzanya seyahati planınız kapsamında elektronik vize işlemleriyle bağlantılı tüm evrak ve belgelerin tarafımızca konsolosluk birimine teslim edilmesinden sonra vize reddi ya da vize onayı kararı Tanzanya konsolosluk yetkililerine aittir. Tanzanya vize başvurusu sonucunda alacağınız red kararı daha sonraki vize başvurularınızın seyri açısından önem teşkil eder. Vize uzmanları ret nedenlerinizi dikkate almanızı ve vize reddine ilişkin aldığınız belgeleri saklı tutmanızı önermektedir.

Balıkesir Şubesi olarak siz değerli ziyaretçilerimize Tanzanya ziyaretleriniz için gereken vize türlerinin ne olduğu, sahip olduğunuz pasaport türüne göre vize alma zorunluluğunuzun olup olmadığı hakkında bilgilendirme, kapıda vizenin ve elektronik vizenin ne olduğu hakkında bilgilendirmeyi bu bilgiler ışığında sizlere yardımcı olmayı amaçladık. Eğer aklınızda takılan herhangi bir soru var ise ya da danışmanlık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bizlere +90 266 225 50 20 numaralı telefondan ya da balikesir@eagvs.com adresine e-posta göndererek sorularınıza cevap alabilir, uzmanlarımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İyi yolculuklar dileriz.

Tanzanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';