x
Nijer

Vize İşlemleri

Nijer

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 35

Eposta

trabzon@eagvs.com

Nijer Vize Başvurusu - Trabzon

Trabzon ve çevre illerden yapabileceğiniz Nijer vize başvurularınızda size bir vize rehberi olarak hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Trabzon şube sayfamıza hoş geldiniz. Euroasia Trabzon şubesi olarak Nijer seyahatiniz için vize almanıza yardımcı olabilir ve danışmanlık hizmeti sağlayabiliriz. Daha detaylı bilgi için lütfen şubemizle iletişime geçiniz.

Nijer Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu? - Trabzon

8 Ocak 2013 tarihinde yapılan Türkiye ile Nijer arasında vizelerin karşılıklı olarak kaldırılması anlaşmasından itibaren Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar. Ancak bu 90 güne kadar yapacakları seyahatlerde geçerlidir.

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahiplerinin vize alma zorunlulukları devam etmektedir. Nijer vizesi bu pasaport türlerine tabidir.

Nijer Vizesi İçin Nereye Başvurulmalı? - Trabzon

Nijer vizesi için sadece Ankara’da bulunan Nijer Büyükelçiliği’ne başvurulabilir. Antalya Nijer Fahri Konsolosluğu ve İstanbul Nijer Fahri Konsolosluğu’na vize için başvurulamaz. Bu konsoloslukların vize verme yetkisi yoktur.

Nijer Büyükelçiliği’ne yapacağınız başvuruya şahsen gitmenize gerek yoktur. Euroasia Trabzon şubemizle yaptığınız başvuruda sizin adınıza işlemlerinizi tamamlamaktayız. Vize sonucunuz açıklandığında pasaportunuzu adresinize teslim etmekteyiz.

Nijer Vizesi İçin Kaç Gün Gereklidir? - Trabzon

Nijer vizesi için yaptığınız başvurunuz 3 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Tüm evraklarınızı doğru ve tam olarak sunduğunuz takdirde vizenizi alabilirsiniz. Bu sürenin Nijer Büyükelçiliği’nin yoğun olması ya da resmî tatilde olması durumunda uzayabileceğini unutmayınız. Seyahat planlarınızdan geri kalmamak için başvurunuzu 15 gün öncesinden tamamlamalısınız.

Nijer Vize Reddine Neden Olabilecek Etkenler - Trabzon

  • Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması
  • Evraklarınızda hata çıkması ya da eksik olması
  • Nijer Büyükelçiliği’nin maddi durumunuzu yeterli görmemesi

Bu gibi nedenlerle Nijer Büyükelçiliği size vize reddi verebilir. Vize reddi ile karşılaştığınızda vize itirazı oluşturabilir ve tekrardan başvuru yapabilirsiniz.

Euroasia GVS Trabzon şubesi olarak vize reddi ile karşılaşmamanız için size danışmanlık hizmeti verebiliriz. Hızlı bir vize süreci için lütfen şubemizle iletişime geçiniz.

Nijer Vize Ücreti - Trabzon

Nijer vize ücreti yapacağınız vize başvuru türüne göre değişiklik gösterir. Güncel vize ücreti için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Yetkilimiz size vize ücreti, konsolosluk harcı ve şube servis bedelimizi kapsayan bir tutar verecektir. Bu tutarı banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilir ya da dilerseniz şubemize bizzat gelerek bırakabilirsiniz.

Nijer Vize Evrakları -Trabzon

  1. Turistik Vize
  2. Ticari Vize
  3. Ziyaret Vizesi

Nijer vizesine yukarıda belirtildiği gibi üç şekilde başvurabilirsiniz. Seyahat amacınızı belirlediğinizde size uygun evrakları şubemizden temin edebilirsiniz.

Nijer Vize Başvuru Formu - Trabzon

Nijer vize başvuru evraklarınızdan biri olan Nijer Vize Başvuru Formunu sitemizde bulabilirsiniz. Bu formda adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, yaşınız gibi kişisel bilgiler yer alır. Bu kişisel bilgilerin yanı sıra seyahat amacınızı belirttiğiniz vize türünüz ve pasaport bilgilerinizi içeren bu formu tükenmez kalemle doldurmalısınız. Türkçe veya Fransızca dillerinde doldurulabilir.  

Vize yetkilisinin sizi tanıdığı evrak olan vize başvuru formunda eksik ya da hatalı bilgi sunmamalısınız. Euroasia Trabzon şubemize başvurarak Nijer vize evraklarında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Nijer Yolculuğunuzda Dikkat Edilmesi Gerekenler - Trabzon

Nijer’de çöp toplama sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla Nijer yüksek derecede hastalık riski taşıyan bir ülkedir. Nijer yolcuğunuz öncesinde sarı humma, menenjit ve çocuk felci aşılarını mutlaka yaptırmalısınız. Hastalık kapma riskiniz açısından çok önemli olan bu aşıları yaptırdığınızda bir aşı kartı edinirsiniz. Bu aşı kartı Nijer’e girişiniz sırasında sınır görevlileri tarafından kontrol edilir. Kısa süreli seyahatlerde önleyici sıtma ilacı kullanılabilir. Nijer seyahatiniz öncesinde gerekli sağlık tedbirlerini almayı unutmayınız.

Nijer seyahatiniz için gerekli olan Nijer vizesi hakkında daha detaylı bilgi için şubemize başvurunuz. Euroasia Trabzon şubesi olarak başvurunuzu hızlı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olabilir ve size danışmanlık hizmeti verebiliriz.

Telefon / Faks: +90 (212) 963 50 35

E-Posta: trabzon@eagvs.com

Nijer ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';