x
Slovakya

Vize İşlemleri

Slovakya

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com
ask@eagvs.com

Slovakya Vize Başvuru, İstanbul

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services İstanbul şubemiz aracılığı ile gerçekleştirmek istediğiniz Slovakya vize başvurularına dair gerekli olabilecek olan tüm bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Bizimle iletişime geçebilmek için +90 (212) 963 50 15  numaralı telefonumuzdan ya da help@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz. 

Aşağıda devam eden sayfalarımızda başta İstanbul Pendik, Beyoğlu, Sultangazi, Çatalca, Avcılar, Beylikdüzü, Gaziosmanpaşa, Kadıköy, Fatih, Bağcılar, Sultanbeyli, Arnavutköy, Adalar, Beykoz, Beşiktaş, Ataşehir, Maltepe, Silivri, Üsküdar, Zeytinburnu, Sarıyer, Kağıthane, Eyüp, Bayrampaşa, Çekmeköy, Esenler, Büyükçekmece, Güngören, Şile, Sancaktepe, Bahçelievler, Esenyurt, Başakşehir, Kartal, Bakırköy, Küçükçekmece, Şişli, Tuzla ve Ümraniye ilçelerimiz başta olmak üzere Kocaeli ve Yalova gibi çevredeki illerimizden yapılacak olan Slovakya vize başvurusu için Slovakya vize başvuru formuna, güncel bilgilere ve aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kimlere Gereklidir? İstanbul

Slovakya Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Yeşil (Hususi), Siyah (Diplomatik) ve Gri (Hizmet) pasaport sahiplerinin seyahatleri 180 gün içerisinde 3 ayı geçmemesi şartı ile Slovakya vizesi almalarından muaf tutulmuştur. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin ise Slovakya seyahatlerinin öncesinde geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Önceki tarihlerde alınmış olan geçerliliği devam eden ve seyahat gün sayısı yeterli olan bir Schengen vizesine sahipseniz yeniden vize almanıza ihtiyaç olmadan dilediğiniz gibi Slovakya seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Slovakya Vizesi İçin Gereken Evraklar Nelerdir? - İstanbul

Slovakya seyahatiniz için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile sizlere aşağıda çeşitli seyahat amaçları için vize kategorileri belirttik.

Slovakya vizesi için gerekli olan belge listelerine ilgili vize başlıklarına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Slovakya seyahati için ihtiyaç duyulan belge listelerini hazırladıktan sonra belgelerinizi isterseniz ofisimize uğrayarak kendiniz teslim edebilir dilerseniz de kargo yolu ile göndermeyi tercih edebilirsiniz. Seyahat amacınıza yönelik vize başlığı bulunmuyor veya seyahat gerekçenize göre vize başlığı yukarıda belirtilmemişse, aklınıza takılan tüm sorular için help@eagvs.com adresimize e-posta yollayabilir veya +90 (212) 963 50 15 numaralı telefonumuzu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Slovakya Vize Başvuru Formu - İstanbul

Slovakya vizesi almak isteyenlerin doldurması zorunlu olan ve Slovakya seyahati için en gerekli belge olan Slovakya vize başvuru formu, internetten online olarak doldurulur, bir adet çıktısı alınır ve hazırlık halindeki dosyalarınızın arasına konulur. Slovakya vize başvurusu sırasında giriş yapılan gerçeği yansıtmayan, eksik ya da hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına veya reddedilmesine neden olabilmektedir. Yetkililerimiz sizi bu zahmetten kurtararak sizlerden gelen bilgiler sayesinde formunuzu doldurarak hazır hale getirir. 

Slovakya vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Slovakya Vize Başvurusu Kaç Günde Tamamlanmaktadır? - İstanbul 

Slovakya vize başvurularının sonuçlanma süresi 10 iş günüdür. Bu süre her zaman net zaman belirtmeyip Slovakya konsolosluk dönemsel yoğunlukları, Slovakya konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi ve Slovakya Devleti resmi tatilleri gibi nedenlerle esneyebilmektedir. Bu yüzden seyahatiniz de herhangi bir aksaklık söz konusu olmaması için, seyahatinizden en az 4 hafta önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.
help@egvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (212) 963 50 15​ numaralı telefonumuzu arayarak yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır? - İstanbul

Tüm ülkelerde olduğu gibi Slovakya vizesi için de yerine getirilmesi gereken bazı aşamalar mevcuttur. Bunlar 4 aşamadan meydana gelmektedir. Euroasia GVS İstanbul şubesi aracılığı ile sizlere bu aşamaları açıklamalı olarak aşağıda belirttik.

Slovakya Vizesi İçin Gereken Belgelerin Hazırlanması

Belgelerin listesi kurumumuz tarafından size iletildikten sonra hazırlamış olduğunuz belgeleri dilerseniz kargo ile bize gönermeyi seçebilir dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek kendiniz teslim edebilirsiniz. Kurumumuza ilettiğiniz belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatlice incelenir. İncelenen belgelerinizde gerçeği yansıtmayan, eksik veya yanlış belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. Bu uygulama ile belge yanlışlığı ya da eksikliği ile seyahatinizde karşılaşabileceğiniz olumsuz durumların önüne geçmekteyiz.

Slovakya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Slovakya seyahati yapmak isteyenlerin öncelikli olarak yapması gereken şey vize başvuru ücretini ödemeleridir. Vize başvuru ücreti tüm giderlerden, tüm harçlardan ve danışmanlık hizmet bedelimizden meydana gelmektedir. slovakya vize başvuru ücretinizi ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilir ya da isterseniz hesabımıza göndererek ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Schengen vize uygulamasında yer alması sebebiyle Slovakya vizesi için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izinizi verdikten sonra yetkilimiz zaman kaybetmeden dosyanızı konsolosluğa teslim eder ve dosyanızın takip edilmesi gibi geriye kalan tüm işlemleri arka planda yürütür.

Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi

Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlamasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu ofisimize uğrayarak kendiniz alabilir ya da isterseniz kargo ile size teslim edilmesini isteyebilirsiniz.

Slovakya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - İstanbul

Diğer Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerde de geçerli olduğu gibi 12 yaşını aşan bireylerin ve daha önce Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi verme şartları bulunmaktadır. Danışmanlık hizmet bedelimiz kapsamında sizi parmak izi verme işleminiz için bir yetkilimiz karşılayarak rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde parmak izi vermeniz sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerin aldığı kararla 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilmiş olan parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiği için yeniden başvuru merkezine gelerek parmak izi vermenize gerek olmadan slovakya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Slovakya konsolosluğunda bulunan yetkililer sizi gerek duyduklarında konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Slovakya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';