x
Slovakya

Vize İşlemleri

Slovakya

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Slovakya Vize Başvurusu, Tekirdağ

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubemiz ile gerçekleştirmek istediğiniz Slovakya vizesine dair Slovakya vize başvuru formuna ve gerekli bilgilere sahip olabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Tekirdağ şubemiz ile iletişime geçme için +90 (282) 255 50 37 numaralı telefonumuzu arayabilir veya tekirdag@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Devam etmekte olan sayfalarımızda öncelikli olarak Tekirdağ Kapaklı, Marmaraereğlisi, Muratlı, Çorlu, Malkara, Süleymanpaşa, Ergene, Hayrabolu, Çerkezköy, Şarköy ve Saray ilçelerimiz olmak üzere Kırklareli, Edirne ve Çanakkale gibi komşu şehirlerimizden yapmak istediğiniz Slovakya vize başvurusu için tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kimlere Gerekir? - Tekirdağ

Slovakya Schengen vize uygulamasında bulunan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle Slovakya seyahati yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Slovakya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaportlarından birisine sahip olanların ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerinde vize almalarına gerek olmamaktadır. Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisinden alınan bir vizeniz varsa geçerliliği halen devam ediyorsa ve konaklama gün sayısı yeterliyse yeniden vize almanıza gerek olmadan Slovakya seyahati yapabilirsiniz.

Slovakya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Tekirdağ

Slovakya vize başvurunuzdan önce seyahat amacınızı bilmeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz aracılığı ile Slovakya seyahati yapmak isteyenler için aşağıda vize kategorileri listelenmiştir.

Slovakya seyahatiniz için gerekli olan belgelere, ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak erişebilirsiniz. Seyahatiniz için istenen belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz herhangi bir kargo firması ile şubemize gönderebilirsiniz isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz. Seyahat amacınız için vize başlığı bulunmuyorsa ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye uygun olduğunu bilmiyorsanız, tekirdag@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilir ya da +90 (282) 255 50 37 numaralı telefonumuzu arayarak Tekirdağ şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Slovakya Vize Başvuru Formu - Tekirdağ 

Slovakya seyahati yapmak isteyenlerin belgeleri arasında en önemli özelliğe sahip olan Slovakya vize başvuru formu internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve diğer belgelerinizin arasına konulur. Slovakya vize başvuru formu doldurulurken girilen hatalı ya da eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilir. Bu konu da son derece deneyim sahibi olan yetkililerimiz size bu konuda gereken destekte bulunarak sizlerden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir. 

Slovakya vize başvuru formuna erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Slovakya Vizesinin Tamamlanma Süresi Kaç Gündür? - Tekirdağ

Başvurusu yapılan Slovakya vizelerinin belgeleriniz arasında eksiklik olmaması halinde karara bağlanma süresi 10 gün sürmektedir. Bu süre Slovakya resmi tatilleri ve konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Seyahat programınızda hiç bir sorun yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce yetkililerimizle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

tekirdag@eagvs.com adresimize e-posta göndererek veya +90 (282) 255 50 37 numaralı telefonumuzu arayarak şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır? - Tekirdağ

Slovakya vizesine sahip olabilmek için Slovakya’nın istediği 4 aşama söz konusudur. Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile sizlere bu aşamaları aşağıda listeledik.

Gerekli Belgelerin Hazırlanması

Slovakya vizesi için gerekli olan belgeler bilgilerinize sunulur. Gerekli olan belgeleri nereden ve nasıl temin edeceğiniz konusunda yetkililerimiz tarafından bilgilendirilirsiniz. Hazırlanan belgelerinizi isterseniz kargo ile isterseniz de ofisimizi ziyaret ederek kendiniz getirebilirsiniz. Tekirdağ şubemize ulaştırdığınız belgeleriniz yetkililerimiz tarafından eksiksiz şekilde incelenir. İncelenen belgeleriniz arasında hatalı veya gerçeği yansıtmayan belgeniz olması halinde aranarak bilgi sahibi edilirsiniz.

Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Slovakya vizenizin işleme alınması için yapmanız gereken ilk aşama vize başvuru ücretinizi ödemektir. Vize başvuru ücreti sizlere sunacağımız danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harçlardan ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Slovakya vize başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize uğrayarak kendiniz ödeyebilir isterseniz de banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyalarınızın Sunulması

Schengen vize uygulamasında bulunan ülkerin aldığı kararla Schengen vize uygulamasında yer alan tüm ülkeler için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak izi verme işlemeniz sona erdikten sonra yetkilimiz dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve dosyanızın günlük olarak sorgulanması gibi geriye kalan prosedürleri siz olmadan arka planda sürdürür.

Pasaportunuzun Teslim Edilmesi

Slovakya konsolosluk yetkilileri tarafından vize başvurunuz karara bağlandıktan sonra yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber veririz. Pasaportunuzu dilerseniz herhangi bir kargo şirketi ile size gönderebiliriz dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu kendiniz alabilirsiniz.

Slovakya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekli Midir? - Tekirdağ 

Slovakya vizesi için diğer Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerde olduğu gibi 12 yaşını tamamlayan bireylerin ve daha önceden Schengen vizesi için parmak izi vermeyen kişilerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Tekirdağ şubemizden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında parmak izi verme sürecinizde sizi bir yetkilimiz karşılar ve parmak izi verme işleminizin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Ancak Schengen vize uygulamasındaki ülkelerin almış olduğu ortak kararla 25 Eylül 2014 tarihinden sonra parmak izi veren kişilerin yeniden parmak izi vermelerine gerek olmadan Slovakya vize başvurusu gerçekleştirebilirler.

Şahsen gelme durumuna ek olarak Slovakya konsolosluğundaki çalışanlar sizi ihtiyaç duyduklarında birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadir karşılaşılan bir durumdur.

Slovakya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';