x
Slovakya

Vize İşlemleri

Slovakya

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Slovakya Vize Başvurusu, Edirne

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Edirne şubemiz ile gerçekleştirmek istenen Slovakya vize başvuruları için tüm güncel ve gerekli bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

+90 (850) 241 04 48 numaralı telefonumuzdan veya edirne@egvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfalarımızda Edirne Merkez, Meriç, Süloğlu, İpsala, Lalapaşa, Keşan, Uzunköprü, Enez ve Havsa ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli gibi çevrede bulunan şehirlerimizden yapacağınız Slovakya vize başvurusu için Slovakya vize başvuru formuna ve tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kimlere Gerekir? - Edirne

Slovakya Schengen vize uygulamasındaki ülkelerden birisidir. Bu yüzden Slovakya vizesine başvurmak isten Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatlerinden önce geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Slovakya seyahati yapmak isteyen Yeşil (Hususi), Siyah (Diplomatik) ve Gri (Hizmet) pasaport sahipleri ise yapacakları seyahatlerinin 180 gün içinde 90 günü aşmaması kaydıyla vize almalarına gerek olmamaktadır. Daha önceden alınan geçerliliği devam eden ve seyahat gün sayısı yeterli olan bir Schengen vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Slovakya seyahati yapabilirsiniz.

Slovakya Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir? - Edirne

Slovakya vizesi için öncelikle seyahat gerekçenizi belirlemeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Edirne şubemiz ile sizlere aşağıda çeşitli seyahat gerekçeleri barındıran vize kategorileri listelenmiştir.

Seyahat amacınıza uygun belgelere ulaşmak için ilgili kategori bağlantılarına tıklayabilirsiniz. Slovakya vizesi için belge listelerini nasıl ve nereden alacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Gerekli olan belgeleri hazır hale getirdikten sonra isterseniz herhangi bir kargo firmasıyla isterseniz de ofisimize kendiniz getirebilirsiniz. Seyahat amacınız için gerekli vize başlığı yoksa ya da seyahat gerekçenizin ne olduğuna karar veremiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (850) 241 04 48 numaralı telefonumuzdan veya edirne@eagvs.com adresimizden bizimle görüşme sağlayabilirsiniz.

Slovakya Vize Başvuru Formu - Edirne

Slovakya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olan ve doldurulması zorunlu olan Slovakya vize başvuru formu internetten online doldurulur, örneği alınır ve seyahatiniz için gerekli olan diğer belgelerinizin arasına konulur. Slovakya vize başvuru formunun doldurulması sırasında hatalı, gerçeğe uymayan veya yanlış bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına ya da reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden uzmanlarımız size gereke desteği sağlayarak formunuzu sizlerden gelen bilgilerle doldurarak hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Slovakya vize başvurusu için buraya tıklayabilirsiniz.

Slovakya Vize Başvurusu Kaç İş Günü İçerisinde Tamamlanır? - Edirne

Slovakya vize başvurularının sonuca bağlanma süresi 5 ila 15 iş günü arasında değişim göstermektedir. Bu süre Slovakya konsolosluk dönemsel yoğunlukları, konsolosluk çalışanları tarafından istenen ek belge talebi ve Slovakya Devletinin resmi tatilleri gibi nedenlerle uzayabilir. Seyahatinizde hiç bir problem yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bize ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.

edirne@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (850) 241 04 48 numaralı telefonumuzu arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır? - Edirne 

Slovakya seyahati için yerine getirilmesi gereken 4 aşama mevcuttur. Euroasia GVS Edirne şubemiz aracılığı ile sizlere bu aşamaları sırasıyla detaylıca listeledik.

  • Slovakya Vizesi İçin Gereken Belgelerin Hazırlanması: Slovakya vizesi için gerekli olan belgeler Edirne şubemiz tarafından bilgilerinize sunulur. Size ilettiğimiz bu belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz ya da isterseniz herhangi bir kargo firması ile şubemize göndermeyi tercih edebilirsiniz. Yetkililerimize ulaşan belgeleriniz dikkatli bir şekilde incelenir. Belgeleriniz arasında eksik ya da gerçeği yansıtmayan belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Slovakya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Slovakya vize başvuru ücretinin ödenmesi vizenizin işleme alınması açısından önemlidir. Vize başvuru ücreti tüm giderlerden, size sunacağımız danışmanlık hizmet bedelinden ve tüm harç bedellerinden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi banka hesabımıza göndererek ya da ofisimize gelerek kendiniz ödeyerek iki farklı şekilde ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Slovakya’nın Schengen vize uygulamasında bulunması nedeniyle vize işlemleri için parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izi verme süreciniz tamamlandıktan sonra yetkilimiz konsolosluğa dosyalarınızı teslim eder.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize işlemlerinizin sonuçlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu isterseniz kargo ile size gönderebiliriz isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz alabilirsiniz.

Slovakya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Edirne

Slovakya vizesi Schengen vize kapsamında yer aldığından dolayı daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin ve 12 yaşının üzerindeki bireylerin başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izinizin verilme sürecinde Edirne şubemizden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılayarak rehberlik yapar. Bu rehberlik sayesinde parmak iziniz sorunsuz bir şekilde verilmiş olur. Schengen vize kapsamında yer alan diğer ülkelerin aldığı kararla 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Slovakya vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Bir diğer şahsen gelme durumu ise Slovakya konsolosluk çalışanları sizi gerek gördüklerinde birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman karşılaşılan bir olay olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Slovakya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';