x
Slovakya

Vize İşlemleri

Slovakya

Telefon/Faks

+90 462 215 60 10

Eposta

trabzon@eagvs.com

Slovakya Vize Başvuru , Trabzon

Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemiz aracılığı ile Slovakya vize başvurularına dair gerekli bilgilendirmelerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

+90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzdan ya da trabzon@eagvs.com adresimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Trabzon Akçaabat, Of, Köprübaşı, Çaykara, Yomra, Ortahisar, Araklı, Arsin, Tonya, Şalpazarı Çarşıbaşı, Düzköy, Hayrat, Maçka, Sürmene, Vakfıkebir, Beşikdüzü ve Dernekpazarı olmak üzere Gümüşhane, Bayburt ve Rize gibi çevrede bulunan şehirlerimizden yapmak istediğiniz Slovakya Schengen vizesi için gerekli, güncel ve detaylı bilgilerin düzenlendiği sayfamıza hoş geldiniz.

Slovakya Vizesi Kimlere Gerekir? - Trabzon

Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden bir diğeri de Slovakya’dır. Slovakya seyahati yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatlerinden önce mutlaka güncel bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Önceden herhangi bir Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerden birisinden alınan bir vizeniz varsa konaklama gün sayısı yeterliyse ve hala güncelse yeniden vize almanıza gerek görülmeden Slovakya seyahati yapabilirsiniz. Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) veya Siyah (Diplomatik) pasaportlardan birisine sahipseniz 6 ay içerisinde 180 günü geçmeyecek seyahatlerinizde vize almanıza gerek olmadan Slovakya seyahati yapabilirsiniz.

Slovakya Seyahati İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Trabzon 

Slovakya ziyaretinizden önce seyahat amacınızı tespit etmeniz gerekmektedir. Trabzon şubemiz ile sizlere belirli amaçlara sahip vize kategorileri aşağıda listelenmiştir.

Slovakya ziyaretiniz için sizlerden talep edilen belge listelerine erişmek için ilgili kategori bağlantısına tıklayabilirsiniz. Talep edilen belgelerinizi dilerseniz tercih edeceğiniz bir kargo firması ile gönderebilir veya dilerseniz kendiniz gelerek teslim edebilirsiniz. Kurumumuza ilettiğiniz belgeler eksiksiz bir şekilde yetkililerimiz tarafından incelenir. Slovakya ziyaretiniz için gerekli vize başlığı yoksa ya da seyahat gerekçenizin hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız aklınıza takılan tüm sorular için trabzon@eagvs.com adresimize e-posta atabilir veya +90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Slovakya Vize Başvuru Formu - Trabzon 

Slovakya vize başvurusu için istenen en önemli belge olan Slovakya vize başvuru formu internet üzerinden kolaylıkla bulunup doldurularak seyahatiniz için gerekli olan diğer belgelerinizin arasına konulur. Slovakya vize başvuru formu esnasında girilen yanlış ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına ya da reddedilmesine neden olabilir. Bu yüzden bu konu da son derece deneyimli olan uzman yetkililerimiz size gereken desteği sağlayarak sizlerden alacağı bilgilerle formunuzu doldurup hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır. 

Slovakya vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? - Trabzon

Slovakya vizesinin karara bağlanma süresi belgelerinizde eksiklik olmaması halinde 10 iş günü sürmektedir. Slovakya konsolosluk dönemsel yoğunlukları ya da konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi gibi sebeplerle bu süre uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahat planınızda herhangi bir gecikme yaşamamanız adına seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle irtibata geçmenizi önermekteyiz.

trabzon@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzu arayarak yetkililerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır? - Trabzon

Tüm ülkelerde olduğu gibi Slovakya vizesi için de yerine getirilmesi bazı aşamalar ve prosedürler vardır. Slovakya vizesi için 4 aşama söz konusudur. Trabzon şubemiz aracılığı ile sizlere bu aşamaları açıklayıcı bir şekilde listeledik.

  • Slovakya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Slovakya’nın vize işlemleri için sizlerden istediği belgelerin tam listesi sizlerin bilgisine sunulur. Sizlere iletilen belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda yetkililerimiz tarafından bilgi sahibi edilirsiniz. Uzman yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler eksiksiz bir şekilde dikkatle incelenir. Yetkililerimizin incelediği belgeler arasında hatalı veya eksik belge olması halinde aranara bilgilendirilirsiniz.
  • Slovakya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Slovakya vize başvurularının işleme alınması için gerekli olan ön aşama vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Slovakya vize başvuru ücreti tüm harç ödemelerinden, kurumumuz tarafından size sağlanan danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Slovakya vize başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize ziyarette bulunarak kendiniz ödeyebilirsiniz isterseniz de sizlere ileteceğimiz hesap numaramıza göndererek ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyalarınızın Sunulması: Slovakya vize işlemleri için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanız tamamlandıktan sonra dosyanız yetkililerimiz tarafından zaman kaybedilmeden konsolosluğa sunulur.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Slovakya vize işleminiz karara bağlandıktan sonra konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alırız ve size haber veririz. Pasaportunuzu dilerseniz tercih edeceğiniz herhangi bir kargo firması ile size gönderebilir ya da dilerseniz ofisimize gelerek kendiniz teslim alabilirsiniz.

Slovakya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Trabzon

Schengen vize ayrımında yer almasından dolayı Slovakya vizesi için daha önceden herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin ve 12 yaşını tamamlayan bireylerin bizzat başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Trabzon şubemizin sizlere sunacağı danışmanlık hizmet bedeli kapsamında bir yetkilimiz parmak izi verme sürecinizde sizi karşılar ve size rehberlik eder. Bu rehberlik neticesinde parmak izinizin verilme süreci sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkenin almış olduğu ortak karar sonucu 25 Eylül 2014 tarihinden alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize ihtiyaç duyulmadan Slovakya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Slovakya vizesi için bizzat vize merkezine gelme durumuna ek olarak Slovakya konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa yüz yüze görüşmeye çağırabilirler. Bu sürekli yapılan bir prosedür olmayıp nadiren karşılaşılan bir olaydır.

Slovakya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';