x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Portekiz İstanbul Fahri Konsolosluğu

İstanbul Portekiz Fahri Konsolosluğu 

İstanbul Kabataş’ta bulunan Portekiz Fahri Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerde yaşayan Portekiz vatandaşlarının noter işlemleri, evlilik, doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi Konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir. İstanbul Portekiz Fahri Konsolosluğu Türk vatandaşlarının vize talepleriyle ilgili hizmet vermemektedir. 

Portekiz ve Macaristan Büyükelçiliği arasında imzalanan anlaşma gereği İstanbul ve çevre illerde ikamet eden kişiler Portekiz Schengen vize başvurularını İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu’ndan yapabilmektedir. İstanbul’dan başvuru yapacak kişilerin vize evrakları ve vize işlem prosedürleri hakkında detaylı bilgi için İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu’nu aramalarını ya da internet sitesini kontrol etmelerini tavsiye ederiz.

Yazımızın devamında hem İstanbul Portekiz Fahri Konsolosluğu hem de İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. 
 
İstanbul Portekiz Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri 
 
Adres:    Fındıklı Meclisi Mebusan Cad. No: 77  Kat: 5 80040 Kabataş / İstanbul 

Telefon: +90 (212) 251 91 18 

Fax:        +90 (212) 251 73 48 

E-Mail:   aaron@hugin.com.tr

İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri 

Adres: Gürsel Mahallesi, Yankı Sokak No:27, Daire:B01,02,03,04,05 Kağıthane/İstanbul

Telefon: +90 (212) 317 92 14

E-Mail: mission.ist@mfa.gov.hu

Web : http://www.mfa.gov.hu/cons/istanbul

 
İstanbul Portekiz Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri
 
Pazartesi-Cuma                09:00-13:00 / 14:00-18.00 


İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri 

Pazartesi-Perşembe:       09:00 -16:30 

Cuma:                              09:00- 14:00 
 
İstanbul Portekiz Fahri Konsolosluğu Randevu

İstanbul Portekiz Fahri Konsolosluğu Türk vatandaşlarının vize başvuru talepleriyle ilgili işlem yapmaz. İstanbul’da ve çevre illerinde ikamet eden kişiler Portekiz’e seyahat etmek isterlerse İstanbul’daki Macaristan Başkonsolosluğu’na başvuru yapabilmektedirler. Portekiz Schengen vizesi başvurularında parmak izi uygulaması olduğundan Portekiz Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Ancak randevu almak yoğunluk nedeniyle çoğu zaman uzamaktadır. Euroasia Global Visa Services ofislerimizi aradığınızda yetkilimiz sizin adınıza İstanbul’dan yapacağınız başvurular için randevunuzu alacaklardır.   

İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu Yetki Alanı 

İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu’nun yetki alanı sınırlaması yoktur. Türkiye’nin hangi ilinde yaşıyor olursanız olun, vize başvurunuzu İstanbul’dan yapabilirsiniz. İstanbul, Bursa, Aydın, Balıkesir, Sakarya, Düzce, Bolu, Çanakkale, İzmir, Bilecik, Kastamonu, Gümüşhane, Trabzon, Muş, Rize ve Zonguldak gibi illerden yapılan başvurular İstanbul’dan gerçekleştirilebilir.  Eğer son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz varsa parmak izi vermeniz gerekmeyeceğinden İstanbul’a gelmenize gerek yoktur. Evraklarınızı göndermeniz yeterli olacaktır. Eğer son 5 yıl içinde alınmış Schengen vizeniz yoksa parmak izi vermek için İstanbul’a gelmeniz gerekecektir.  

 

 

İstanbul Portekiz Fahri Konsolosluğu Görevlileri
 
İstanbul Portekiz Fahri Konsolosu 

Aaron Nommaz 
 


İstanbul Portekiz Fahri Konsolosluğu Nerededir? 

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES