x
Tanzanya

Vize İşlemleri

Tanzanya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 28 10

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

help@eagvs.com

Tanzanya Vizesi, İstanbul

Değerli ziyaretçilerimiz;

Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi olarak Tanzanya seyahatiniz öncesi edinmekle mükellef olduğunuz Tanzanya vizesi hakkında ön bilgilendirmelere ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz. 

Yazımızın devamında Tanzanya yolculuğunuza dair 2023 güncel evrak listelerinin ne olduğuna, vize çeşitlerine ve vize ücretlendirmelerinin nasıl olduğu konusunda fikir sahibi olacaksınız.

İstanbul ilimiz başta olmak üzere Bahçelievler, Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kâğıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli,Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu ilçeleri ve çevre illerden yapacak olduğunuz Tanzanya vize başvurularınız için elektronik vize hizmeti vermekteyiz.

Elektronik vize hizmeti nedir? Elektronik vize başvurusu nasıl yapılır? gibi sorular, aklınıza takılan diğer şeyler ve elektronik vize sistemi hakkında detaylı bilgi edinmek için İstanbul şubemize +90 212 963 28 10 numaralı telefondan ulaşabilir, help@eagvs.com adresine mail göndererek aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Kimlere Gerekir? - İstanbul

Tanzanya’ya ziyaretinde bulunmak isteyen misafirlerimiz Diplomatik (Siyah) Pasaport Hizmet (Gri) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 2010 senesinde Tanzanya ile Türkiye arasında varılan karşılıklı anlaşma çerçevesinde vize muafiyeti uygulaması getirilmiştir. Tanzanya ve Türkiye Cumhuriyeti arasında anlaşmalı olarak vizesiz seyahat hakkına sahip olan pasaport sahipleri 90 güne kadar kısa süreli, konaklamalı ziyaretlerinde Tanzanya ziyaretlerini gerçekleştirebilirler.

Tanzanya’ya ziyaret etmek isteyen Umumi (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının ise konaklamalı ya da kısa süreli ziyaretlerinde vize türü belirleme ve vize başvurusu yapma zorunlulukları bulunmakta. Ziyaret etme sebebine göre 90 günlük konaklamalı ziyaretleriniz kısa süreli vize kapsamında değerlendirilir.

Tanzanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - İstanbul 

İstanbul şubesi olarak danışmanlık sunduğumuz Tanzanya Vize türlerini sizler için aşağıda sıraladık. Size en uygun vize türünü seçip, ilgili bağlantılara tıklayarak seyahat amacınıza göre gerekli belgelerin tam listesine ulaşabilirsiniz. Vize uzmanlarımız ilgili belgelerin nitelikleri, geçerlilik süreleri ve bu belgeleri nereden temin edebileceğiniz konusunda sizlere rehberlik edeceklerdir. 

Ziyaret sebebinizin hangi vize türüne dahil olduğundan emin olamıyorsanız ya da ilgili vize türünün yukarıdaki seçenekler içerisinde bulunmadığını düşünüyorsanız. Euroasia GVS İstanbul Şubemizle +90 212 963 28 10 numaralı telefondan ya da help@eagvs.com adresinden mail yoluyla iletişime geçerek aklınızdaki sorulara cevap bulabilir, uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz.

Tanzanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - İstanbul 

Tanzanya da dahil olmak üzere birçok ülkenin kullanmakta olduğu elektronik vize başvuru sisteminden siz değerli ziyaretçilerimiz de yararlanabilirsiniz. Seyahat planınızı oluşturduğunuz Tanzanya ülkesi için EAGVS İstanbul Şubesi olarak sizin yerinize Tanzanya elektronik vize başvurularınızı oluşturmaktayız. Elektronik vize uzmanlarından oluşan ekibimiz Tanzanya seyahatinizin dilediğiniz gibi gerçekleşmesi için sizlere rehber olacaklardır. Bu başlık altında Tanzanya vize başvuru sürecinin nasıl ilerlemesi gerektiği hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Tanzanya vize başvuru işlemlerinin ilk aşaması Tanzanya vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz bilgilerle tamamlanmasıdır. Başvuru formunuzu hatasız şekilde oluşturmanız seyahat planınızın seyri açısından kritik önem taşır. Tanzanya’ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahat planınızı en doğru şekilde tanımlayacak vize başvuru süreci, vize başvuru formunu destekleyen ek belgeler üzerinden sürdürülmektedir.

Tanzanya seyahatleri için vize alma  zorunluluğu olan ziyaretçiler, seyahatleri öncesinde İstanbul Tanzanya Fahri Konsolosluğu veya konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize işlem merkezleri ile iletişime geçerek vize işlemlerinin takibini sağlayabilmektedirler. Bunun yerine Tanzanya seyahatiniz için gerekli olan vize işlemlerini daha az zaman kaybederek, bulunduğunuz yerden gerçekleştirmek ve Euroasia Global Visa Services İstanbul tarafından siz ziyaretçilerimize sunulan hızlandırılmış vize işlemlerinden faydalanabilmek için İstanbul Şubesi ile iletişime geçebilirsiniz. Elektronik vize hizmeti vermekte olan İstanbul ofisimizi ziyaret edebilir, +90 (212) 963 28 10 numaralı telefonu tuşlayarak uzmanlarımıza ulaşabilir ya da help@eagvs.com adresine e-posta atarak bilgilendirme maili talep edebilirsiniz.

  • Tanzanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması

Seyahat gerekçesine göre vize türünüz de farklılık gösterir. Dolayısıyla hazırda bulundurmanız gereken evraklar da vize türüne göre değişecektir.

Uzmanlarımızın ziyaret sebeplerine göre değişiklik gösteren vize türleri ve gereken belgeler adına oluşturdukları evrak listelerini sizlere iletir. Tanzanya ziyaretiniz için hangi vize türüne ihtiyacınız var ve edinmeniz gereken belgeler neler bu listelerden faydalanarak öğrenebilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz evrakları dilerseniz kargo yoluyla ofisimize ulaştırabilir, dilerseniz de tamamladığınız evrakları bizzat ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.
 

  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Tanzanya vize işlemleri için geçerli olan seyahat gerekçesi, vize ücretleri seyahat süresi, vize işlemlerinin kapıda vize ya da seyahat öncesi vize işlemleri üzerinden gerçekleştirilmesi, vize başvuru sürecindeki ek hizmetlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Tanzanya vize işlemlerinizi kapsayan 2023 vize ücretlendirmeleri hakkında detaylı bilgi almak için EAGVS İstanbul yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm harç, giderler ve işlem ücretinin dahil olduğu, danışmanlık bedelimizi de içine alan Tanzanya Vize Başvuru ücretini isterseniz ofisimizi ziyaret ederek nakit ya da kredi kartıyla ödeyebilir, isterseniz de EFT\havale yolu ile banka hesabımıza para transferi yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 

  • Pasaportunuzun Tarafınıza Ulaştırılması

Vize başvuru süreciniz tamamlandığında yani vize ücreti ödendiğinde ve vize başvuru formunu doldurulduğunda Vize uzmanlarımız zaman kaybetmeden başvuru dosyanızı oluşturur. Hazırlanan dosyanız konsolosluğa iletilir ve dosya değerlendirilme sürecine girer. Vize uzmanlarımız bu süreçte başvurunuzu takibe alırlar. Elektronik vize başvurunuzun sonucu karara bağlandıktan sonra dilerseniz pasaportunuz kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilir, dilerseniz de pasaportunuzu İstanbul ofisimizden teslim alabilirsiniz.

Tanzanya Vizesinin Sonuçlanma Süreci Nedir? - İstanbul

Tanzanya vize işlemleri normal şartlarda ortalama 1 hafta içerisinde tamamlanır. Ancak konsolosluktaki aşırı yoğunluk, Tanzanya’nın genel ülke durumu, elektronik vize sisteminde meydana gelebilecek aksaklıklar ya da resmi tatil günleri vize çıkış sürenizi etkileyebilecek olan etkenler arasındadır. Bu gibi durumlara maruz kalmamanız adına vize uzmanlarımız seyahat edilecek ülkenin genel durumunu kontrol eder, belgelerinizin konsolosluktan en kısa sürede onay alması adına en uygun zamanı ararlar ve sizlere yardımcı olurlar. İşlemlerinizi vize uzmanlarımızın sizler için belirlediği tarih aralığında başlatmanız önerilir. Elektronik vize işlemleriniz eğer olumlu sonuçlanırsa uzmanlarımız sizinle hemen iletişim sağlayacaktır. Vizeniz Tanzanya Konsolosluğundan tarafımıza elektronik olarak gönderilecek ve pasaportunuza herhangi bir şekilde işlenmeyecektir. Bizlere belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize yönlendirecek olduğumuz Tanzanya Elektronik Vizeniz ve pasaportunuz ile beraber seyahatinizi gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilmektesiniz. 

Tanzanya Vize Reddi - İstanbul

Tanzanya seyahati planınız kapsamında elektronik vize işlemleriyle bağlantılı tüm evrak ve belgelerin İstanbul şubemiz aracılığıyla konsolosluk birimine teslim edilmesinin ardından vize onayı ve vize reddi Tanzanya konsolosluk yetkililerine aittir. Eğer Tanzanya vize başvurusundan ret yanıtı alırsanız bir dahaki vize işlemlerinizin olumlu yolda seyri için red sebeplerinin yazılı olduğu belgeleri saklı tutmanız sizlerin yararına olacaktır.

Değerli ziyaretçilerimiz bu sayfada sizlere elektronik vizenin avantajları ve sizlere olan katkılarından bahsettik. Tanzanya vize başvurusu ve başvuru süreci,vize ücretlendirmeleri hakkında bilgilendirme yaparak siz değerli misafirlerimize yardımcı olmaya çalıştık. Merak ettiğiniz soruların cevabını bulamadıysanız İstanbul ofisimizi +90 212 963 28 10 numaralı telefondan arayarak ulaşabilir, help@eagvs.com adresinden vize uzmanlarımızla iletişim sağlayabilirsiniz.
 
 İyi yolculuklar dileriz.

Tanzanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.