x
Nijer

Vize İşlemleri

Nijer

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Nijer Vize Başvurusu - Ankara

Nijer seyahatinde bulunmak isteyen ziyaretçilerimiz için hazırladığımız Euroasia GVS Ankara sayfamıza hoş geldiniz. Aradığınız tüm bilgileri sayfamızda bulabilir ve daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Şubemiz Ankara ve çevre illerden yapacağınız başvurularınızda sizinle en iyi şekilde ilgilenecektir. 

Nijer vize başvuru işlemleri için Ankara şubesi ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 50 35 numaralı telefonu arayabilirsiniz ya da ankara@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Nijer İçin Vize Gerekiyor Mu? - Ankara

Değerli ziyaretçimiz;

  • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahiplerinin Nijer Cumhuriyeti seyahatleri öncesi vize almaları gerekmektedir. 
  • Ancak Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri Nijer’e yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar. (Bunun nedeni 8 Ocak 2013 tarihinde Türkiye ile Nijer arasında yapılan vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına yönelik anlaşmadır.) 

Nijer Vize Başvurusu Nereden Yapılır? – Ankara

Nijer vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi sadece Ankara’daki Nijer Büyükelçiliği’nde bulunmaktadır. Nijer Büyükelçiliği’ne başvurunuzu şahsen yapabildiğiniz gibi Euroasia GVS Ankara şubemize başvurarak gerekli evrakları edinebilir ve başvurunuzu şubemiz aracılığıyla da yapabilirsiniz. Şubemiz pasaportunuzu teslim alarak adresinize gönderecektir. 
Antalya Nijer Fahri Konsolosluğu ve İstanbul Fahri Konsolosluğu vize verme yetkisine sahip değildir.

Nijer Vize Ücreti Ne Kadar? – Ankara

Güncel vize ücretini şubemizi arayarak öğrenebilirsiniz. Unutmayınız ki vize ücretinizi vize türünüz, vize giriş sayınız ve vize süreniz gibi koşullar etkilemektedir. 
Şubemizle iletişime geçtiğinizde durumunuzu bildirebilir ve vize ücretinizi öğrenebilirsiniz. Yetkilimiz sizinle vize ücretini, konsolosluk harcını ve şubemizin servis bedelini kapsayan bir tutar paylaşacaktır. Bu tutarı banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilir ya da şubemize bırakabilirsiniz. 

Nijer Vize Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gereklidir? – Ankara

Nijer vizesine seyahat amacınıza göre başvurabilirsiniz. Edinmeniz gereken evraklar başvuracağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

  1. Turistik Vize
  2. Ticari Vize
  3. Ziyaret Vizesi

Başvuracağınız vize türüne göre evrakları edinmek için lütfen şubemizle iletişime geçiniz. Vize evraklarınızı eksiksiz ve kurşun kalemle doldurmanız gerekmektedir. Nijer Vize Başvuru Formu başvuru sürecinizde çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu form 16 sorudan oluşur. Türkçe ve Fransızca dillerinde doldurabilirsiniz. Kişisel bilgiler ve seyahat amacı gibi bilgilerin yer aldığı bu form ile vize yetkilisi başvuru sahibi hakkında bilgi edinir. Bu formda hata yapmamak adına şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Yetkilimiz size daha hızlı bir vize süreci sağlayacak ve olumlu bir sonuç için yardımcı olacaktır.

Nijer Vize Başvuru Formu Ankara

Nijer Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması sebebi ile en önemli belge olan Nijer vize başvuru formu için buraya tıklayınız.

Nijer Vizesi Kaç Günde Çıkar? – Ankara

Değerli ziyaretçimiz, Nijer vize başvurunuz 3 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Fakat seyahat planlarınızın aksamaması adına başvurunuzu 15 iş günü öncesinden tamamlamalısınız. Nijer Büyükelçiliği yoğunluk sebebiyle başvuru sürecinizi uzatabilir ya da evraklarınızı eksik görebilir. Tüm bunların dışında başvurunuz eksiksiz olsa bile vize reddi alabilirsiniz. Nijer Büyükelçiliği’nin vize reddi için sunduğu neden maddi durumunuz ya da evrak yetersizliği olabilir. Nijer Vizesi için tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Euroasia GVS Ankara şubemiz başvurunuzda olumsuz bir sonuçla karşılaşmamanız için size en iyi şekilde danışmanlık hizmeti sunacaktır.

Nijer Seyahatiniz Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler – Ankara

  • Pasaportunuz yeni ve yıpranmamış olmalıdır. (Nijer Büyükelçiliği tüm evraklarınızın tam ve eksiksiz olmasına rağmen yıpranmış bir pasaporta vize reddi verebilir.)
  • Nijer seyahatiniz öncesinde sağlık kontrolünden geçmeli ve belirli aşıları yaptırmanız gerekmektedir. Afrika’nın batısında yer alan Nijer çöp toplama sistemine sahip değildir dolayısıyla yüksek derece hastalık riski taşır. Yetkililer ülkeye girişinizde aşı kartınızı kontrol edecektir. Bu aşı kartını sarı humma, menenjit ve çocuk felci aşılarını yaptırarak edinebilirsiniz. Unutmayınız ki edineceğiniz bu kartı Nijer seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir. Seyahatinizin kısa süreli olması durumunda bile doktorunuza danışmalı ve önleyici sıtma ilacı kullanmalısınız. Bu konu hakkında T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü detaylı açıklamada bulunmuştur. Almanız gereken sağlık önlemleri ve yaptırmanız gereken aşılar konusunda güncel bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Nijer ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';