x
Slovakya

Vize İşlemleri

Slovakya

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Slovakya Vize Başvuru , Adana

Euroasia Global Visa Services Adana şubesi aracılığı ile Slovakya vize başvurularına dair sizin için düzenlenen sayfamıza hoş geldiniz.

Adana şubemizle irtibata geçebilmek için +90 (322) 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da adana@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Aşağıda devam etmekte olan sayfalarımızda başta Adana Tufanbeyli, Yumurtalık, Ceyhan, Karataş, Çukurova, Seyhan, Feke, Karaisalı, İmamoğlu, Sarıçam, Pozantı, Saimbeyli, Kozan, Aladağ ve Yüreğir ilçelerimiz olmak üzere Osmaniye, Mersin ve Hatay gibi çevredeki şehirlerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Slovakya vizesi için gerekli bilgi ve belgelere ulaşabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kimlere Gerekir? - Adana

Slovakya Schengen vize ayrımında bulunan 26 ülkeden birisidir. Bu yüzden Slovakya seyahatinde bulunmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatlerinin öncesinde güncel bir Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) veya Siyah (Diplomatik) pasaportlardan birisine sahip olanlar ise 180 gün içerisinde 60 günü aşmayacak seyahatlerinde vize almaktan muaf tutulmuşlardır. Bu duruma ek olarak önceden Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birinden alınan bir vizeniz varsa konaklama gün sayısı yeterliyse ve hala güncelse yeniden vize almanıza gerek olmadan Slovakya seyahatinde bulunabilirsiniz.

Slovakya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Adana

Slovakya seyahati yapacak olanların öncelikle seyahat amaçlarını bilmeleri gerekmektedir. Euroasia GVS Adana şubesi ile sizlere hizmet verdiğimiz vize kategorilerini aşağıda listeledik.

Slovakya vizesi için sizden talep edilen belge listelerine ilgili bağlantılara tıklayarak erişebilirsiniz. Talep edilen belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Belgeleri hazırlayıp Adana şubemize göndermenizin ardından yetkililerimiz belgelerinizi dikkatlice inceler. Sizlere sunacağımız vize kategorilerinde seyahat amacınıza uygun kategori bulamadıysanız veya seyahat amacınızın hangi kategoriyle eşleştiğini belirleyemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için, adana@eagvs.com adresimizden ya da +90 (322) 245 01 03 numaralı telefonumuzdan Adana şubesinde bulunan yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Slovakya Vize Başvuru Formu - Adana

Slovakya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması sebebiyle vize başvuru formu belgeleriniz arasında en önemli belge olma niteliği taşır. Slovakya vize başvuru formu internetten kolaylıkla doldurulur, örneği alınır ve seyahatiniz için gerekli olan diğer belgelerinizin arasına konulur. Slovakya vize başvuru formu sırasında girişi yapılan eksik ya da gerçeği yansıtmayan bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına veya reddedilmesine neden olabilir. Bu konu da son derece tecrübe sahibi olan yetkililerimiz sizlerden gelecek bilgilerle formunuzu doldurarak sizin için hazırlar. 

Slovakya vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Adana

Başvurusu gerçekleştirilen Slovakya vize başvuru formunun belgelerinizde eksiklik olmaması halinde karar bağlanma süreleri 10 iş günüdür. Slovakya konsolosluk dönemsel yoğunlukları veya Slovakya resmi tatilleri gibi sebeplerle bu süre uzayabilir. Bu yüzden seyahat planınızda herhangi bir aksi durum yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce yetkililerimizle görüşme sağlamanızı önermekteyiz.

+90 (322) 245 01 03​ numaralı telefonumuzdan ya da adana@eagvs.com adresimizden Adana şubemizdeki yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır? - Adana

Slovakya vizesi için yapılması gereken 4 aşama vardır. Euroasia GVS Adana şubemiz ile sizlere bu aşamaları aşağıda listeledik.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Slovakya’nın vize işlemleri için sizlerden istediği belgelerin tam listesi sizlerin bilgisine sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz dilediğiniz bir kargo firması ile bir gönderebilir dilerseniz de ofisimize ziyarette bulunarak kendiniz teslim edebilirsiniz. Belgeleriniz de herhangi bir eksiklik ya da hata olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Slovakya Vize Ücretinizin Ödenmesi: Slovakya vize işleminizin işleme alınması için yapılması gereken ilk aşama vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Slovakya vize ücreti tüm harç bedellerinden, şubemizden alacağınız danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Slovakya vize başvuru ücretinizi sizlere ileteceğimiz banka hesabımıza gönderebilir veya ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Slovakya vize başvuruları için parmak izi verme şartı aranmaktadır. Parmak izi verme süreciniz bittikten sonra dosyanızın teslim edilmesi ve sorgulanması gibi geriye kalan işlemler yetkililerimiz tarafından sürdürülür.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Slovakya vize işlemleriniz sona erdikten sonra pasaportunuzu konsolosluktan teslim alırız ve arayarak sizi bilgilendiririz. Pasaportunuzu isterseniz kargo ile size iletebiliriz isterseniz de ofisimize uğrayarak kendiniz alabilirsiniz.

Slovakya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Adana

Schengen vize uygulamasında bulunan 26 ülkeden biri olması nedeniyle Slovakya vizelerinin işleme alınması için 12 yaşının üstündeki bireylerin ve daha önce Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde şubemizden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında size görevli olan bir yetkilimiz sizi karşılayarak rehberlik yapar. Yetkilimizin yapacağı rehberlik sayesinde parmak izi verme işleminiz sorunsuzca tamamlanmış olur. Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerin aldığı ortak karar ile 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilmiş olan parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiği için tekrardan parmak izi vermenize gerek olmadan Slovakya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Slovakya konsolosluk görevlilileri sizi gerek gördükleri durumda konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman karşılaşılan bir durum olmayıp az rastlanan bir durumdur.

Slovakya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';