x
Nijer

Vize İşlemleri

Nijer

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com-ask@eagvs.com

Nijer Vize Başvurusu - İstanbul

Euroasia GVS İstanbul şubemize yapacağınız Nijer vize başvurularında size bilgi sağlamak amacıyla hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda sık sorulan soruların cevaplarını bulabilir daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için +90 (212) 963 50 35 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz ya da isterseniz help@eagvs.com / ask@eagvs.com adreslerinden birisine e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul ve çevre illerden Nijer vize başvurusu için şubemizle iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Yetkililerimiz size en hızlı süreci sağlayacak ve olumlu bir vize sonucu için yardımcı olacaktır.

Nijer Seyahatim İçin Vize Almam Gerekiyor Mu? – İstanbul

Nijer seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Nijer vizesi almaları gerekmektedir. 
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahipleri Nijer vizesine tabidirler.
Ancak 8 Ocak 2013 tarihinde vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına yönelik Türkiye ile Nijer arasında yapılan düzenleme sonucunda Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri 90 güne kadar olan Nijer seyahatlerinde vizeden muaftırlar. 

Nijer Vizesine Nereden Başvurabilirim? Nijer İstanbul Fahri Konsolosluğu'na Vize İçin Başvurabilir Miyim? - İstanbul

Nijer vize başvuruları sadece Ankara’daki Nijer Büyükelçiliği’nde yapılmaktadır. Nijer İstanbul Fahri Konsolosluğu vize verme yetkisine sahip değildir. Aynı şekilde Antalya Nijer Fahri Konsolosluğu Nijer seyahatinde bulunacak vatandaşlara vize verme görevine sahip değildir.
Türkiye’de Nijer vizesi için karar verme yetkisine sahip Ankara Nijer Büyükelçiliği’ne şahsen gitmeden şubemiz aracılığıyla vize işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Şubemiz pasaportunuzu teslim alacak ve adresinize gönderecektir. 

Nijer Güncel Vize Ücreti Ne Kadar? – İstanbul

Vize ücretleri vize türünüze göre değişiklik göstermektedir. Pasaportunuzda bulunan vize giriş sayınız ve Nijer’de kalmak istediğiniz süre bu ücreti etkilemektedir. Şubemiz size güncel vize ücretini, konsolosluk harcını ve şubemizin servis bedelini kapsayan bir tutar paylaşacaktır. 
Şubemizle iletişime geçtiğinizde öğreneceğiniz bu tutarı dilerseniz bizzat gelip bırakabilirsiniz. Aynı zamanda banka hesabımıza havale yoluyla da aktarabilirsiniz. 
Durumunuza göre değişiklik gösteren vize ücreti için lütfen Euroasia GVS İstanbul şubesi ile iletişime geçiniz.

Nijer Vize Başvurusu İçin Hangi Evrakları Edinmeliyim? Bu Evrakları Nereden Bulabilirim? – İstanbul

Euroasia GVS İstanbul şubesi ile iletişime geçtiğiniz ve seyahat amacınızı belirttiğiniz takdirde yetkililerimiz size gerekli evrakları ulaştıracaktır. Nijer vize başvurusu evrakları vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Edinmeniz gereken evrakları aşağıdaki vize türlerine tıklayarak öğrenebilirsiniz. 

 1. Turistik Vize
 2. Ticari Vize
 3. Ziyaret Vizesi

Unutmayınız ki vize evraklarınızın tam ve eksiksiz olması vize süreciniz için çok önemlidir. Şubemizden danışmanlık hizmeti alarak daha sağlıklı bir vize süreci geçirebilirsiniz. 

Nijer Vize Başvuru Formu Nedir? – İstanbul

 • Vize yetkilisi, Nijer seyahatinde bulunacak vatandaşımız hakkında bilgiyi ilk vize başvuru formundan almaktadır. Bu noktada Nijer vizesi başvurusu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. 
 • Bu form 16 sorudan oluşmaktadır.
 • Türkçe ve Fransızca dillerinde doldurulabilir. 
 • Nijer vize başvuru formu sahibinin adı, soyadı, cinsiyeti, uyruğu, seyahat amacı, pasaport numarası ve türü gibi bilgilerden oluşmaktadır.
 • Vize başvuru formunun eksik ya da hatalı olması olumsuz vize sonucuna neden olmaktadır.

Nijer Vizemi Kaç Günde Alabilirim? – İstanbul

Nijer vizeniz evraklarınızın tam ve eksiksiz olması durumunda 3 iş günü içerisinde verilmektedir. Fakat Nijer Büyükelçiliği bu süreci uzatabilir. Bu duruma Nijer Büyükelçiliği’nin yoğun olması ya da resmî tatilde olması gibi etmenler sebep olabilir. Planlarınızın aksamaması için vize başvurunuzu 15 iş günü öncesinden yapmalısınız. 

Nijer Vizem Reddedilirse Tekrar Başvurabilir Miyim? – İstanbul

Nijer Büyükelçiliği maddi durumunuzu, evraklarınızın tam olmamasını ya da hatalı olmasını neden olarak göstererek vizenizi reddedebilir. Bu durumda Nijer vizesine tekrardan başvurabilirsiniz. Olumlu bir sonuç ve hızlı bir vize süreci için şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 • Pasaportunuzun yeni ve yıpranmamış olması çok önemlidir. Evraklarınızın tam ve eksiksiz olması durumunda bile, Nijer Büyükelçiliği size pasaportunuz yüzünden vize reddi verebilir.

Nijer Seyahatim Öncesi Sağlık Tedbiri Almalı Mıyım? - İstanbul

Evet, Nijer seyahatiniz öncesi sağlık kontrolünden geçmeniz ve gerekli aşıları yaptırmanız çok önemlidir. Bildiğiniz gibi Nijer Afrika’nın Batı kısmında yer alır ve çöp toplama sistemine sahip değildir. Bu yüzden oldukça yüksek hastalık riski taşıyan bir ülkedir.
Nijer seyahatinizden önce;

 • Sarı humma, menenjit ve çocuk felci aşıları yaptırmanız gerekmektedir.
 • Kısa süreli seyahatlerde doktor tavsiyesi ile önleyici sıtma ilacı kullanılabilir.
 • Nijer hakkında detaylı bilgiyi https://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresinden öğrenebilirsiniz.

Nijer seyahatiniz boyunca;

 • Edineceğiniz aşı kartını yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir.
 • Bu aşı kartı ülkeye girişinizde yetkililer tarafından kontrol edilecektir.

İSTANBUL
Adres: Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: +90 (212) 963 50 35
E-Posta: ask@eagvs.com

Nijer ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';