x
Nijer

Vize İşlemleri

Nijer

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Nijer Vize Başvurusu, Edirne

Bir Batı Afrika ülkesi olan Nijer Cumhuriyeti’ne seyahat yapacak olan ziyaretçilerimize, sorunsuz ve hızlı bir vize süreci geçirmeleri için hazırladığımız Euroasia GVS Edirne şube sayfasına hoş geldiniz.

Nijer seyahatinde bulunacak vatandaşlarımız için hazırladığımız bu sayfada, Nijer vize başvurusu hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Euroasia GVS Edirne şubemiz; Edirne Merkez, Keşan, Uzunköprü, İpsala, Havsa, Meriç, Enez, Süloğlu, Lalapaşa ilçelerimiz ve Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale gibi çevre illerden yapılacak olan vize başvurularıyla ilgilenmektedir.

Nijer vize başvuru işlemlerine dair Edirne şube yetkilileri ile iletişime geçemke için +90 (212) 963 50 35 numaralı telefonu arayabilirsiniz ya da dilerseniz edirne@eagvs.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Nijer Vize İstiyor mu? Kimlere Gereklidir? - Edirne

Nijer seyahatinde bulunacak vatandaşlarımızın Nijer vizesi almaları gerekmektedir. 
8 Ocak 2013 tarihinde vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına yönelik anlaşma sonucunda Türkiye ile Nijer arasında sadece Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri için vizeler karşılıklı olarak kaldırılmıştır. Bu nedenle Diplomatik pasaport sahipleri Nijer seyahatlerinde 90 güne kadar vizeden muaftırlar. Ancak Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahipleri Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları; Nijer seyahatlerinde vizeye tabidirler.

Nijer Vize Başvurusu Nereden Yapılır? - Edirne

Nijer vize başvurusu sadece Ankara’daki Nijer Büyükelçiliğinde yapılmaktadır. Fakat Euroasia GVS Edirne şubesine başvurarak güncel evrak listesini edinebilir ve vize başvurusuna şahsen gitmeden Nijer vizenizi alabilirsiniz. Başvurunuz tamamlandığında şubemiz pasaportunuzu teslim alıp adresinize gönderecektir.

Nijer Vize Ücreti - Edirne

Nijer vize başvurunuzda ödenmesi gereken ücret durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Vize türünüz, vize giriş sayınız ve vize süreniz ücreti etkilemektedir. 2023 yılı Nijer güncel vize ücretini Euroasia GVS Edirne şubemizle iletişime geçerek yetkilimizden alabilirsiniz. 
Yetkilimiz sizinle vize ücretini, konsolosluk harcını ve şubemizin servis bedelini kapsayan bir tutar paylaşacaktır. Yetkilimizin sizinle paylaşacağı bu tutarı şubemize bizzat gelerek bırakabilir ya da banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz.

Nijer vize ücreti hakkında ücret talebinde bulunmak için +90 (212) 963 50 35 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz ya da dilerseniz edirne@eagvs.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Nijer Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Edirne

Nijer vize başvurusunda edinmeniz gereken evraklar vize türünüze göre değişiklik göstermektedir. Nijer vizesine seyahat amacınıza göre başvurabilirsiniz:

Euroasia GVS Edirne şubemizi arayarak başvuru türünüzü belirtebilir ve yetkilimizden gerekli evrakları alabilirsiniz. Olumsuz bir sonuçla karşılaşmamak için vize türünüze göre edindiğiniz evrakları eksiksiz bir şekilde doldurmanız ve imzalamanız gerekmektedir. 

Nijer Vize Başvuru Formu

Nijer vize başvuru formu, vize yetkilisinin Nijer seyahatinde bulunacak kişi hakkında bilgi edindiği bir evraktır. Bu form Fransızca ve Türkçe olarak doldurulmakta ve 16 sorudan oluşmaktadır. Nijer vize başvuru formunun hatalı ya da eksik doldurulması vize reddi ile sonuçlanabilir. Vize sürecinizde olumsuz bir sonuçla karşılaşmamak adına şubemizle iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Nijer Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Edirne

Nijer seyahatinde bulunmak isteyen vatandaşlarımızın istenen evrakları tamamlaması gerekmektedir. Bu evrakların hatasız ve tam olması halinde vizenizi 3 iş günü içerisinde alabilirsiniz. Fakat ek evrak istenmesi, Nijer Büyükelçiliği’nin resmî tatilleri ve yoğunluğu gibi etmenlerde bu süreç uzayabilir. Tüm bu süreci göz önüne alarak başvurunuzu 15 gün öncesinde tamamlamanız gerekmektedir. 

  • Değerli ziyaretçilerimiz, başvurunuzu eksiksiz bir şekilde tamamlamanız halinde bile Nijer Büyükelçiliği vizenizi reddedebilir. Vize başvuru evraklarınızın yeterli olmaması ya da maddi durumunuz gerekçe olarak gösterilebilir. Bu durumda Nijer seyahatiniz için vize itirazı oluşturabilir ve tekrar başvuru yapabilirsiniz. Vize reddi gibi olumsuz bir sonuçla karşılaşmamak için şubemizle iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Nijer Seyahatinde Bulunmak İsteyen Vatandaşlarımızın Dikkat Etmesi Gerekenler - Edirne

  • Değerli ziyaretçilerimiz Batı Afrika ülkesi olan Nijer’de temizlik kültürü gelişmemiştir ve ülkenin çöp toplama sistemi bulunmamaktadır. Bu nedenle hastalık riski oldukça yüksektir. Nijer seyahatinizden önce mutlaka sağlık kontrolünden geçmeniz gerekmektedir. 
  • Nijer seyahatinizden önce sarı humma, menenjit ve çocuk felci aşıları yaptırmanız gerekmektedir.
  • Aşı kartınız ülkeye girişinizde sınır görevlileri tarafından kontrol edilecektir.
  • Edineceğiniz aşı kartını seyahat boyunca yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir.
  • Kısa süreli seyahatlerde mutlaka doktoruna danışmalı ve gerekli tedbirleri almalısınız.

Nijer ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';