x
Nijer

Vize İşlemleri

Nijer

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 35

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Nijer Vize Başvuru, Gaziantep

Euroasia GVS Gaziantep şubesi olarak sizlere Nijer vize süreciyle ilgili bilgi vermek için buradayız. Nijer vizesi ile ilgili sorularınızın cevaplarını sayfamızda bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Euroasia GVS Gaziantep şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Şubemiz Gaziantep ve çevre illerden yapacağınız başvurularla ilgilenmektedir.

Nijer Vize İstiyor Mu? - Gaziantep

Nijer, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Ancak bu vize pasaport türünüze göre değişiklik göstermektedir.

Nijer vize başvurunuz hakkında Gaziantep şubesi ile iletişime geçmek için gaziantep@eagvs.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da dilerseniz +90 (212) 963 50 35 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin Nijer’e yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerde vize almalarına gerek yoktur. Ancak diğer pasaport türleri vize uygulamasına tabidir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahiplerinin Nijer seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir.

8 Ocak 2013 tarihinde Türkiye ile Nijer arasında imzalanan vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına ilişkin anlaşmaya sadece Diplomatik Pasaport sahipleri dahil olmuştur. Diğer pasaport sahipleri Nijer vizesine tabidir.

Nijer Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Gaziantep

Nijer vizenizi 3 iş günü içerisinde alabilirsiniz. Ancak Nijer Büyükelçiliği’nin yoğun olması ya da evraklarınızda eksik görmesi bu süreyi uzatabilir. Başvurunuzun Nijer Büyükelçiliği’nin resmî tatiline denk gelmesi de vize sürecinizin uzamasına neden olabilir. Tüm evraklarınız tam olsa bile Nijer Büyükelçiliği size vize reddi verebilir. Bunun nedeni olarak maddi durumunuzu ya da pasaportunuzun eski olmasını gösterebilir. Nijer vize başvurunuzu tüm bu süreci dikkate alarak 15 gün öncesinden yapmalısınız. Vize reddi ile karşılaştığınızda vize itirazı oluşturabilir ve başvurunuzu tekrardan yapabilirsiniz.

Vize sürecinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamak için başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapabilirsiniz.

Nijer Vize Başvurusu Nereye Yapılır? - Gaziantep

Nijer vize başvurusu Türkiye’de sadece Ankara’da bulunan Nijer Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Antalya Nijer Fahri Konsolosluğu ve İstanbul Nijer Fahri Konsolosluğu vize verme yetkisine sahip değildir.  

Nijer Büyükelçiliği’ne şahsen gitmemiz gerekiyor mu? - Gaziantep

Nijer vize başvurunuzu Euroasia GVS Gaziantep şubemiz aracılığıyla yaptığınız takdirde Nijer Büyükelçiliği’ne şahsen gitmenize gerek yoktur. Şubemiz sizin adınıza başvurunuzu yapmaktadır. Vize sonucunuz açıklandığında şubemiz sizin adınıza pasaportunuzu teslim alır ve adresinize gönderir.

Nijer Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Gaziantep

Nijer vize evrakları başvuru türünüze göre farklılık göstermektedir. Seyahat amacınıza göre değişen vize evraklarını şubemize başvurarak edinebilirsiniz.

  1. Turistik Vize
  2. Ticari Vize
  3. Ziyaret Vizesi

Nijer vizesine üç şekilde başvurabilirsiniz. Bu evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Nijer vize evraklarında hata çıkması ya da eksik olması vize reddi almanıza neden olabilir. Böyle bir sonuçla karşılaşmamak ve vize sürecinizi uzatmamak için şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Nijer Vize Başvuru Formu - Gaziantep

Başvuru aşamanızda doldurmanız gereken bir diğer evrak Nijer vize başvuru formudur. Bu form 16 sorudan oluşmaktadır. Adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, yaşınız gibi kişisel bilgilerinizin yanı sıra seyahat amacınız ve pasaport türünüz bu formda yer alır. Tükenmez kalemle Türkçe ve Fransızca dillerinde doldurulabilir. Bu formda da hata yapmanız ya da eksik bilgi sunmanız vize reddi almanıza neden olabilir. Diğer vize işlemlerinizde olduğu gibi bu konuda da şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Nijer Vize Başvuru Ücreti - Gaziantep

Nijer vize başvurunuzda ödemeniz gereken ücret vize türüne göre farklılık göstermektedir. Pasaportunuzda bulunan vize giriş sayınız ve Nijer’de kalmak istediğiniz süre de bu ücreti etkilemektedir. Vize ücretinin içerisinde konsolosluk harcı da bulunmaktadır. Güncel vize ücretini ve konsolosluk harcını şubemizden öğrenebilirsiniz. Şube servis bedelimizle birlikte yatıracağınız bu ücreti isterseniz şubemize bizzat gelerek bırakabilir ya da banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz.

Nijer Seyahatiniz Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Gaziantep

Bir Batı Afrika ülkesi olarak Nijer çöp toplama sistemine sahip değildir ve yüksek derecede hastalık riski taşımaktadır. Bu nedenle seyahatiniz öncesinde sarı humma, menenjit ve çocuk felci aşıları yaptırmanız gerekmektedir. Bu aşıları yaptırdıktan sonra bir aşı kartı edineceksiniz. Bu aşı kartı, ülkeye girişiniz sırasında sınır görevlileri tarafından kontrol edilir. Aşı kartınızı seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir.

Nijer vize sürecinizle ilgili danışmanlık hizmeti almak ve başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-posta: gaziantep@eagvs.com

Telefon: +90 (212) 963 50 35

Nijer ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';