x
Slovakya

Vize İşlemleri

Slovakya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Slovakya Vize Başvuru , Antalya

Euroasia Global Visa Services Antalya şubemiz aracılığı ile düzenlenen Slovakya vize başvurularına dair gerekli belge ve bilgilerin yer aldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Antalya şubemizle irtibata geçmek için +90 (242) 225 01 42 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da antalya@eavs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Devamı olan sayfalarımızda başta Gazipaşa, Akseki, Konyaaltı, Kepez, Aksu, Demre, AlanyaSerik, Kumluca, Muratpaşa, Korkuteli, Elmalı, Kumluca, İbradı, Döşemealtı, Kaş ve Finike ilçelerimiz olmak üzere Karaman, Isparta ve Burdur gibi çevredeki şehirlerimizden gerçekleştirilecek Slovakya vizesi için aklınıza takılan tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kimlere Gerekir? - Antalya

Slovakya Schengen vize uygulamasındaki yer alan 26 ülkeden birisidir. Slovakya ziyareti yapmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) veya Diplomatik (Siyah) pasaportlarından birine sahip olanlar ise 6 ay içerisinde 3 ayı aşmayacak Slovakya seyahatlerinde vize almaktan muaf tutulmuşlardır. Bu duruma ek olarak daha önceden herhangi bir Schengen ülkesinden alınan bir vizeniz varsa konaklama süresi yeterliliği varsa ve geçerliliği devam ediyorsa yeniden vize almaktan muaf tutulursunuz.

Slovakya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Antalya

Slovakya ziyaretinizden önce seyahat amacınızı tespit etmeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Antalya şubemiz aracılığı ile sizlere aşağıda çeşitli amaçlarda bulunan vize başlıkları listeledik.

Slovakya seyahati için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori başlıklarına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Gereken belgeleri nasıl ve nereden bulacağınız konusunda tarafımızca bilgilendirilirsiniz. Slovakya seyahatiniz için gerekli belgeleri hazırlayıp şubemize ilettikten sonra belgeleriniz uzmanlarımız tarafından incelenir. Yukarıda belirtilen kategoriler arasında seyahat gerekçenize göre başlık bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini tespit edemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (242) 225 01 42 numaralı telefonumuzdan veya antalya@eagvs.com adresimizden şubemizdeki yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Slovakya Vize Başvuru Formu - Antalya

Vizeniz için Slovakya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olan Slovakya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık halindeyken internetten kolayca doldurulur, örneği alınarak diğer belgelerinizin arasına konulur. Vize başvuru formu doldurulurken hatalı ya da gerçeği yansıtmayan bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına ya da reddedilmesine neden olabilir. Bu konu da son derece bilgi sahibi olan uzmanlarımız size bu konu da gereken desteği sağlayarak sizlerden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir.

Slovakya vize başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Kaç Günde Sonuca Bağlanır? - Antalya

Slovakya vizesinin belgelerinizde bir eksiklik olmaması halinde sonuçlanma süresi 10 iş günüdür. Bu süre her zaman kesin zaman belirtmemekle beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi ya da Slovakya konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu nedenle ziyaretinizde herhangi bir sorun yaşamamanız için Slovakya seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.

antalya@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (242) 225 01 42 numaralı telefonumuzu arayarak Antalya şubemizle irtibata geçebilirsiniz.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır? - Antalya

Slovakya vize işlemleri için Slovakya’nın gerek gördüğü 4 aşama mevcuttur. Sizler için bu aşamaları Euroasia GVS Antalya şubemiz tarafından adım adım listeledik.

  • Gereken Belgelerin Hazırlanması: Slovakya’nın vize işlemleri için istediği belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda yetkililerimiz tarafından bilgi sahibi edilirsiniz. Hazırlayıp Antalya şubemize gönderdiğiniz belgeler incelenip kontrol edilir. Belgeleriniz arasında hatalı ya da eksik belge varsa aranarak bilgilendirilirsiniz. Bu sayede belge hatası nedeniyle seyahatinizde oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız.
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvuru ücretinizin ödenmesi vizenizin işleme alınması için önemlidir. Slovakya vize başvuru ücreti kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç ücretlerinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi şubemize gelerek kendiniz ödeyebilir ya da hesap numaramıza aktararak ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasına taraf olması nedeniyle Slovakya vize uygulaması için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izinizi verdikten sonra yetkilimiz dosyanızı konsolosluk yetkililerine teslim eder ve günlük olarak dosya durumunuzu takip eder.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Slovakya vizenizin karara bağlanması ile beraber konsolosluktan pasaportunuzu teslim alırız. Pasaportunuzu kargo ile göndererek size ulaştırabiliriz ya da isterseniz ofisimize gelerek kendiniz alabilirsiniz.

Slovakya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Antalya

Slovakya’nın Schengen vize uygulamasında yer almasından dolayı 12 yaşının üstündeki bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin şahsen vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Antalya şubemizin sizlere sunacağı danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Bu rehberlik sayesinde parmak izi verme işleminiz sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. Schengen vize uygulamasına taraf olan 26 ülkenin aldığı ortak karar ile 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilmiş olan parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek görülmeden Slovakya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Slovakya vizesi için konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp çok az rastlanan bir durumdur.

Slovakya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';