x
Tanzanya

Vize İşlemleri

Tanzanya

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 36

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Tanzanya Vize Başvuru, Kayseri

Değerli Misafirlerimiz,
 
Euroasia GVS Kayseri şubesi sayfasına hoş geldiniz. Kayseri şubesi olarak gerçekleştirmeyi planladığınız Tanzanya seyahati ve Tanzanya Elektronik Vize Başvuru süreci, vize ücretlendirmeleri, 2023 güncel evrak listelerine ulaşabileceğiniz ve daha birçok ön bilgilendirmeden faydalanabileceğiniz bu yazıyı sizler için derledik. 
 
Kayseri şehri başta olmak üzere İncesu, Hacılar, Kocasinan, Talas, Yahyalı, Pınarbaşı, Tomarza, Akkışla, Felahiye, Sarız, Sarıoğlan, YeşilhisarMelikgazi, Develi, Bünyan Özvatan ve civar şehirlerimiz Adana, Kahramanmaraş, Nevşehir, Niğde, Yozgat, Sivas ve tüm Türkiye’den gerçekleştirmek istediğiniz Tanzanya Vize Başvurularınız için danışmanlık ve vize hizmeti sağlamaktayız.
 
Elektronik vizenin avantajları nelerdir? Elektronik vize hizmetinden nasıl yararlanabilirim? Elektronik vize başvurusunu nasıl yaparım? gibi sorulara yanıt bulmak, Tanzanya vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi edinmek için vize uzmanlarından oluşan ekibimizle +90 352 353 30 36 numaralı telefondan iletişim sağlayabilir ya da kayseri@eagvs.com adresine mail göndererek vize uzmanlarımızla irtibat sağlayabilirsiniz.
 

Tanzanya Vizesi Kimlere Gerekir? - Kayseri

 
Tanzanya’ya ziyaretinde bulunmak isteyen misafirlerimiz Diplomatik (Siyah) Pasaport Hizmet (Gri) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 2010 senesinde Tanzanya ile Türkiye arasında varılan karşılıklı anlaşma çerçevesinde vize muafiyeti uygulaması getirilmiştir. Tanzanya ve Türkiye Cumhuriyeti arasında anlaşmalı olarak vizesiz seyahat hakkına sahip olan pasaport sahipleri 90 güne kadar kısa süreli, konaklamalı ziyaretlerinde Tanzanya ziyaretlerini gerçekleştirebilirler.
 
Tanzanya’ya ziyaret etmek isteyen Umumi (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının ise konaklamalı ya da kısa süreli ziyaretlerinde vize türü belirleme ve vize başvurusu yapma zorunlulukları bulunmaktadır. Ziyaret etme sebebine göre 90 günlük konaklamalı ziyaretleriniz kısa süreli vize kapsamında değerlendirilir.
 
 

Tanzanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Kayseri

 
Kayseri şubesi olarak danışmanlık sunduğumuz Tanzanya Vize türlerini sizler için sıraladık. Size en uygun vize türünü seçip, ilgili bağlantılara tıklayarak seyahat amacınıza göre gerekli belgelerin tam listesine ulaşabilirsiniz. Vize uzmanlarımız ilgili belgelerin nitelikleri, geçerlilik süreleri ve bu belgeleri nereden temin edebileceğiniz konusunda sizlere rehberlik edeceklerdir. 
 
 
İlgili vize çeşidinin yukarıdaki seçeneklerden herhangi biri olmadığını düşünüyorsanız ya da ziyaret gerekçenizi karşılayan vize türünün ne olduğunu bilmiyorsanız Euroasia GVS Kayseri Şubemizle +90 352 353 30 36 numaralı telefondan ya da kayseri@eagvs.com adresinden mail yoluyla iletişim sağlayabilir. Vize uzmanlarımızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 

Tanzanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Kayseri 

 
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, Ziyaret planı oluşturduğunuz Tanzanya ülkesi ve birçok ülkenin de kullanmakta olduğu Elektronik Vize Başvuru hizmetinden faydalanabilmektedirler. Seyahatini gerçekleştirmeyi hedeflemekte olduğunuz Tanzanya ülkesinde de Euroasia Kayseri Şubesi olarak sizin yerinize Tanzanya vize başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz. Bu başlık altında başvuru sürecinin nasıl ilerlediği konusu hakkında siz ziyaretçilerimize yardımcı olmaya çalışacağız.Tanzanya vize başvuru işlemlerinin ilk aşaması Tanzanya vizesi başvuru formunun doğru ve eksiksiz bilgilerle tamamlanmasıdır. Başvuru formunuzu hatasız şekilde oluşturmanız seyahat planınızın seyri açısından kritik önem taşır. Tanzanya’ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahat planınızı en doğru şekilde tanımlayacak vize başvuru süreci, vize başvuru formunu destekleyen ek belgeler üzerinden sürdürülmektedir.
 
