x
Tanzanya

Vize İşlemleri

Tanzanya

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 32

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Tanzanya Vize Merkezi, Bursa

Değerli misafirlerimiz;
 
Euroasia GVS Bursa Şubesi sayfasına hoş geldiniz. Bursa’dan yapacak olduğunuz Tanzanya ziyaretinize dair 2023 senesi güncel evrak listelerine erişebileceğiniz ve daha birçok ön bilgilendirmeden yararlanabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.
 
Yazımızın devamında vize çeşitleri ve vize ücretlendirmeleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
 
Bursa ilimiz başta olmak üzere Harmancık, İnegöl, Osmangazi, Nilüfer, BüyükorhanYıldırım, Gemlik, Gürsu, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir ilçeleri ve çevre şehirler Bilecik, Kütahya, Balıkesir, Kocaeli, Yalova gibi çevre illerden yapacak olduğunuz Tanzanya vize başvurularınız için elektronik vize hizmeti vermekteyiz.
 
Tanzanya’ya seyahat planınız varsa, vize başvurusu yapmak istiyorsanız, soracağınız sorular var ise ve elektronik vize sistemi hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız Bursa şubemize +90 224 322 01 32 numaralı telefondan ulaşabilir, dilerseniz bursa@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla vize uzmanlarımızla iletişim sağlayabilirsiniz.
 

Tanzanya Vizesi Kimlere Gerekir? - Bursa

 
Tanzanya’ya seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 2010 senesinde Tanzanya ile varılan karşılıklı anlaşma çerçevesinde vize muafiyeti uygulaması getirilmiştir. Tanzanya ve Türkiye Cumhuriyeti arasında anlaşmalı olarak vizesiz seyahat hakkına sahip olan pasaport sahipleri 90 güne kadar kısa süreli, konaklamalı ziyaretlerinde Tanzanya ziyaretlerini gerçekleştirebilirler.
 
Tanzanya’ya ziyaret etmek isteyen Umumi (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının ise konaklamalı ya da kısa süreli ziyaretlerinde vize alma mecburiyetleri bulunmaktadır. Ziyaret etme sebebine göre 90 günlük konaklamalı ziyaretleriniz kısa süreli vize kapsamında değerlendirilecektir.
 

Tanzanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Bursa 

 
Bursa şubesi olarak danışmanlık sunduğumuz Tanzanya Vize çeşitlerini aşağıda görebilirsiniz ve size en uygun vize türünü seçip, ilgili bağlantılara tıklayarak seyahat amacınıza göre gerekli belge listelerine ulaşabilirsiniz. Vize uzmanlarımız ilgili belgelerin nitelikleri, geçerlilik süreleri ve bu belgeleri nereden temin edebileceğiniz konusunda sizlere yardımcı olacaklardır.
 
 
Ziyaret sebebinizin hangi vize türüne dahil olduğundan emin olamıyorsanız ya da ilgili vize türünün yukarıdaki seçenekler içerisinde bulunmadığını düşünüyorsanız. Euroasia GVS Bursa Şubemizle iletişime geçerek aklınızdaki sorulara cevap bulabilir, uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
 

Tanzanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Bursa

 
Tanzanya da dahil olmak üzere birçok ülkenin kullanmakta olduğu elektronik vize başvuru sisteminden siz değerli ziyaretçilerimiz de yararlanabilirsiniz. Seyahat planınızı oluşturduğunuz Tanzanya ülkesi için EAGVS Bursa Şubesi olarak sizin yerinize Tanzanya elektronik vize başvurularınızı oluşturmaktayız. Elektronik vize uzmanlarından oluşan ekibimiz Tanzanya seyahatinizin dilediğiniz gibi gerçekleşmesi için sizlere rehberlik edeceklerdir. 
 
Tanzanya vize başvuru işlemlerinin ilk aşaması Tanzanya vizesi başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmasıdır. Başvuru formunuzu hatasız şekilde oluşturmanız seyahat planınızın seyri açısından kritik önem taşır. Tanzanya’ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahat planınızı en doğru şekilde tanımlayacak vize başvuru süreci, vize başvuru formunu destekleyen ek belgeler üzerinden yürütülmektedir.
 
Tanzanya seyahatleri için vize zorunluluğu olan ziyaretçiler, seyahatleri öncesinde İstanbul Tanzanya Fahri Konsolosluğu veya konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize işlem merkezleri ile iletişime geçerek vize işlemlerinin takibini sağlayabilmektedirler. Bununla birlikte Tanzanya ziyaretiniz için gerekli işlemleri bulunduğunuz yerden gerçekleştirmek ve Euroasia Global Visa Services Bursa şubemiz tarafından hizmetinize sunulan hızlandırılmış vize işlemlerinden faydalanmak için EAGVS Bursa şubesiyle iletişime geçebilir. Elektronik vize hizmeti veren ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Bursa şubemizle +90 224 322 01 32 numaralı telefonla ya da bursa@eagvs.com adresine mail göndererek iletişim sağlayabilirsiniz. 
 
  • Tanzanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması
 
Seyahat nedeninize göre değişen vize türünüz ve dolayısıyla değişiklik gösteren, hazırda bulundurmanız gereken evrakları uzmanlarımız tarafından size ulaştırılan belge listesinden öğrenbilirsiniz. Evrakları tamamladığınızda ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz dilerseniz kargo yoluyla hazırlamış olduğunuz belgeleri Bursa şubemize iletebilirsiniz.
 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi
 
Tanzanya vize işlemleri için geçerli olan vize ücretleri, seyahat gerekçesi, seyahat süresi, vize işlemlerinin kapıda vize ya da seyahat öncesi vize işlemleri üzerinden gerçekleştirilmesi, vize başvuru sürecindeki ek hizmetlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tanzanya vize işlemlerinizi kapsayan 2023 vize ücretlendirmeleri hakkında detaylı bilgi almak için EAGVS yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm harç, giderler ve işlem ücretinin dahil olduğu, danışmanlık bedelimizi de içine alan Tanzanya Vize Başvuru ücretini isterseniz ofisimizi ziyaret ederek nakit ya da kredi kartıyla ödeyebilir, isterseniz de EFT\havale yolu ile banka hesabımıza para transferi yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 
 
  • Pasaportunuzun Tarafınıza Ulaştırılması
 
Gereken tüm evraklar tamamlandığında ve başvuru ücreti ödendiğinde Vize uzmanlarımız zaman kaybetmeden başvuru dosyanızı oluşturur. Hazırlanan dosyanız konsolosluğa iletilir ve değerlendirilme süreci başlar. Vize uzmanlarımız bu süreçte başvurunuzu takibe alırlar. Elektronik vize başvurunuzun sonucu karara bağlandıktan sonra dilerseniz pasaportunuz kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilir, dilerseniz de pasaportunuzu Bursa ofisimizden teslim alabilirsiniz. 
 

Tanzanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Bursa 

 
Tanzanya vize işlemleri ortalama 1 hafta içerisinde tamamlanacaktır. Ancak konsoloslukta yaşanan yoğunluk, Vize almak istediğiniz ülkenin genel durumu, resmi tatil günleri ya da elektronik vize başvuru sisteminde meydana gelebilecek olan aksaklıklar bu sürede gecikmelere neden olabilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumların seyahat planınızda aksamalara neden olmaması adına vize işlemlerinizi vize uzmanlarımızın sizler için belirlediği uygun tarih aralığında başlatmanızı öneririz. Tanzanya vize işlemlerinizi seyahat sürenizden en az 15 gün önce başlatmanız seyahat planınızın aksamaması adına faydalı olacaktır.
Elektronik vize işlemleriniz eğer olumlu sonuçlanırsa uzmanlarımız sizinle hemen iletişim sağlayacaktır. Vizeniz Tanzanya Konsolosluğundan tarafımıza elektronik olarak gönderilecek ve pasaportunuza herhangi bir şekilde yazılmayacaktır . Bu sayede Bursa Şubemize gelmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizeniz siz değerli ziyaretçilerimize ulaştırılacaktır. Tanzanya yolculuğunuz öncesi elektronik vizenizin çıktısı ve pasaportunuzun yanınızda olması yeterli olacaktır.
 

Tanzanya Vize Reddi - Bursa 

 
Bursa şubemiz bağlantısıyla, Tanzanya seyahati planınız kapsamında elektronik vize işlemleriyle bağlantılı tüm evrak ve belgelerin tarafımızca konsolosluk birimine teslim edilmesinin ardından vize onayı ya da vize reddi kararı Tanzanya konsolosluk yetkililerinin nazarındadır. Tanzanya vize başvurusu sonucunda alacağınız red kararı daha sonraki vize başvurularınızın seyri açısından önem teşkil eder. Vize uzmanları ret nedenlerinizi dikkate almanızı ve vize reddine ilişkin aldığınız belgeleri saklı tutmanızı önerir.
 
Siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırlamış olduğumuz Tanzanya Vize Başvuru sayfasını okudunuz. Bu yazımızda vize başvurunuz hakkında gereken bilgileri aktararak sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Aklınıza takılan sorular varsa vize uzmanlarımızla iletişim sağlayabilirsiniz. Bursa Şubemizden yapacağınız Tanzanya Vize Başvurularında uzman ekibimizle irtibat sağlamak için +90 224 322 01 32 numaralı telefonu arayabilir, bursa@eagvs.com adresine e-posta göndererek . danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
 
İyi yolculuklar dileriz.

Tanzanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.