x
Slovakya

Vize İşlemleri

Slovakya

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 59

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Slovakya Vize Başvuru, Bursa

Euroasia Global Visa Services Bursa şubemiz tarafından sizler için hazırlanan, Slovakya vizesi başvuruları için gereken tüm bilgilerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz. 

Bize ulaşmak için +90 (224) 322 01 59 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da bursa@eagvs.com adresime e-posta gönderebilirsiniz.

Aşağıda devam etmekte olan sayfalarımızda başta Bursa Kestel, İnegöl, Orhangazi, Mustafakemalpaşa, Osmangazi, Yenişehir, Gemlik, Yıldırım, Mudanya, İznik, Orhaneli, Keles, Büyükorhan, Harmancık, Nilüfer, Gürsu ve Karacabey ilçelerimiz başta olmak üzere Bilecik, Kütahya, Kocaeli ve Yalova gibi komşu şehirlerimizden yapılmak istenen Slovakya vize başvurusu için aklınıza takılabilecek tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz. 

Slovakya Vizesi Kimlere Gerekir? - Bursa

Slovakya seyahati için vize almak isteyen Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 3 ayı aşmayacak seyahatlerinde vize almaktan muaf tutulmuşlardır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Slovakya seyahatleri için geçerli bir Schengen vizesi alma zorunlulukları bulunmaktadır. Önceki tarihlerde Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden alınan geçerliliği hala devam eden ve seyahat gün sayısı yeterliliği bulunan bir Schengen vizeniz varsa tekrar vize almanıza gerek olmadan Slovakya seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Slovakya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Hangileridir? - Bursa

Slovakya vizesi almak isteyenlerin öncelikle yapması gereken şey seyahat amaçlarını belirlemeleridir. Euroasia GVS Bursa şubesi ile sizlere aşağıda belirli amaçlara hizmet eden vize kategorileri listelenmiştir.

Slovakya vizesi için konsolosluk yetkililerinin sizlerden talep edeceği belge listelerine ilgili kategori başlıklarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra isterseniz herhangi bir kargo firması ile bizlere ulaştırabilir isterseniz de ofisimize gelerek şahsen teslim edebilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz başlıklar arasında seyahatinize uygun bağlantı bulunmuyor ya da seyahat amacınız için gerekli vize başlığı bulunmuyorsa, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (224) 322 01 59 numaralı telefonumuzu arayarak veya bursa@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz

Slovakya Vize Başvuru Formu - Bursa

Slovakya seyahati için doldurulması zorunlu olan Slovakya vize başvuru formu internet üzerinden online olarak doldurup bir adet örneği alınır ve daha önceden hazırlanan evraklarınızın arasına konulur. Slovakya vize başvuru formu doldurulurken hatalı ya da eksik bilgi girişi yapılması durumunda başvuru işleminiz uzayabilir hatta reddedilebilir. Slovakya vize başvurunuzun doldurulması sırasında size bir yetkilimiz gereken desteği sağlayarak formunuzu doldurarak hazırlar.

Slovakya vize başvuru formu için buraya tıklayınız.

Slovakya Vizesi Kaç İş Gününde Sonuçlanır? - Bursa

Başvurusu yapılan Slovakya vizesinin çıkış tarihi belgelerinizde eksiklik olmaması halinde 10 iş günüdür. Ancak bu kesin zaman olmamakla beraber Slovakya Devletinin resmi tatilleri, konsolosluk yetkililerinin isteyeceği ek belge talebi ve Slovakya konsolosluk dönemsel yoğunlukları sebebiyle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir gecikme yaşamamanız için seyahatinizden en az gün önce bizimle iletişim kurmanızı tavsiye ediyoruz.

bursa@eagsv.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (224) 322  01 59  numaralı telefonumuzu arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır? - Bursa

Slovakya vizesi almak için 4 aşama mevcuttur. Euroasia GVS Bursa şubemiz ile sizlere bu aşamaları açıklayarak sırasıyla aşağıdaki şekilde listledik.

Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması

Slovakya konsolosluk yetkililerinin seyahatiniz için istediği belgeleri hazırlayıp tarafımıza göndermenizin ardından yetkililerimiz belgelerinizi dikkatlice inceler. İncelenen belgelerinizde hatalı ya da eksik belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. Bilgilendirme sayesinde belgelerinizde hatalı ya da eskik belge olması sebebiyle seyahatnizde meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız.

Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi

Slovakya vizenizin işleme alınması için yapmanız gereken ilk işlem vize ücretinizin ödenmesidir. Slovakya vize ücreti tüm harç ücretlerinden, bizden alacağınız danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Ücretinizi isterseniz ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz isterseniz de banka hesabımıza yatırabilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Slovakya’nın Schengen vize uygulamasında yer alması nedeniyle vize işlemleri için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak iziniz verildikten sonra yetkilimiz arka planda dosyanızın teslim edilmesi ve takip edilmesi gibi geriye kalan tüm prosedürleri tamamlar.

Pasaportunuzun Teslim Edilmesi

Slovakya konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlamasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu ofisimize gelerek kendiniz alabilir ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Slovakya Vize İşlemleri İçin Şahsen Bulunmak Gerekli Midir? - Bursa

Schengen vize uygulamasında yer almasından dolayı Slovakya vize işlemleri için daha önceden parmak izi vermeyen kişilerin ve 12 yaşını aşan bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. Parmak izi verme aşamasında size sunacağımız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında bir yetkilimiz sizi karşılar ve parmak izi vermeniz için rehberlik eder. Yetkilimizin rehberliği ile sayesinde parmak izi verme işleminiz hızlı bir şekilde tamamlanır. Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerin almış olduğu kararla 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiğinden tekrardan parmak izi vermenize gerek olmadan Slovakya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Şahsen gelmenize ek olarak Slovakya konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa yüzyüze görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp az rastlanan bir durumdur.

Slovakya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';