Umumi (bordo) pasaport sahibi olan ve vize alma zorunluluğu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İstanbul Tanzanya Fahri Konsolosluğu veya konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize işlem merkezleri ile iletişime geçerek vize işlemlerinin takibini sağlayabilmektedirler. Bunun yerine Tanzanya seyahatiniz için gerekli olan vize işlemlerini daha az zaman kaybederek, bulunduğunuz yerden gerçekleştirmek ve Euroasia Global Visa Services Kayseri tarafından siz ziyaretçilerimize sunulan hızlandırılmış vize işlemlerinden faydalanabilmek için Kayseri Şubesi ile iletişime geçebilirsiniz. Elektronik vize hizmeti vermekte olan Kayseri ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 
 
  • Tanzanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması
 
Seyahat gerekçesine göre vize türünüz de farklılık gösterir. Dolayısıyla hazırda bulundurmanız gereken evraklar da vize türüne göre değişecektir. Uzmanlarımızın ziyaret sebeplerine göre değişiklik gösteren vize türleri ve gereken belgeler adına oluşturdukları evrak listelerini sizlere iletir. Tanzanya ziyaretiniz için hangi vize türüne ihtiyacınız var ve hazırlamanız gereken belgeler neler bu listelerden faydalanarak öğrenebilirsiniz.
 
Hazırlamış olduğunuz evrakları Kayseri şubemizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz dilerseniz bu evrakları kargo yoluyla belirttiğimiz adrese gönderebilirsiniz.
 
 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi
 
Tanzanya vize işlemleri için geçerli olan vize ücretleri, seyahat süresi, seyahat kapsamı, vize işlemlerinin kapıda vize ya da seyahat öncesi vize işlemleri üzerinden yürütülmesi, vize başvuru sürecindeki ek hizmetlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tanzanya vize işlemlerinizi kapsayan 2023 vize ücretleri hakkında detaylı bilgi edinmek için EAGVS yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm harç, işlem ücreti ve giderlerin dahil olduğu, danışmanlık bedelini de içine alan Tanzanya Vize Başvuru ücretini isterseniz ofisimizi ziyaret ederek nakit ya da kredi kartıyla ödeyebilir, isterseniz de EFT\havale yolu ile banka hesabımıza para transferi yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 
 
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması 
Başvuru ücretini ödediğinizde ve gerekli evrakları tamamladığınızda Vize uzmanlarımız vakit kaybetmeden başvuru dosyanızı hazırlarlar. Hazırlanan dosyanız konsolosluğa gönderilir ve değerlendirilme süreci başlar. Vize uzmanlarımız bu süreçte başvurunuzun takipçisi olacaklardır. Elektronik vize başvurunuzun sonucu karara bağlandıktan sonra dilerseniz pasaportunuz kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilir, dilerseniz de pasaportunuzu Kayseri ofisimizden teslim alabilirsiniz.
 

Tanzanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Kayseri

Tanzanya seyahatiniz için gerekli olan vize başvuru süreci ortalama 1 hafta içerisinde tamamlanmaktadır. Konsoloslukta yaşanan yoğunluklar, olası ek evrak taleplerinin neden olacağı aksamalar bu süreçte değişikliklere sebep olabilmektedir. Bu durumların seyahat planınızda aksaklıklara neden olmaması adına vize işlemlerinizi vize uzmanlarımızın sizler için belirlediği uygun tarih aralığında başlatmanız önerilmektedir. Tanzanya vize işlemlerinizi seyahat sürenizden en az 15 gün önce başlatmanız seyahat planınızın aksamasının önüne geçer. 
 
Elektronik vize işlemleriniz eğer olumlu sonuçlanırsa uzmanlarımız sizinle hemen iletişim sağlayacaktır. Vizeniz Tanzanya Konsolosluğundan tarafımıza elektronik olarak gönderilecek ve pasaportunuza işlenmeyecektir. Bu sayede Kayseri Şubemize gelmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizenizi siz ziyaretçilerimize ileteceklerdir.Tanzanya yolculuğunuz öncesi pasaportunuzun ve elektronik vizenizin çıktısı mutlaka yanınızda olmalıdır.
 

Tanzanya Vize Reddi - Kayseri 

 
Kayseri şubemiz bağlantısıyla, Tanzanya seyahati planınız kapsamında elektronik vize işlemleriyle bağlantılı tüm evrak ve belgelerin tarafımızca konsolosluk birimine teslim edilmesinden sonra vize onayı ya da vize reddi kararı Tanzanya konsolosluk yetkililerine aittir. Tanzanya vize başvurusu sonucunda alacağınız red kararı daha sonraki vize başvurularınızın seyri açısından önem teşkil eder.Vize uzmanları ret nedenlerinizi dikkate almanızı ve vize reddine ilişkin aldığınız belgeleri saklı tutmanızı önermektedir.
 
Siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırlamış olduğumuz Tanzanya Vize Başvuru sayfasını okudunuz. Bu yazımızda vize başvurunuz hakkında gereken bilgileri aktararak sizlere yardımcı olmayı amaçladık. Merak ettiğiniz sorulara cevap bulamadıysanız. Kayseri Şubemizden yapacağınız Tanzanya Vize Başvurularında uzman ekibimizle irtibat sağlamak için +90 352 353 30 36 numaralı telefonu arayabilir, kayseri@eagvs.com adresine e-posta göndererek aklınıza takılan soruları sorabilir. Danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
 
İyi yolculuklar dileriz.

Tanzanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.