x
Slovakya

Vize İşlemleri

Slovakya

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Slovakya Vize Başvuru , Bodrum

Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemiz aracılığı ile Slovakya Schengen vizesi için hazırlanan gerekli ve güncel bilgilerin derlendiği sayfamıza hoş geldiniz.

Bodrum şubemiz ile iletişime geçmek için bodrum@eagvs.com adresimize e-posta göndererek veya +90 (252) 275 01 04 numaralı telefonumuzu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Devamı olan sayfalarımızda başta Muğla, Bodrum, Milas, Datça, Marmaris, Dalaman, Ula, Ortaca, Menteşe, Yatağan, Köyceğiz, Seydikemer, Fethiye, Kavaklıdere ilçelerimiz başta olmak üzere Aydın, Burdur ve Denizli gibi komşu illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Slovakya vizesi için vize başvuru formuna ve gereken belgelere ulaşabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kimlere Gereklidir? - Bodrum

Slovakya Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahipseniz Slovakya seyahatinizden en önce geçerli bir Schengen vizeniz olması gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ya da Hizmet (Gri) pasaportlardan birisine sahipseniz 6 ay içerisinde 3 ayı aşmayacak seyahatlerinizde vize almanıza gerek olmadan vize almanıza gerek bulunmamaktadır. Önceki tarihlerde alınmış bir Schengen vizeniz varsa seyahat gün sayısı yeterli ve güncelliği devam ediyorsa yeniden vize almanıza gerek görülmeden Slovakya seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Slovakya Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir? - Bodrum

Slovakya seyahatinizden önce hangi amaç için seyahat edeceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Bodrum şubemiz ile sizlere sunduğumuz çeşitli vize kategorilerini aşağıda listeledik.

Slovakya ziyaretiniz için Slovakya konsolosluğu tarafından sizlerden istenen belge listelerine erişmek için ilgili kategori bağlantılarına tıklayabilirsiniz. Gereken belgeleri hazır hale getirdikten sonra isterseniz tercih edeceğiniz herhangi bir kargo firması ile ya da isterseniz kendiniz ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz. Seyahatinize uygun vize bağlantısı bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi bağlantı ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için, +90 (252) 275 01 04 numaralı telefonumuzu arayarak veya bodrum@eagvs.com adresimize e-posta göndererek Bodrum şubemiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Slovakya Vize Başvuru Formu - Bodrum

Slovakya vize başvuru formu belgeleriniz arasında en gerekli belge özelliği taşımaktadır. Slovakya vize başvuru formuna internetten kolaylıkla ulaşılıp doldurulduktan sonra örneği alınır ve diğer belgelerinizin arasına konulur. Vize başvuru formu esnasında hatalı veya eksik bilgi girişleriniz yapılacak olursa başvurunuz uzayabilir ya da reddedilebilir. Uzman yetkililerimiz bu konu da son derece deneyim ve tecrübe sahibi olmakla beraber sizlerden gelecek olan bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.

Slovakya vize başvuru formuna erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Slovakya Vize Başvurusu Kaç Günde Karara Bağlanmaktadır? - Bodrum

Başvurusu gerçekleştirilen Slovakya vize başvurularının kararlanma süresi belgelerinizde hiç bir eksiklik olmaması halinde 10 iş günü sürmektedir. Slovakya resmi tatilleri veya Slovakya konsolosluk yetkililerinin sizlerden isteyeceği ek belge talebi gibi sebeplerle bu süre uzayabilir. Bu yüzden seyahatinizde hiç bir sorun yaşamamanız için seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.

+90 (252) 275 01 04 numaralı telefonumuzu arayarak veya bodrum@eagvs.com adresimize e-posta atarak Bodrum şubelerimizdeki yetkililerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır? - Bodrum

Slovakya vizesine sahip olmak için Slovakya’nın sizlerden yerine getirmenizi istediği 4 aşama mevcuttur. Euroasia GVS Bodrum şubemiz aracılığı ile sizlere bu aşamaları açıklayarak aşağıda listeledik.

  • Belgelerinizin Hazırlanması: Slovakya konsolosluk görevlilerinin sizlerden isteyeceği belgelerin listesi eksiksiz bir şekilde tarafınıza sunulur. Sizlere sunduğumuz belgeleri nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Hazırlayıp bize gönderdiğiniz belgeleriniz uzmanlarımız tarafından incelenerek kontrol edilir. Kontrol edilen belgelerinizde herhangi bir yanlış belge olması durumunda aranarak haberdar edilirsiniz.
  • Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Slovakya vize ücreti, vizenizin işleme alınması için yapmanız gereken ilk aşamadır. Slovakya vize ücreti ise kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç ödemelerinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilir veya isterseniz sizlere ileteceğimiz banka hesap numaramıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyalarınızın Sunulması: Slovakya vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izi vermeniz gerekir. Parmak izinizi verdikten sonra dosyanızın konsolosluk yetkililerine teslim edilmesi ve dosyanızın günlük olarak takip edilmesi gibi işlemler arka planda yetkilimiz tarafından sürdürülür.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Slovakya konsolosluk çalışanlarının vize işleminizi tamamlaması ile birlikte konsolosluktan pasaportunuzu alırız ve arayarak size haber veririz. Pasaportunuzu ofisimize gelerek kendiniz alabilir ya da isterseniz herhangi bir kargo firması ile size iletebiliriz.

Slovakya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Bodrum

Slovakya Schengen vize uygulamasına taraf olan bir ülke olması sebebiyle 12 yaşını aşan bireylerin ve 25 Eylül 2014 tarihinden sonra herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızda Bodrum şubemizin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve size rehberlik eder. Bu rehberlik sayesinde parmak izi verme süreciniz kolaylıkla tamamlanmış olur. Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerin almış olduğu kararla 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren verilen parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden dolayı yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Slovakya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Slovakya vizesi için şahsen gelmenize ek olan bir diğer durum Slovakya konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa çağırabilirler. Bu her zaman görülen bir durum olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Slovakya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';