x
Tanzanya

Vize İşlemleri

Tanzanya

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 38

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Tanzanya Vize Başvurusu

Değerli Ziyaretçilerimiz;

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi olarak Tanzanya ziyareti ve vize işlemleri hakkında detaylı bilgileri içinde barındıran, seyahat seyri için yapılması gereken aşamaları sizlere aktardığımız yazımıza hoş geldiniz.

Yazımızın devamında Tanzanya Vize başvurusu için yapılması gerekenler, vize türleri, 2023 güncel evrak listesi ve vize ücretlendirmeleri hakkında bilgi edineceksiniz.
 
Euroasia GVS Tekirdağ Şubesi olarak Tekirdağ ilimiz başta olmak üzere Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Malkara, Marmaraereğlisi, Muratlı, Saray, Şarköy, Süleymanpaşa, Çerkezköy, Kapaklı ilçelerinden, Edirne, Kırklareli, İstanbul, Çanakkale gibi şehirlerden ve Türkiye’nin her yerinden başvuru yapabileceğiniz Tanzanya Elektronik Vize Başvurusu için danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Danışmanlık hizmeti için ya da detaylı bilgi edinebilmek istiyorsanız, aklınıza takılan sorular varsa +90 (282) 255 50 38 numaralı telefondan ve tekirdag@eagvs.com adresinden de Tekirdağ şubesi vize uzmanlarımızla iletişim sağlayabilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Kimler İçin Gerekir? - Tekirdağ

Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimiz, Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport sahibiyseniz 2010 senesinde Tanzanya ve Türkiye arasında varılan karşılıklı anlaşma sayesinde vize muafiyetinden yararlanabilirsiniz. Tanzanya ve Türkiye Cumhuriyeti arasında anlaşmalı olarak vizesiz seyahat hakkına sahip olan pasaport sahipleri 90 güne kadar kısa süreli, konaklamalı ziyaretlerinde Tanzanya ziyareti gerçekleştirebilirler.

Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen, Umumi (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları vize muafiyeti hakkından yararlanamaz, kısa süreli ya da konaklamalı ziyaretlerinde vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Ziyaret etme amacına göre 90 günlük konaklamalı ziyaretleriniz kısa süreli vize kapsamında değerlendirilmektedir.

Tanzanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Tekirdağ

Euroasia GVS Tekirdağ şubesi olarak danışmanlık sunduğumuz Tanzanya Vize türlerini aşağıda görebilirsiniz, ilgili bağlantılara tıklayarak seyahat amacınıza göre gerekli belge listelerine ulaşabilirsiniz. Vize uzmanlarımız ilgili belgelerin geçerlilik süreleri, nitelikleri ve bu belgeleri nereden temin edebileceğiniz konusunda sizlere rehberlik edeceklerdir.

Ziyaret gerekçeniz yukarıdaki vize türlerinden biri değilse, ziyaret gerekçenizin hangi kategori üzerinden değerlendirileceği hakkında kararsızsanız Euroasia Tekirdağ şubemizle iletişime geçerek yardım talebinde bulunabilirsiniz. 

Tanzanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Tekirdağ

Euroasia GVS Tekirdağ şubesinde çalışmakta olan uzman ekibimiz sizin adınıza Tanzanya Elektronik vize başvurunuzu gerçekleştirmek için çalışmalarda bulunmaktadır. 

Tanzanya vize başvuru sürecinin başında başvuru formunun doldurulması gerekir.Tanzanya seyahat planınızı en doğru şekilde tanımlayacak vize başvuru süreci, vize başvuru formunu destekleyen ek belgeler üzerinden sürdürülmektedir. Başvuru formunun eksik ve doğru bilgilerle doldurulması vize başvuru sürecini olumlu yönde etkiler.

Elektronik Vize hizmetinden faydalanan bir çok ülke gibi siz değerli ziyaretçilerimiz de Tanzanya ziyaretiniz öncesinde bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Seyahat planınızı oluşturduğunuz Tanzanya ülkesi için Euroasia GVS Tekirdağ şubesi olarak sizler yerine Tanzanya Elektronik vize başvurularını gerçekleştirmekteyiz.

Tanzanya’ya ziyaret etmek isteyen ve vize alma zorunluluğu bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatleri öncesinde İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da konsolosluk tarafından görevlendirilen yetkili vize işlem merkezleri ile iletişim sağlayarak vize başvuru işlemlerinin takibini sağlayabilirsiniz. Ancak Tanzanya ziyaretiniz için gereken vize işlemlerini bulunduğunuz yerden gerçekleştirmek istiyorsanız ve Euroasia Global Visa Services tarafından hizmetinize sunulan hızlandırılmış vize işlemlerinden faydalanabilmek için Tekirdağ şubesini ziyaret edebilir, +90 (282) 255 50 38 numaralı telefondan ya da tekirdag@eagvs.com adresinden Vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Uzman ekibimiz seyahat planınızın dilediğiniz gibi gerçekleşmesi konusunda sizlere rehberlik edecektir. 

Tanzanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması

Ziyaret gerekçeniz belirlendikten ve vize türünüzün ne olduğuna karar verdikten sonra Vize uzmanlarımızın uygun vize türü için gerekli belgelerin ne olduğunu aktardığı listeleri size iletir. Bu liste ışığında belgelerinizi tamamladıktan sonra Tekirdağ şubemizi ziyaret edip belgelerinizi teslim edebilir, belgelerin bilgisayar ortamında taratılmış renkli kopyalarını bizlere mail yolu ile iletebilir ya da kargo aracılığıyla hazırladığınız belgeleri ofisimizde hizmet vermekte olan vize uzmanlarımıza ulaştırabilirsiniz. 

  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Tanzanya ziyaretiniz için gerekli olan vize işlemleri ve 2023 güncel vize ücretleri hakkında bilgi almak için EAGVS yetkilileriyle görüşebilir, bilgi edinebilirsiniz. Tanzanya vize ücretleri seyahat kapsamı, seyahat süresi, vize başvuru işlemlerinin kapıda vize ya da elektronik vize üzerinden yürütülmesi gibi sebeplerden dolayı değişiklik göstermektedir. Danışmanlık hizmet bedelimizi de kapsayan, harç ücreti ve tüm giderlerin dahil olduğu Tanzanya vize başvurusu bedelini EFT/havale yolu ile banka hesabımıza gönderebilir, isterseniz Tekirdağ ofisimizi ziyaret ederek vize başvuru ücreti ödemesini nakit veya kredi kartıyla ödeyebilirsiniz.
 

  • Pasaportunuzun Size İletilmesi

Tamamlanması gereken evrakları tamamladıktan sonra ve başvuru bedelini ödemenizin ardından Vize uzmanlarından oluşan ekibimiz vakit kaybetmeden vize başvuru dosyanızı hazırlarlar. Hazırlanan dosyanız ilgili konsolosluğa vize uzmanlarımız tarafından iletilir ardından başvurunuz değerlendirme sürecine sokulur. Vize uzmanlarımız bu sürecin takipçisi olacaklardır ve herhangi bir gelişme olursa sizi haberdar edeceklerdir. Vize başvuru sürecinizin sonlanmasının ardından pasaportunuzu Tekirdağ ofisini ziyaret ederek elden teslim alabilirsiniz ya da pasaportunuz belirttiğiniz adrese kargo vasıtasıyla gönderilir.

Tanzanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Tekirdağ

Tanzanya vize işlemleri 1 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Ek evrak talebi, konsolosluğun yoğunluk durumu, vize almak istediğiniz ülkenin genel durumu, elektronik vize başvuru sisteminde meydana gelebilecek olan aksaklıklar ya da resmi tatil günleri bu sürede gecikmelere neden olabilecek etkenlerden bazılarıdır. Bu durumların seyahat planınızda aksamalara neden olmaması adına vize işlemlerinizi vize uzmanlarımızın sizler için belirlediği uygun tarih aralığında başlatmanız önerilir. Planlanan Tanzanya ziyareti için başlatılacak başvuru sürecinin doğru işlemesi için en uygun zaman seyahat sürenizden en az 15 gün öncesidir.

Elektronik vize işlemleriniz eğer olumlu sonuçlanırsa uzmanlarımız sizinle hemen irtibat sağlayacaktır. Vizeniz Tanzanya Konsolosluğundan tarafımıza elektronik olarak gönderilecek ve pasaportunuza herhangi bir şekilde işlenmeyecektir. Bu sayede Tekirdağ Şubemize gelmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizeniz siz değerli ziyaretçilerimize iletilecek ve Tanzanya yolculuğunuz süresince elektronik vizenizin çıktısı ve pasaportunuzun yanınızda olması yeterli olacaktır.

Tanzanya Vize Reddi - Tekirdağ 

Tekirdağ şubemiz  aracılığı ile, Tanzanya seyahati planınız kapsamında elektronik vize işlemleriyle bağlantılı tüm evrak ve belgelerin tarafımızca konsolosluk birimine teslim edilmesinin ardından vize reddi ya da vize onayı kararı Tanzanya konsolosluk yetkililerinin nazarındadır. Tanzanya vize başvurusu sonucunda alacağınız red kararı daha sonraki vize başvurularınızın seyri açısından önemlidir. Vize uzmanları ret nedenlerinizi dikkate almanızı ve vize reddine ilişkin aldığınız belgeleri saklı tutmanızı önerirler.

Değerli ziyaretçilerimiz bu yazımızda size Tanzanya Vize başvurusu ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Eğer aklınıza takılan herhangi bir soru varsa Tanzanya Elektronik vize başvurusunun ne olduğunu öğrenmek ve başvurunuz hakkında sormak istediğiniz tüm soruları Tekirdağ şubesi vize uzmanlarımızla +90 (282) 255 50 38 numaralı telefondan ya da tekirdag@eagvs.com adresinden sorabilir, danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İyi yolculuklar dileriz.

 

Tanzanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.