x
Slovakya

Vize İşlemleri

Slovakya

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Slovakya Vize Başvuru, Balıkesir

Slovakya vizesine başvuru yapmak sizler için hazırlanan gerekli olan tüm ön bilgilere Slovakya vize başvuru formuna ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz. 

+90 (266) 225 50 20 numaralı telefonumuzu arayarak ya da balikesir@eagvs.com adresimize e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfalarımızda başta Balıkesir Edremit, Ayvalık, Karesi ,Altıeylül, Bigadiç, Susurluk, Balya, Dursunbey, Sındırgı, Gömeç, Marmara, Kepsut, İvrindi, Bandırma, Burhaniye, Gönen, Erdek, Havran, Manyas ve Savaştepe ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Manisa ve Kütahya gibi çevredeki illerimizden yapmak istediğiniz Slovakya vize başvurusu için gereken tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Slovakya Vizesi Kimlere Gerekir? - Balıkesir

Slovakya vizesine başvurmak isteyen Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 3 ayı aşmayacak seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmaktadır. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise Slovakya seyahatleri için geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Daha önceden Schengen vizesine üye olan ülkelerden alınan bir vizeniz varsa geçerliliği halen devam edenlerin ve konaklama gün sayısı yeterli olanların yeniden vize almalarına ihtiyaç olmadan Slovakya seyahati yapabilirler. 

Slovakya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Balıkesir

Slovakya vizesi almak için öncelikle seyahat amacınızın önceden belirlenmiş olması gerekmektedir. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz aracılığı ile sizlere bazı amaçlara hizmt eden vize başlıkları aşağıda sunulmuştur. 

Slovakya vizesi için gerekli olan belge listelerine sahip olmak için ilgili kategori bağlantılarına tıklayabilirsiniz. Gereken belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kargo ile bize gönderebilir ya da ofisimize gelerek bizzat kendiniz teslim edebilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bağlantısı bulunmuyorsa ve aklınıza takılan diğer sorular için +90 (266) 225 50 20 numaralı telefonumuzdan ya da balikesir@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Slovakya Vize Başvuru Formu - Balıkesir

Slovakya vizesi için gerekli olan belgeler arasında en önemlisi olan Slovakya vize başvuru formu internet üzerinden online olarak doldurulur  bir adet örneği alınarak daha  önceden hazırlamış olduğunuz belgelerinizin arasına konulur. Slovakya vize başvurusunda girişi yapılan hatalı ya da eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilir. Sizlere form doldurma sırasında yetkililerimiz gerekli olan desteği verir ve formunuzu hazır hale getirir böylece bu zahmetten kurtarır. 

Slovakya vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Slovakya Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Tamamlanır? - Balıkesir

Başvurusu yapılan Slovakya vize başvuruları herhangi bir belgenizde hata ya da eksik olmaması halinde 10 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süre her zaman kesin zaman vermemekle beraber Slovakya resmi tatilleri, Slovakya konsolosluk dönemsel yoğunlukları ya da konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talepleri gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Seyahatinizde hiç bir sorun yaşamamanız adına seyahatinizden en az 4 hafta önce bizimle irtibata geçmenizi önermketeyiz.

+90 (266) 225 50 20 numaralı telefonumuzdan ya da balikesir@eagvs.com adresimizden yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır? - Balıkesir

Her ülkenin olduğu gibi vize Slovakya’nın da vize alma işlemleri için belirlemiş olduğu bazı prosedür ve kurallar bulunmaktadır. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile sizlere bu kural ve prosedürleri aşağıda sırasıyla ve açıklayarak belirttik.

Slovakya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması

Slovakya vizesi için gerekli olan belgeleri hazırlayıp Balıkesir şubemize ulaştırmanızın ardından yetkililerimiz belgelerinizi itinayla inceler. Hazırlamış olduğunuz belgelerinizde hatalı ya da gerçeği yansıtmayan belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Kurumumuzun yapmış olduğu bu uygulama ile belge yanlışlığı yüzünden seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız. 

Slovakya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Slovakya vizesi için yerine getirilmesi gereken ilk prosedür vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harç ödemelerinden, vermiş olduğumuz danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize ücretinizi isterseniz banka hesabımıza yatırarark isterseniz de ofisimizi ziyaret ederek bizzat ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Diğer Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerde geçerli olduğu gibi Slovakya vizesi içinde parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak iziniz verildikten sonra yetkililerimiz dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve sorgulaması gibi geriye kalan prosedürleri siz olmadan arka planda tamamlar.

Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi

Slovakya konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu inceleyip sonlandırmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu isterseniz kargo ile size gönderebiliriz isterseniz de ofisimizden kendiniz alabilirsiniz.

Slovakya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Balıkesir

Diğer Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerde olduğu gibi Slovakya vizesi içinde daha önce parmak izi vermeyenlerin ve 12 yaşını tamamlayan bireylerin şahsen vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izinizin verilme sırasında danışmanlık hizmet bedelimiz kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve parmak izi vermenizde rehberlik eder. Yetkilimizin yapmış olduğu rehberlik sayesinde bu aşamayı kolayca tamamlamış olursunuz. Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerin aldığı ortak karar ile 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiği için Slovakya vizesi için yeniden parmak izi vermenize ihtiyaç olmadan dilediğiniz gibi vize başvurusunda  bulunabilirsiniz.

Slovakya konsolosluk çalışanları gerek duyduklarında sizi konsolosluğa birebir görüşmeye çağırabilirler. Bu her zaman kaşılaşılan bir durum olmamakla beraber nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Slovakya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';