x
Nijer

Vize İşlemleri

Nijer

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Nijer Vize Başvurusu - Adana

Nijer vize başvurularınızda size yardımcı olabilmek için hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Adana şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Euroasia Adana şubesi olarak Adana ve çevre illerden yapacağınız başvuruları kabul etmekteyiz. Sayfamızın devamında aradığınız bilgileri bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Nijer Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Adana

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahiplerinin vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik (Siyah Pasaport) sahipleri Nijer’e yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaftırlar. Diplomatik Pasaport sahiplerinin vizeden muaf olmalarının sebebi 8 Ocak 2013 tarihinde Türkiye ile Nijer arasında yapılan vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına ilişkin düzenlemedir.

Nijer vize başvurunuzu, pasaport türünüzü ve seyahat amacınızı bildirerek şubemiz aracılığıyla yapabilirsiniz.

Nijer Vize Başvuruları Nerede Yapılır? - Adana

Nijer vizesi için başvuruları Ankara Nijer Büyükelçiliği kabul etmektedir. Nijer için vize başvurunuzu Türkiye’de sadece Nijer Büyükelçiliği’ne yapabilirsiniz. Ancak başvuruya şahsen gitmenize gerek yoktur. Şubemiz başvurunuzu en kısa sürede tamamlayacaktır. Vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim alacak ve adresinize gönderecektir.

Nijer vize başvurunuzda pasaportunuzun eski ve yıpranmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde vize reddi alabilirsiniz.

Antalya Nijer Fahri Konsolosluğu ve İstanbul Nijer Fahri Konsolosluğu’nun vize verme yetkisine sahip olmadığını unutmayınız.

Güncel Vize Ücreti Nedir? - Adana

Yıllara göre değişen vize ücreti vize türünüze göre de değişmektedir. Vize ücretini pasaportunuzda bulunan vize giriş sayınız ve vize süreniz de etkilemektedir. Bu ücretin yanında yatırmanız gereken bir diğer ücret ise konsolosluk harcıdır.

Şubemizle iletişime geçtiğinizde öğreneceğiniz ücretin içinde vize ücreti, konsolosluk harcı ve şubemizin servis bedeli yer almaktadır. Şubemize gelerek bırakabileceğiniz bu ücreti dilerseniz banka hesabımıza havale yoluyla da gönderebilirsiniz.

Nijer Vize Başvuru Evrakları ve Vize Başvuru Formu - Adana

Turistik VizeTicari Vize  Ziyaret Vizesi olarak üçe ayrılan Nijer vizesinde edinmeniz gereken evraklar başvuracağınız vize türüne göre değişmektedir. Yetkilimize durumunuzu bildirip edinebileceğiniz bu evrakları hatalı bilgi vermekten kaçınarak doldurmalısınız.

Nijer Vize Başvuru Formu 16 sorudan oluşan bir formdur. Adınız, soyadınız, yaşınız, cinsiyetiniz, pasaport türünüz, vize türünüz gibi bilgilerin yer aldığı bu formu Türkçe ve Fransızca dillerinde doldurabilirsiniz.

Vize başvuru evraklarınızda hata yapmak ya da eksik bilgi sunmak vize reddi ile sonuçlanabilir. Vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yaparak kısa sürede vizenizi alabilirsiniz.

Nijer Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Adana

Tüm evraklarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda vizenizi 3 iş günü içerisinde alabilirsiniz. Fakat yine de başvurunuzu 15 gün öncesinden tamamlamalısınız. Bunun nedeni ise vize sürecinizin uzamasına neden olabilecek bazı etmenlerin olması. Nijer Büyükelçiliği’nin yoğun olması ya da resmî tatilde olması vize sürecinizi uzatabilir. Evraklarınızın eksik olması, pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması ya da maddi durumunuzun yeterli olmaması gibi durumlarda vize reddi alabilirsiniz. Bu durumda vize itirazı oluşturabilir ve tekrardan vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahat planlarınızdan geri kalmamak ve vize reddi almamak için şubemiz süreci hızlı bir şekilde yürütecektir. Başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak ya da danışmanlık hizmeti almak için lütfen iletişime geçiniz.

Yolculuğunuz Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Adana

Nijer yolculuğunuz öncesinde almanız gereken bazı sağlık tedbirleri vardır. Sarı humma, menenjit ve çocuk felci aşılarını yolculuğunuz öncesinde mutlaka yaptırmalısınız. Bu aşıları yaptırdıktan sonra bir aşı kartı edineceksiniz. Sınır görevlilerinin de kontrol edeceği bu aşı kartını seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız. Kısa süreli seyahatlerde bile mutlaka doktoruna danışmalı ve önleyici sağlık tedbirlerini almalısınız.

Nijer başvurunuzu aracılığımızla yapmak ve danışmanlık hizmeti almak için lütfen Euroasia Adana şubemiz ile iletişime geçiniz.

E-Posta: adana@eagvs.com

Nijer ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';