x
Slovakya

Vize İşlemleri

Slovakya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Slovakya Vize Başvuru , Konya

Euroasia Global Visa Services Konya şubemiz aracılığı ile Slovakya Schengen vize başvurularına dair gerekli bilgilere, belgelere ve vize başvuru formuna ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

+90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzdan veya konya@eagvs.com adresimizden Konya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Devamı olan sayfalarımızda öncelikle Konya Beyşehir, Selçuklu, Karatay, Meram, Ahırlı, Ilgın, Kadınhanı, Altınekin, Bozkır, Güneysınır, Hüyük, Yunak, Karapınar, Akören, Derbent, Bozkır, Akşehir, Çeltik, Kulu, Cihanbeyli, Çumra, Derebucak, Emirgazi, Doğanhisar, Hadim, Halkapınar, Sarayönü, Taşkent, Seydişehir, Yalıhüyük ve Tuzlukçu olmak üzere Karaman, Aksaray ve Afyonkarahisar gibi çevredeki illerimizden gerçekleştirilmek istenen Slovakya vize başvurularına dair tüm gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kimlere Gereklidir? - Konya

Slovakya Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle Slovakya ziyareti yapmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatlerinden önce geçerli bir Slovakya Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) veya Siyah (Diplomatik) pasaportlarından birisine sahipseniz 6 ay içerisinde 3 ayı aşmayacak seyahatlerinizde vize almaktan muaf tutulursunuz. Önceki tarihlerde alınan geçerliliği ve seyahat gün sayısını koruyan bir Schengen vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Slovakya seyahati gerçekleştirebilirsiniz. 

Slovakya Vizesi İçin Hangi Belgeler Gereklidir? - Konya

Slovakya vizesi alabilmek için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Konya şubemiz aracılığı ile sizlere farklı amaçları olan vize kategorilerini aşağıda listeledik.

Slovakya seyahatiniz için gereken belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Gerekli olan belgeleri hazırlayıp Konya şubemize ulaştırdıktan sonra belgeleriniz yetkililerimiz tarafından incelenir. Seyahat amacınız için uygun vize kategorisi bulunmuyorsa veya seyahat amacınızın hangi kategoride bulunduğunu bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için konya@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayarak Konya şubemizdeki yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Slovakya Vize Başvuru Formu - Konya

Slovakya vizesi için en gerekli olan belge olan Slovakya vize başvuru formu belgeleriniz hazırlık sürecineyken internetten kolayca doldurulup çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Slovak vize başvuru formu doldurulurken gerçeğe aykırı ya da hatalı bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına ya da reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu konu da son derece tecrübe sahibi olan yetkililerimiz sizlerden alacağı bilgilerle formunuzu doldurup hazır hale getirir.

Slovakya vize başvuru formuna ulaşmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kaç İş Gününde Çıkar? - Konya

Slovakya vizesinin çıkış tarihi belgelerinizde herhangi bir eksiklik olmaması halinde 10 iş günü sürmektedir. Bu süre her zaman net zaman olmamakla beraber Slovakya resmi tatilleri veya konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahat planlamanızda herhangi bir sorun yaşamamanız için seyahatinizden en az 4 hafta önce yetkililerimizle irtibata geçmenizi öneriyoruz.

+90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayarak veya konya@eagvs.com adresimize e-posta göndererek Konya şubemizle irtibata geçebilirsiniz.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır? - Konya

Slovakya vizesi alabilmek için izlenilmesi gereken 4 aşama söz konusudur. Konya şubemiz tarafından sizler için bu aşamaları açıklayıcı bir şekilde aşağıda paylaştık.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Slovakya vizesi için hazırlanması gereken belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Hazırladığınız belgeleri isterseniz ofisimizi ziyaret ederek kendiniz teslim edebilir veya herhangi bir kargo firması ile bize gönderebilirsiniz. Yetkililerimize ulaştırığınız belgeler dikkatlice incelenip kontrol edilir. Kontrol edilen belgeleriniz arasında hatalı ya da eksik belge olması halinde bilgi sahibi edilirsiniz. 
  • Slovakya Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Slovakya vize başvurunuzun işleme alınması açısından vize başvuru ücretinizi ödemek en gerekli olan aşamalar arasındadır. Vize başvuru ücreti tüm giderlerden, harç işlemlerinden ve kurumumuz tarafından sizlere sağlanan danışmanlık hizmet bedelinden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi hesap numaramıza transfer ederek ya da ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasında yer alması nedeniyle Slovakya vizesi için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izinizi verdikten sonra dosyanızın konsolosluğa sunulması ve günlük olarak takip edilmesi gibi işlemler  yetkililerimiz tarafından sürdürülür.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Slovakya vize işleminizin tamamlanması ile birlikte konsolosluktan pasaportunuzu teslim alırız ve arayarak sizi bilgilendiririz. Pasaportunuzu ofisimizden kendiniz alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. 

Slovakya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Konya

Schengen vize uygulamasına taraf olması nedeniyle Slovakya vizesi için 12 yaşının üzerindeki bireylerin ve daha önceden Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin başvuru merkezine gelerek parmak izi verme şartları bulunmaktadır. Konya şubemiz tarafından sizlere sağlanacak olan danışmanlık hizmet bedeli kapsamında bi yetkilimiz sizi karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin yapacağı rehberlik sayesinde parmak izi verme işleminiz hızlı bir şekilde tamamlanmış olur. 26 Schengen ülkesinin almış olduğu ortak kararla 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Slovakya vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

Şahsen gelme durumunuza ek olarak Slovakya konsolosluk çalışanları sizi ihtiyaç duyduklarında konsolosluğa davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp az rastlanan bir durumdur.

Slovakya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';