x
Slovakya

Vize İşlemleri

Slovakya

Adres

Akdeniz Mah. Cumhuriyet Bulv. No:109 Kat 3 D: 303 Pasaport, Konak, İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Slovakya Vize Başvuru, İzmir

Slovakya vize başvurularına dair Euroasia Global Visa Services İzmir şubemiz tarafından sizler için hazırlanan Slovakya vize başvuru formuna ve gerekli bilgilere ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

izmir@eagvs.com adreslerimizden birisine e-posta atarak ya da +90 (232) 335 04 26 numaralı telefonumuzu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıda bulunan sayfalarımızda öncelikli olarak İzmir Konak,Bayraklı, Menemen, Karşıyaka, Bornova, Bergama, Aliağa, Gaziemir, Balçova, Karaburun, Narlıdere, Kınık, Foça, Urla, Tire, Çiğli, Karabağlar, Güzelbahçe, Bayındır, Buca, Çeşme, Kemalpaşa, Menderes, Ödemiş, Beydağ, Dikili, Kınık, Selçuk, Seferihisar ve Selçuk ilçelerimiz olmak üzere Manisa, Aydın ve Denizli gibi çevredeki şehirlerimizden yapılmak istenen Slovakya vize başvuruları için aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. 

Slovakya Vizesi Kimlere Gereklidir? - İzmir

Slovakya seyahat gerçekleştirmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatlerinden önce Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaportlarından birisine sahipseniz 6 ay içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatlerinizde vize almaktan muaf tutulursunuz. Önceden aldığınız bir Schengen vizeniz varsa seyahat gün sayısı yeterliyse ve geçerliliği hala devam ediyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Slovakya seyahati yapabilirsiniz.

Slovakya Seyahati İçin Gereken Evraklar Nelerdir? - İzmir

Slovakya seyahatiniz için öncelikle seyahat amacınızı bilmeniz gerekmektedir. Euroasia GVS İzmir şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirli amaçlarda olan vize kategorileri aşağıda listelenmiştir. 

Slovakya seyahatiniz için gereken belge listelerine ulaşmak için ilgili kategori başlığına tıklayabilirsiniz. Gerekli olan belge listelerini hazır hale getirdikten sonra dilerseniz kargo ile bize gönderebilirsiniz dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek kendiniz getirebilirsiniz. Slovakya seyahatinizin hangi kategoriye girdiğini bulmakta zorluk çekiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (232) 335 04 26  numaralı telefonumuzdan ya da izmir@eagvs.com adreslerimizden birisine e-posta göndererek bize sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Slovakya Vize Başvuru Formu - İzmir

Slovakya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olan Slovakya vize başvuru formu dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internetten online olarak doldurulur bir adet çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Slovakya vize başvurusu sırasında gerçeği yansıtamayan ya da hatalı olan bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına ya da reddedilmesine neden olabilir. Bu yüzden Slovakya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir tecrübe deneyim gerektirir. Bu konu da son derece deneyimli olan yetkililerimiz size gereken desteği vererek sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurup hazır hale getirir.

Slovakya vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - İzmir

Slovakya vizesinin belgelerinizin arasında eksik belge olmaması halinde tamamlanma süresi 10 iş günüdür. Bu süre kesin olmamakla beraber konsolosluk yetkililerinin istediği ek belge talebi, Slovakya resmi tatilleri ve Slovakya konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahat planınızda bir sorun yaşamamanız adına seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

+90 (232) 335 04 26 numaralı telefonumuzu arayarak ya da izmir@eagvs.com adreslerimizden birisine e-posta göndererek yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır? - İzmir

Slovakya vizesi için yerine getirilmesi için bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Yerine getirilmesi gereken 4 aşama mevcuttur. Euroasia GVS İzmir şubemiz tarafından sizler için bu aşamaları açıklamalı bir şekilde aşağıda ilettik.

  • Slovakya Vizesi İçin Gereken Belgelerin Hazırlanması: Slovakya konsolosluk etkililerinin seyahatiniz için sizlerden talep edeceği belgelerin listesi kurumumuzca tarafınıza iletilir. İletilen belgeleri tamamladıktan sonra herhangi bir kargo firması ile veya ofisimize ziyarette bulunarak kendiniz teslim edebilirsiniz. Kurumumuza ulaşan belgeler uzman yetkililerimiz tarafından dikkatli bir şekilde incelenir ve hatalı ya da eksik belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Slovakya Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Slovakya vize başvuru ücretinin işleme alınabilmesi için yerine getirilmesi gereken ilk şart vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harçlardan, size sunacağımız danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizin ödenmesini isterseniz banka hesabımıza göndererek gerçekleştirebilir isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyalarınızın Sunulması: Schengen vize uygulamasında yer alan tüm ülkelerde olduğu gibi Slovakya vizesi için de parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizden sonra yetkilimiz dosyalarınızın teslim edilmesi ve dosyanızın günlük olarak sorgulanması gibi önemli prosedürleri siz olmadan sürdürür.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Slovakya konsolosluk yetkililerinin vize işleminizi sonuçlandırmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu isterseniz kargo ile size ulaştırabiliriz isterseniz de ofisimizden kendiniz alabilirsiniz.

Slovakya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - İzmir

Slovakya Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisidir. Bu yüzden 12 yaşını aşan bireylerin ve daha önceden herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri şartı bulunmaktadır. Euroasia GVS İzmir şubemizin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve parmak izi verme işleminizde rehberlik eder. Yetkilimizin yapacağı rehberlik sayesinde parmak izi verme süreciniz sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. Schengen vize uygulamasındaki ülkelerin almış olduğu kararla 25 Eylül 2014 tarihinden sonra parmak izi veren kişilerin yeniden başvuru merkezine gelip parmak izi vermelerine ihtiyaç durulmadan Slovakya vize başvurusu gerçekleştirebilirler.

Slovakya vize başvurusu için şahsen gelme durumunuza ek olarak Slovakya konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Slovakya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES