x
Slovakya

Vize İşlemleri

Slovakya

Telefon/Faks

0 342 255 50 63

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Slovakya Vize Başvuru , Gaziantep

Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemiz tarafından düzenlenen Slovakya vize işlemlerine dair gerekli belge ve bilgilerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Slovakya vizesi için Gaziantep şubemizle iletişime geçmek için gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilir veya +90 (342) 255 50 36 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Devam eden sayfalarımızda öncelikli olarak Gaziantep Şahinbey, Araban, Şehitkamil, Araban, Nizip, İslahiye, Oğuzeli, Karkamış, Yavuzeli, Karkamış ve Nurdağı ilçelerimiz olmak üzere Adıyaman, Kilis ve Hatay gibi komşu olan illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Slovakya vize işlemlerine dair aklınıza takılabilecek tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kimlere Gereklidir? - Gaziantep

Slovakya Schnegen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Slovakya seyahatlerinin öncesinde geçerli bir Schengen vizesi almaları gereklidir. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) veya Hizmet (Gri) pasaportlardan birisine sahipseniz 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatlerinizde vize almanıza gerek olmadan Slovakya seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Önceki tarihlerde başka bir Schengen vize uygulamasında yer alan bir ülkeden alınan vizeniz varsa geçerliliği hala devam ediyor ve seyahat gün sayısı yeterliliği bulunuyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Slovakya ziyaretinde bulunabilirsiniz.

Slovakya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Gaziantep

Slovakya vizesine başvurmadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz tarafından sizler için aşağıda farklı seyahat amaçlarına hizmet eden vize kategorileri listeledik.

Slovakya seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine erişmek için ilgili kategori başlığına tıklayabilirsiniz. Gerekli olan belgeleri hazırlayıp kurumumuza göndermenizin ardından yetkililerimiz belgelerinizi dikkatlice inceler ve kontrol eder. Yukarıda belirttiğimiz vize başlıkları arasında seyahatinize uygun kategori bulunmuyorsa ya da seyahat amacınızın hangi kategoride bulunduğunu bulmakta güçlük çekiyorsanız aklınıza takılan tüm sorular için, gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz veya +90 (342) 255 50 36 numaraları telefonumuzu arayabilirsiniz.

 Slovakya Vize Başvuru Formu - Gaziantep

Slovakya vizesi için en önemli belge niteliği taşıyan Slovakya vize başvuru formu dosyalarınız hazırlık halindeyken internetten online olarak doldurulur, bir adet çıktısı alınır ve diğer belgelerinizin arasına konulur. Vize başvuru formu doldurulurken hatalı ya da eksik bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Hatalı ya da eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına ya da reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu konu da son derece tecrübe sahibi olan yetkililerimiz size gereken desteği vererek formunuzu doldurarak hazırlar ve size sadece imzalamak kalır. 

Slovakya vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kaç İş Gününde Karara Bağlanır? - Gaziantep

Slovakya vizesinin çıkış tarihi belgelerinizde hiç bir eksiklik olmaması halinde 10 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Bu süre her zaman kesin zaman olmayıp Slovakya konsolosluk yetkililerinin sizlerden talep edeceği ek belge ya da resmi tatiller gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahat planlamanızda hiç bir gecikme yaşamamanız içi seyahatinizden en az 4 hafta önce şubemizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

+90 (342) 255 50 36 numaralı telefonumuzdan ya da gaziantep@eagvs.com adresimizden Gaziantep şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır? - Gaziantep

Slovakya’nın vize işlemleri için yerine getirilmesi gereken 4 aşaması mevcuttur. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile siz değerli ziyaretçilerimiz için bu aşamaları sırasıyla ve açık bir şekilde listeledik.

  • Belgelerinizin Hazırlanması: Slovakya vizesi için gerekli olan evrak listeleri bilgilerinize sunulur. Bilgilerinize sunulan evrakları hazır hale getirdikten sonra kargo ile ya da ofisimize gelerek 2 farklı şekilde bizlere ulaştırabilirsiniz. Uzmanlarımıza ulaşan belgeleriniz dikkatlice kontrol edilir. Kontrol edilen belgelerinizde yanlış belge ya da gerçeğe aykırı belge olması durumunda aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. 
  • Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Vize başvuru ücreti ödemeniz halinde vize işlemleriniz işleme alınmaktadır. Vize başvuru ücreti ise tüm giderlerden, tüm harç ödemelerinden ve sizlere sunacağımız danışmanlık hizmet bedelinden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi banka hesabımıza transfer ederek ya da ofisimize uğrayıp kendiniz teslim ederek 2 farklı kolay yoldan ödeme yapabilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasında yer alması nedeniyle Slovkaya vize işlemleri için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme işleminiz bittikten sonra yetkilimiz dosyalarınızı konsolosluğa teslim eder ve günlük olarak dosya takibinizi sürdürür.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Slovakya vize işlemlerinizin sonlanmasının ardından pasaportunuzu konsolosluktan teslim alırız ve arayarak sizi bilgilendiririz. Pasaportunuzun her hangi bir kargo firması ile gönderilmesini yapabiliriz ya da isterseniz ofisimizden kendiniz alabilirsiniz.

Slovakya Vize Başvurusu İçin Şahsen Gelmek Gerekir Mi? - Gaziantep

Schengen vize uygulamasına taraf olması nedeniyle daha önceden Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin ve 12 yaşını dolduran bireylerin başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Gaziantep şubemiz tarafından sizlere sunacağımız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında bir yetkilimiz sizi karşılar ve parmak izi verme aşamanızın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Schengen vizesine dahil olan ülkelerin almış olduğu kararla 25 Eylül 2014 tahinden sonra herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermiş olanların tekrar parmak izi vermelerine gerek görülmeden Slovakya vizesine başvuru yapabilirler. 

Slovakya konsolosluk yetkilileri gerek gördükleri zaman sizi konsolosluğa yüz yüze görüşmeye davet edebilirler. Bu uygulama her zaman yapılan bir uygulama olmayıp çok az rastlanılan bir durumdur. Bu şahsen gelmenize ek olan bir durumdur.

Slovakya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';