x
Slovakya

Vize İşlemleri

Slovakya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Slovakya Vize Başvuru , Ankara

Değerli ziyaretçiler Euroasia Global Visa Services olarak sizlere kolay ve yardımcı olacak bilgilerin sunulduğu sayfamıza hoş geldiniz.  

Slovakya seyahatinizde sizlere Ankara'dan yapılacak olan Slovakya Vize başvurularına dair süreçleri, 2023 yılı güncel evrak listelerini ve birçok diğer bilgiye ulaşabileceğiniz bu sayfayı sizler için hazırladık. 

Euroasia Global Visa Services Ankara şubesi olarak Mamak, Haymana, Polatlı, Akyurt, Çubuk, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Nallıhan, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Çankırı, Çorum, Bolu ve Eskişehir gibi çevre illerimizden yapılacak olan Slovakya vizesi başvurunuz için olanak sağlıyoruz. Euroasia Global visa Services Ankara ofisimiz +90 (312) 963 05 35 numaralı telefondan ulaşabilir veya ankara@eagvs.com adresimize e-posta atabilirler.

Slovakya Vizesi Kimlere Gerekir - Ankara

Pasaportunuza ve seyahat türüne göre değişkenlik gösteren gidiş amacınızda yardımcı olmak amacıyla sizlere bazı önemli bilgiler sunacağız. 

Seyahatte Bordo (Umuma Mahsus) pasaport kullanacak olan ziyaretçiler vize işlemlerine tabi olacaktır. Eğer Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) pasaporta sahipseniz kısa süreli ziyaretlerinizde vizeye ihtiyacınız olmayacaktır. Daha detaylı bilgileri sayfamızın devamında sizlere sunuyor olacağız. 

Slovakya Schengen bölgesine dahil bir ülkedir. Bu yüzden başvuruları diğer Schengen üyesi ülkelerle benzerlik gösterir. Diğerlerinde de olduğu gibi vize başvurunuz seyahat türünüze göre değişiklik gösterecektir. Eğer turistik bir amaçla ziyaret edecekseniz Slovakya turistik vizesi almanız gerekecek. İş toplantısı, seminer, sempozyum, fuar vb. amacıyla seyahatinizi gerçekleştirecekseniz Slovakya ticari vize, erasmus gibi eğitim programıyla gidecekseniz de Slovakya Erasmus vizeye başvuru yapmanız gerekecek. 

Slovakya Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Ankara

Slovakya vize çeşitlerine aşağıdaki bağlantılardan göz atabilir, ilgili linke tıklayarak seyahatinize göre değişiklik gösterecek olan belgelerinize ulaşabilirsiniz. 

DİKKAT!Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan ve Karadağ vatandaşlarının, biyometrik pasaportları olması durumunda vize almalarına gerek yoktur.

Eğer seyahat gerekçenizden tam emin değilseniz ya da hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız Euroasia Global Visa Services olarak size yetkililerimiz her zaman rehberlik etmeye hazır durumdadır. Böyle bir durumda Euroasia Ankara şubemizle iletişime geçiniz.

Slovakya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Ankara

Ankara şubemiz aracılığıyla yapacak olduğunuz vize işlemleri dört adımda sonuçlanır ve kurumumuz tarafından hızlı ve sorunsuz bir biçimde tamamlanır. Sizler için aşağıda sıralamış olduğumuz prosedürleri dikkatlice inceleyiniz; 

  1. Slovakya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması: Seyahat türünüze göre değişiklik gösterecek olan, uzmanlarımız tarafından size ulaştırılacak olan listedeki evraklarınızı ister ofisimize kargo ile gönderin isterseniz bizzat teslim edin.
  2. Parmak İzi Prosedürünün Gerçekleştirilmesi: Şimdi sıra ikinci adımımızda. Uzmanlarımız tarafından gerekli bilgileriniz alındıktan sonra sizin için tarafımızdan konsolosluktan randevu alınır. Bu süreç dahilinde hızlı hareket etmek ve herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına temsilcimiz size yardımcı olacak. Bazı durumlarda konsolosluk sizden ek belgeler talep edebilir. Böyle olası bir durumda süre kaybetmemek adına belgelerinizi yine aynı özveriyle tamamlamalısınız. Bu süreç atlatıldıktan sonra başvurunuz işlem aşamasına geçer. 
  3. Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Bu ücretin içerisinde harç, işlem ücreti ve danışmanlık ücretimiz yer alır. Ücretinizi banka hesaplarımıza teslim edebilir ya da şubemize gelerek ödeyebilirsiniz. 
  4. Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Gerekli belgelere sahip olup parmak izi süreci gerçekleşip ücret alındıktan hemen sonra dosyanız yetkililerimiz tarafından hızlı bir biçimde hazırlanır. Ekibimiz dosyanızı konsolosluğa iletir ve süreç başlar. Olası bir sorunla karşılaşma durumuna karşın takipte kalır. Başvurunuzun onaylanmasının ardından pasaportunuzu kargo ile talep edebilir, dilerseniz Ankara şubemizden teslim alabilirsiniz. 

Slovakya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Ankara

Slovakya vizesi evraklarında bir eksiklik olmaması durumunda yaklaşık 10 iş günü içinde belli olmaktadır. Seyahat başlangıç tarihine 15 günden az kalan kişilerin Slovakya Konsolosluğu tarafından başvuruları olumsuz karşılanabilir. Schengen ülkeleri için vize başvuru hakkı 3 ay öncesinden başlar. Vize başvurunuzu bu bilgiler dahilinde gerçekleştiriniz.

Unutmayınız ki bu süreci yöneten ve karar alma yetkisine sahip olan kurum Slovakya Konsolosluğudur. Başvurunuz olumlu sonuçlandığı tarafınıza bildirilecektir.

Ankara şubemizden yapacağınız Slovakya Vize Başvurularında uzman ekibimize ulaşmak için +90 (312) 963 05 35 numaralı telefonu arayabilir, Ankara@eagvs.com adresimizden bize yazabilir ya da gelip bizi ziyaret edebilirsiniz.

Slovakya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';