x
Slovakya

Vize İşlemleri

Slovakya

Telefon/Faks

+90 352 353 30 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Slovakya Vize Başvuru , Kayseri

Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemiz tarafından Slovakya Schengen vizesine dair gerekli belge ve bilgilerin yer aldığı sayfamıza hoş geldiniz.

+90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayarak veya kayseri@eagvs.com adresimize e-posta atarak Kayseri şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Devam etmekte olan sayfalarımızda başta Kayseri Tomarza, Talas, İncesu, Melikgazi, Akkışla, Kocasinan, Özvatan, Sarız, Develi, Pınarbaşı, Yahyalı, Felahiye, Hacılar, Bünyan, Yeşilhisar ve Sarıoğlan ilçelerimiz olmak üzere Yozgat, Nevşehir ve Sivas gibi komşu olan şehirlerimizden gerçekleştirilecek olan Slovakya vize başvurusu için tüm bilgilere erişebilirsiniz. 

Slovakya Kimlere Gerekir? - Kayseri

Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden bir diğeri de Slovakya’dır. Bu nedenle Yeşil (Hususi), Siyah (Diplomatik) ve Gri (Hizmet) pasaportlarından birine sahipseniz 6 ay içerisinde 3 ayı aşmayacak seyahatlerinizde Slovakya için vize almanıza gerek bulunmamaktadır. Önceden başka bir Schengen ülkesinden alınan pasaportunuz varsa seyahat gün sayısı yeterliliğini ve güncelliğini koruyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan dilediğiniz gibi Slovakya seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaporta sahipseniz Slovakya seyahatinizden önce güncel bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir.

Slovakya Vizesi İçin Hangi Belgeler Gereklidir? - Kayseri

Slovakya vizesine başvuruda bulunmadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Kayseri şubemiz ile sizlere Slovakya vizesi için belirli seyahat amaçları olan vize başlıkları listeledik.

Slovakya ziyaretiniz için ihtiyacınız olan evrak listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız olan belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilir isterseniz de kargo ile bize ulaştırabilirsiniz. Slovakya ziyaretinize uygun kategori başlığı yoksa ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini tespit etmekte güçlük çekiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzdan veya kayseri@eagvs.com adresimize e-posta atarak Kayseri şubemizdeki çalışanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Slovakya Vize Başvuru Formu - Kayseri

Slovakya seyahati yapmak isteyenlerin doldurulması zorunlu olan Slovakya vize başvuru formu, internet üzerinden rahatlıkla doldurulur, bir adet örneği alınır ve diğer belgelerinizin arasına konulur. Slovakya vize başvuru formu doldurulurken girişi yapılan hatalı veya gerçeği yansıtmayan bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına ya da reddedilmesine neden olabilir. Bünyemizde sizler için bulunan yetkililerimiz bu konu da deneyimli olup sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar.

Slovakya vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuca Bağlanmaktadır? - Kayseri

Belgelerinizde herhangi bir eksiklik ya da hata olmaması halinde Slovakya vizesinin karara bağlanma süresi 10 iş günüdür. Slovakya konsolosluk dönemsel yoğunlukları ya da Slovakya resmi tatilleri gibi sebeplerle bu süre her zaman net süre vermez. Bu sebeple seyahat planlamanızda bir sorun yaşamamanız için seyahatinizden en az 30 gün önce yetkililerimizle görüşme sağlamanızı tavsiye ediyoruz.

kayseri@eagvs.com adresine e-posta atarak ya da +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonu arayarak kayseri şubesindeki yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır? - Kayseri

Slovakya vizesi almak için 4 aşama mevcuttur. Kayseri şubemiz ile sizlere bu aşamaları sırasıyla ve açık bir şekilde listeledik.

  • Belgelerinizin Hazırlanması: Slovakya vizesi için gereken belgelerin eksiksiz listesi bilgilerinize sunulur. Gereken belgeleri nasıl ve nereden bulacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Hazırlanan belgeleri bize ulaştırdıktan sonra yetkililerimiz özenli bir şekilde belgelerinizi incelener. İncelenmiş olan belgelerinizin arasında gerçeğe aykırı ya da hatalı belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. Bu bilgilendirme ile seyahatinizde belge yanlışlığı sebebiyle meydana gelebilecek olumsuz olayların önüne geçmiş olursunuz.
  • Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Vize başvuru ücretinizin ödenmesi, vize işleminizin işleme alınması için gerekli olan en önemli aşamadır. Vize başvuru ücreti tüm giderlerden, tüm harç giderlerinden ve şubemizin sizlere sunacağı danışmanlık hizmet bedelinden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi sizlerle paylaşacağımız hesap numaramıza göndererek ya da ofisimize uğrayarak kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin Ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasına taraf olması nedeniyle Slovakya vize işlemleri için parmak izi verme şartı aranmaktadır. Parmak izinizi verdikten sonra dosyalarınızın konsolosluğa teslim edilmesi ve dosya durumunuzun takip edilip sorgulanması gibi işlemler yetkililerimiz tarafından sürdürülür.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Vize işleminiz tamamlandıktan sonra görevli olan bir yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi veririz. Pasaportunuzu ofisimizden şahsen alabilirsiniz ya da dilerseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Slovakya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Kayseri

Slovakya’nın Schengen vize uygulamasına üye olması nedeniyle daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen kişilerin ve 12 yaşından büyük bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Sizlere sunacağımız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında parmak izi vermeniz için sizi bir yetkilimiz karşılar ve size rehberlik yapar. Bu rehberli aracılığı ile parmak izi verme süreciniz hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanır. 26 Schengen vize ülkesinin almış olduğu ortak kararla 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiğinden dolayı yeniden parmak izi vermenize gerek görülmeden Slovakya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Şahsen vize başvuru merkezine gelmenize ek olarak Slovakya konsolosluk çalışanları sizi gerek gördüklerinde konsolosluğa çağırabilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadir karşılaşılan bir durumdur.

Slovakya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';