x
Tanzanya

Vize İşlemleri

Tanzanya

Adres

+90 (322) 245 01 07

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 07

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Tanzanya Vize Başvuru, Adana

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Euroasia Global Visa Services Adana Şubesi olarak Tanzanya’ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahatiniz öncesinde yapacak olduğunuz Tanzanya Vize Başvurusu hakkında bir çok ön bilgiyi barındırdığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfamızın devamında Tanzanya Elektronik vizesi için gerekli belgelerin neler olduğuna, bu belgelerin niteliklerine ve nereden erişilebileceğine, vize ücretlerine kadar bir çok konuda bilgi sahibi olacaksınız.

Adana ili başta olmak üzere, ilçeleri olan Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam, Ceyhan, Kozan, İmamoğlu, Karataş, Karaisalı, Pozantı, Yumurtalık, Tufanbeyli, Feke, Aladağ ve Saimbeyli ilçeleri, Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Mersin, Aksaray, Osmaniye illeri ve Tüm Türkiye'den yapacağınız Tanzanya Vize Başvurularında tecrübeli vize danışmanlarımız rehberliğinde vize hizmeti sunmaktayız. 

Tanzanya Vize başvurusu hakkında sormak istediğiniz sorular var ise Euroasia Global Visa Services Adana şubemizde çalışmakta olan vize uzmanlarımıza +90 (322) 245 01 04 numaralı telefonu tuşlayarak kolaylıkla ulaşabilir, Adana@eagvs.com adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talep edebilir ya da dilerseniz Adana ofisimizi ziyaret ederek uzmanlarımızdan rehberlik talebinde bulunabilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Kimlere Gerekir? - Adana

Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport türlerine göre değişkenlik göstermekle beraber seyahatleri öncesinde vize alma zorunlulukları bulunmaktadır.

Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde vize almak ile mükelleftirler.

Siyah (Diplomatik) pasaport, Gri (Hizmet) pasaport ve Yeşil (Hususi) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise Tanzanya ve Türkiye Cumhuriyeti arasında karşılıklı olarak 2010 yılında imzalanmış olan vize muafiyeti kararından yararlanabilmektedirler. 

Tanzanya seyahatlerini 90 günü aşmaması koşulu ile vizeden muaf olarak gerçekleştirebilmektedirler.

Ülkemizde Tanzanya dış temsilcilik olarak yalnızca İstanbul Fahri konsolosluğu bulunmaktadır. 

Tanzanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Adana

Seyahatiniz öncesinde seyahat gerekçesine göre değişkenlik gösteren vize türleri arasından size uygun olan vize türünü seçmiş olmanız büyük önem taşımaktadır. Seyahat gerekçenize göre belirleyecek olduğunuz bu vize türü doğrultusunda edinmeniz gereken evraklarda değişkenlik gösterebilmektedir.

Sizler için uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan ve aşağıda listeler halinde hazırlanmış olduğumuz vize türlerinden seyahatinize uygun olan türe tıklayarak gerekli evrakların neler olduğuna kolaylıkla erişebilirsiniz.

Yukarıda ana maddeler halinde toplamış olduğumuz vize türleri arasından seyahatinize uygun olan başlığın hangisi olduğuna karar veremiyor ya da seyahat gerekçenizin yukarıda belirtilen başlıklardan herhangi birisi ile uyuştuğunu düşünmüyorsanız eğer Euroasi GVS Adana şubemizi +90 (322) 245 01 04 numaralı telefondan arayarak uzmanlarımızla görüşebilir, Adana@eagvs.com adresine e-posta gönderebilir ya da dilerseniz Adana ofisimizi ziyaret ederek uzmanlarımızdan kapsamlı bilgi alabilir ve rehberliğimizden yararlanabilirsiniz.

Tanzanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Adana

Bu başlık altında siz değerli ziyaretçilerimize Tanzanya vize başvuru süreçlerinin nasıl işlediği konusunda adım adım bilgi vereceğiz.

Günümüzde Tanzanya da dahil olmak üzere birçok ülkenin faydalanmakta olduğu Elektronik vize başvuru sistemi sayesinde bu sistemden faydalanan ülkelerin vize başvurularında kişilerin bizzat konsolosluklarda bulunmalarına gerek kalmamıştır. Akredite edilmiş kurumlar aracılığı ile vize başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilmektesiniz.

Tanzanya seyahatleri için vize zorunluluğu olan ziyaretçiler, seyahatleri öncesinde İstanbul Tanzanya Fahri Konsolosluğu veya konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş akredite vize işlem merkezleri ile iletişime geçerek vize işlemlerinin takibini sağlayabilmektedirler. Ancak Elektronik vize hizmetinden yararlanarak Tanzanya seyahatiniz için gereken işlemleri bulunduğunuz yerden gerçekleştirebilirsiniz.

  • Tanzanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması

Tanzanya’ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahatinizin gerekçesine göre vize türünüz de değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle hazırda bulundurmanız gereken evraklar da vize türüne  göre farklılık gösterecektir. Vize uzmanlarımızın ziyaret sebeplerine göre değişiklik gösteren vize türleri ve gereken belgeler  adına oluşturdukları evrak listelerini sizlere iletir. Tanzanya ziyaretiniz için hangi vize türüne ihtiyacınız var ve edinmeniz gereken belgeler neler bu listelerden faydalanarak öğrenebilirsiniz. Hazırladığınız evrakları Adana ofisimize gelerek elden teslim edebilir, adana@eagvs.com adresine taratılmış görüntülerini mail yolu ile gönderebilir ya da evraklarınızı kargo yoluyla ofisimize iletebilirsiniz.

  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Vize türlerinin değişkenlik göstermesi ücretlendirilmesinde de değişkenlik göstermesini sağlamaktadır. Tanzanya Elektronik vize işlemlerinizi kapsayan 2023 vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için EAGVS Adana şubemizde hizmet vermekte olan vize uzmanlarımız ile iletişim kurabilirsiniz. 

Tanzanya vize başvuruları için geçerli olan vize ücretlendirmeleri seyahat süreniz, elektronik vize hizmetinden yararlanmanız, başvuru sürecindeki ek evrak talebi ve kapıda  vize uygulamasını kullanmanıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Tanzanya seyahat planınızı ve Tanzanya ziyareti için gereken vize başvuru sürecini elektronik vize hizmetinden yararlanarak gerçekleştirecekseniz ödemenizi ofislerimizi ziyaret  ederek ya da EFT/havale yolu  ile banka hesabımıza para transferi yaparak ödeyebilirsiniz.

  • Pasaportunuzun Tarafınıza Ulaştırılması

Gereken tüm  evraklar tamamlanmasının ve başvuru ücretinin ödenmesi sonrasında vize uzmanlarımız vakit kaybetmeden başvuru dosyanızı oluşturur. Hazırlanan dosyanız konsolosluğa iletilir ve değerlendirilme sürecine girer. Vize uzmanlarımız bu süreçte başvurunuzu takibe alırlar. Elektronik vize başvurunuzun sonucu karara bağlandıktan sonra dilerseniz pasaportunuz kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilir, dilerseniz de pasaportunuzu Adana ofisimizden teslim alabilirsiniz. 

Tanzanya Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? - Adana

Tanzanya vize işlemleri ortalama olarak 3 ila 5 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Ancak konsolosluklarda gerçekleşebilecek yoğunluk, elektronik vize sisteminde meydana gelebilecek olan aksaklıklar, Tanzanya’nın genel ülke durumu ve resmi tatil günleri vize çıkış sürenizi etkileyebilmektedir. Bu gibi durumlara maruz kalmamanız adına vize uzmanlarımız seyahat edilecek ülkenin genel durumunu kontrol eder, belgelerinizin  konsolosluktan en kısa sürede onay alması adına uygun zamanı ararlar ve sizlere yardımcı olurlar. İşlemlerinizi vize uzmanlarımızın sizler için belirlediği tarih aralığında başlatmanız önerilir. Ziyaret planınızdan en az 15 gün önce başvuru sürecinin başlaması gerekir. Elektronik vize işlemleriniz eğer olumlu sonuçlanırsa uzmanlarımız sizinle hemen iletişim sağlayacaktır. Vizeniz Tanzanya Konsolosluğundan tarafımıza elektronik olarak gönderilecek ve pasaportunuza herhangi bir şekilde işlenmeyecektir. Bu sayede Adana Şubemize gelmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizeniz siz değerli  ziyaretçilerimize ulaştırılacaktır.Tanzanya yolculuğunuz öncesi elektronik vizenizin çıktısı ve pasaportunuzun yanınızda bulundurma zorunluluğunuz vardır. 

Tanzanya Vize Reddi - Adana

Adana şubemiz bağlantısıyla, Tanzanya seyahati planınız kapsamında elektronik vize işlemleriyle bağlantılı tüm evrak ve belgelerin tarafımızca konsolosluk birimine teslim edilmesinden sonra  vize onayı ya da vize reddi kararı Tanzanya konsolosluk yetkililerine aittir. Tanzanya vize başvurusu sonucunda alacağınız red kararı daha sonraki vize başvurularınızın seyri açısından önem teşkil eder. Vize uzmanları ret nedenlerinizi dikkate almanızı ve vize reddine ilişkin aldığınız belgeleri saklamanızı önerirler.
  
Adana Şubesi olarak siz değerli ziyaretçilerimize Tanzanya seyahatiniz öncesi yapmanız gerekenleri, ziyaret sebebinize göre hangi vize türünü seçmeniz gerektiğini, vize ücretleri ve başvuru sürecinin seyri hakkında bilgiler verdik. Aklınıza takılan sorulara  vize uzmanlarımızdan alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde cevap bulabilirsiniz. Adana şubemizi  +90 (322) 245 01 04 numaralı telefondan arayabilir, adana@eagvs.com adresine e-posta göndererek iletişim sağlayabilirsiniz.

İyi yolculuklar dileriz.

Tanzanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.