x
Nijer

Vize İşlemleri

Nijer

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 35

Eposta

kayseri@eagvs.com

Nijer Kayseri Vize Başvurusu, Nijer vizesi

Euroasia Kayseri şubesi olarak Kayseri ve çevre illerden yapacağınız Nijer vize başvurularında sizlere hızlı bir vize süreci sağlamak için buradayız. Sayfamızda Nijer vize başvurusuyla ilgili bilgileri bulabilir, daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Nijer Ülkesi Vize İstiyor Mu? - Kayseri

Nijer Cumhuriyeti vize isteyen bir ülkedir. Ancak bu vize uygulamasına Diplomatik (Siyah Pasaport) sahipleri dahil değildir. 8 Ocak 2013 tarihinde Türkiye ile Nijer arasında vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına ilişkin mutabakat imzalanmıştır. Bu mutabakat ile Diplomatik pasaport türü 90 güne kadar olan yolculuklarda vizeden muaf bırakılmıştır. Diğer pasaport türleri vize uygulamasına tabidir.

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) türleri Nijer için vize almak zorundadır.

Nijer Vize Başvurusu Nerede Yapılır? – Kayseri

Nijer vize başvuruları Ankara’da bulunan Nijer Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Nijer için vize verme yetkisi sadece Nijer Büyükelçiliği’nde bulunmaktadır. Ancak başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yaptığınız takdirde, vizeniz için şahsen gitmenize gerek yoktur. Euroasia Kayseri şubesi olarak başvurunuzu sizin adınıza yapmaktayız. Vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim alır ve adresinize göndeririz.  

Unutmayınız ki Antalya Nijer Fahri Konsolosluğu ve İstanbul Nijer Fahri Konsolosluğu Nijer için vize verme yetkisine sahip değildir.

Nijer Vize Ücreti - Kayseri

Nijer vize ücreti seyahat amacınıza göre değişen vize türünüze, vize giriş sayınıza ve Nijer’de kalmak istediğiniz süreye göre farklılık göstermektedir. 2023 yılı güncel vize ücretini şubemizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Konsolosluk harcı ve şubemizin servis bedeli size vereceğimiz ücretin içine dahildir. Yetkilimizden öğrendiğiniz bu ücreti şubemize bizzat gelerek bırakabilirsiniz. Dilerseniz banka hesabımıza havale yoluyla da gönderebilirsiniz.

Nijer Vize Evrakları - Kayseri

Nijer vize evrakları vize türünüze göre farklılık göstermektedir. Bu evrakları şubemizden edinebilirsiniz. Bu evraklar seyahat amacınıza göre belirlenmektedir. Turistik Vize ,Ticari Vize ve Ziyaret Vizesi olarak değişen vize evraklarını dikkatli bir şekilde doldurmalısınız

Nijer Vize Başvuru Formu sitemizden edinebileceğiniz bir diğer evraktır. Bu evrak vize yetkilisinin sizi tanıyacağı bir evraktır dolayısıyla çok önemlidir. 16 sorudan oluşan bu evrakta kişisel bilgileriniz, vize türünüz ve pasaport bilgileriniz yer almaktadır. Fransızca ve Türkçe dillerinde doldurulabilir. Tükenmez kalemle doldurmanız gereken evraklarda hata yapmamak ve vize sürecinizi uzatmamak adına şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Sayın ziyaretçimiz, vize evraklarınızda danışmanlık hizmeti almak için şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Nijer Vizesi Onaylanma Süresi - Kayseri

Nijer vize başvurunuz, tüm evraklarınızın tam ve doğru olması durumunda 3 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Fakat unutmayınız ki bu süreyi uzatabilen bazı etkenler vardır.

  • Nijer Büyükelçiliği yoğun olabilir.
  • Vize başvurunuz Nijer Büyükelçiliği’nin resmî tatiline denk gelebilir.
  • Vize başvuru evraklarınızda ya da vize başvuru formunuzda eksik bilgi tespit edilebilir.
  • Nijer Büyükelçiliği maddi durumunuzu yeterli görmeyebilir ya da eksik evrak olduğunu bildirebilir.
  • Nijer Büyükelçiliği herhangi bir nedenden dolayı size vize reddi verebilir. Bu yüzden vize süreciniz uzayabilir. Bu durumda vize itirazı oluşturabilir ve tekrardan başvurabilirsiniz.

Tüm bu nedenlerden dolayı Nijer vize başvurunuzu 15 gün öncesinden tamamlamalısınız. Böylece herhangi bir olumsuz durumda zaman kaybetmez ve seyahat planlarınızdan geri kalmazsınız. Vize reddi gibi bir durumla karşılaşmamak adına şubemiz tüm evraklarınızı dikkatli bir şekilde incelemektedir. Başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nijer Seyahatiniz Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Kayseri

Nijer seyahatiniz öncesinde bir aşı kartı edinmeniz gerektiğini unutmayınız. Bu aşı kartını edinmenizin sebebi ülkenin yüksek derece hastalık riski taşımasıdır. Herhangi bir hastalık riskiyle karşı karşıya kalmamak için sarı humma, menenjit ve çocuk felci aşılarını yaptırmalısınız. Aşı kartınız ülkeye girişiniz sırasında sınır görevlileri tarafından kontrol edilir. Bu aşı kartını seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamaya özen göstermelisiniz. Kısa süreli seyahatlerde önleyici sıtma ilacı kullanabilirsiniz. Nijer seyahatiniz öncesinde doktorunuza danışarak gerekli sağlık tedbirlerini almayı unutmayınız.

Nijer vize başvurunuz hakkında daha detaylı bilgiyi Euroasia Kayseri şubemizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Telefon / Faks: +90 (212) 963 50 35

E-Posta: kayseri@eagvs.com

 

Nijer ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';