x
Nijer

Vize İşlemleri

Nijer

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Nijer Vize Başvuru - İzmir

Batı Afrika ülkesi olan Nijer’e yapacağınız seyahatinizde size yardımcı olmak için hazırladığımız Euroasia GVS İzmir şube sayfamıza hoş geldiniz. İzmir ve çevre illerden yapacağınız Nijer vize başvurularında size daha detaylı yardımcı olabilmemiz için lütfen şubemizle iletişime geçiniz.

Euroasia Global Visa Services İzmir şubesi ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 50 35 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz ya da izmir@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Nijer Seyahatinde Bulunacak T.C. Vatandaşları İçin Vize Gerekiyor mu? – İzmir

Nijer’e gitmek isteyen vatandaşlarımızın Nijer Büyükelçiliği’nden vize almaları gerekmektedir.

Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri hariç tüm pasaport türleri vizeye tabidir.

  • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahipleri Nijer seyahatleri için vize almak zorundadırlar.
  • Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri Türkiye ile Nijer arasında 8 Ocak 2013 tarihinde vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına yönelik mutabakat sonucunda vizeden muaftırlar.  Ancak bu sadece 90 güne kadar yapacakları seyahatleri için geçerlidir.

Nijer Vize Başvurusu Nereden Yapılır? Şahsen Gitmek Gerekir mi? – İzmir

Nijer vize başvurusu Türkiye’de sadece Ankara Nijer Büyükelçiliği’nde yapılmaktadır. Şubemize başvurduğunuz takdirde vize görüşmenize şahsen gitmenize gerek yoktur. Şubemiz sizin adınıza pasaportunuzu teslim alacak ve adresinize gönderecektir. 
Unutmayınız ki Nijer İstanbul Fahri Konsolosluğu ve Antalya Nijer Fahri Konsolosluğu vize değerlendirme ve onay verme yetkisine sahip değildir.

Nijer Vize Ücreti ve Konsolosluk Harcı Ne Kadar? – İzmir

Nijer vize ücretini etkileyen bazı etmenler vardır. Bunlar vize türünüz (Turistik, Ticari, Ziyaret), vize giriş sayınız ve talep ettiğiniz süre gibi sıralanabilir. 
Euroasia GVS İzmir şubesi size durumunuza göre bir ücret söyleyecektir. Yetkilimizden öğrendiğiniz bu tutarı şubemize bırakabilir ya da banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz.

Nijer Vize Türleri Ve Evraklar

  1. Nijer’e üç şekilde seyahat edebilirsiniz. Turistik Vize, Ticari Vize, Ziyaret Vizesi olarak üçe ayrılan Nijer vizesinin evrakları da seçtiğiniz vizeye göre değişiklik gösterecektir.
  2. Şubemizden seyahat amacınızı bildirerek gerekli evrakları edinebilirsiniz.
  3. Bu evrakların eksiksiz doldurulması vize sonucunuz için çok önemlidir. Şubemizden danışmanlık hizmeti alabilir ve evrakların eksizsiz olarak doldurulduğundan emin olabilirsiniz. 
  4. 16 sorudan oluşan Nijer vizesi başvuru formu Türkçe ve Fransızca dillerinde doldurulabilir.
  5. Bu formda kişisel bilgilerin yanı sıra seyahat amacınız da yer almaktadır. Bu formun da diğer evraklarda olduğu gibi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir.

Nijer Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Vize Reddi Durumunda Tekrar Başvuru Yapılabiliyor Mu? – İzmir

Nijer Büyükelçiliği’ne yapacağınız başvurunuz 3 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Fakat bu süre Nijer Büyükelçiliği’ne göre değişmektedir. Örneğin resmî tatiller ya da yoğunluk vize sürecinizi uzatabilir. Ayrıca evraklarınızın eksik olması, maddi durumunuz, pasaportunuzun eski olması, evraklarda hata gibi nedenlerden dolayı vizeniz reddedilebilir. Vize reddi durumunda tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Tüm bu süreci göz önüne aldığımızda seyahat planlarınızın aksamaması adına vize başvurunuzu 15 gün öncesinden yapmalısınız. 

Nijer Vize Sürecinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Nijer seyahatinde bulunacak vatandaşlarımız bir aşı kartı edinmelidir. Bu aşı kartı ülkeye girişlerde sınır görevlileri tarafından kontrol edilmektedir. Bu aşı kartının önemi seyahat yapacak olanların hastalık kapmaması adına oldukça önemlidir. Nijer’de birçok hastalık bulunmaktadır ve bunların önüne geçilmesi için gitmeden önce sarı humma, menenjit ve çocuk felci aşılarının yaptırılması gerekmektedir. Doktor tavsiyesi ile sıtma ilacı kısa süreli seyahatlerde kullanılabilir. Bu konu hakkında detaylı bilgi bu adresten edinilebilir. 
Euroasia GVS İZMİR şubesi Nijer seyahatiniz için size en iyi şekilde danışmanlık yapabilir ve vize sürecinizi daha sağlıklı geçirmenize yardımcı olabilir. Şubemizle iletişime geçip durumunuzu bildirerek vize başvuru sürecinizi hemen başlatabilirsiniz. 
İZMİR
Adres: Akdeniz Mah. Cumhuriyet Blv. No:109 Kat:3 D:303 Pasaport Konak/İZMİR 
Telefon: +90 (212) 963 50 35
E-Posta: izmir@eagvs.com

Nijer ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';