x
Nijer

Vize İşlemleri

Nijer

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Nijer Vize Başvuru, Bodrum

Euroasia Global Visa Services Bodrum şubesi olarak Nijer vize sürecini anlattığımız sayfamıza hoş geldiniz. Muğla ve çevre illerden yapacağınız başvurularla ilgilendiğimiz şubemizde sizlere hızlı bir vize süreci sağlamak için buradayız.

Nijer Vizesi - Bodrum

Bir Batı Afrika ülkesi olan Nijer, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahiplerinin Nijer için vize almaları gerekmektedir. Fakat Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin Nijer’e yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerde vize almalarına gerek yoktur.

Türkiye ile Nijer arasında yapılan vizelerin karşılıklı olarak kaldırılması yönelik düzenlemeyle birlikte Diplomatik Pasaport türü vizeden muaf bırakılmıştır.

Nijer Vize Başvuru Yeri - Bodrum

Nijer vize başvurusu Ankara’da bulunan Nijer Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Şubemiz başvurunuzu sizin adınıza tamamlar ve vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim alarak adresinize gönderir.

Antalya Nijer Fahri Konsolosluğu ve İstanbul Nijer Fahri Konsolosluğu Nijer için vize verme yetkisine sahip değildir.

Nijer Vize Ücreti - Bodrum

Nijer vize ücreti vize türünüze göre değişmektedir. Yetkilimizden öğrenebileceğiniz bu ücreti şubemize bırakabilir ya da banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz. Unutmayınız ki bu ücretin içinde Nijer vize ücreti, konsolosluk harcı ve şubemizin servis bedeli yer almaktadır.

Nijer Vizesinin Onaylanma Süresi - Bodrum

Eksik evrak ve hatalı bilgi sunmadığınız sürece Nijer vizenizi 3 iş günü içerisinde alabilirsiniz. Fakat evraklarınızda sorun olmaması durumunda bile vize sürecinizin uzayabileceğini unutmayınız. Nijer Büyükelçiliği yoğun olabilir. Nijer vize başvurunuz Nijer Büyükelçiliği’nin resmî tatiline denk kalabilir. Nijer Büyükelçiliği maddi durumunuzu yeterli görmeyerek size vize reddi verebilir. Vize reddinin bir diğer nedeni ise pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması olabilir. Vize başvurunuzda pasaportunuzun yeni olmasına dikkat etmelisiniz. Vize reddi aldığınızda vize itirazı oluşturabilir ve tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Nijer’e planladığınız tarihten geri kalmamak için başvurunuzu 15 iş günü öncesinden yapmanız gerektiğini unutmayınız.

Nijer Vize Evrakları -Bodrum

Nijer vizesi için doldurmanız gereken evraklar vize türüne göre farklılık göstermektedir. Nijer vize başvurusu için seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Seyahat amacınızı belirledikten sonra şubemizden gerekli evrakları edinebilirsiniz. Başvurabileceğiniz vize türleri ve evrakları aşağıda yer almaktadır.

  1. Turistik Vize
  2. Ticari Vize
  3. Ziyaret Vizesi

Bu evrakları doldururken dikkat etmeli, hatalı bir bilgi sunduğunuzda vize reddi alabileceğinizi unutmayınız. Nijer vize evrakları ile ilgili danışmanlık hizmeti servisimizden yararlanabilirsiniz.

Nijer Vize Başvuru Formu - Bodrum

Nijer vizesine başvurduğunuzda edinmeniz gereken Nijer Vize Başvuru Formu 16 sorudan oluşmaktadır. Bu soruların içinde kişisel bilgileriniz, vize türünüz ve pasaport bilgileriniz de yer almaktadır. Tükenmez kalemle doldurmanız gereken bu evrakta Türkçe ve Fransızca dillerini kullanabilirsiniz. Nijer Büyükelçiliği’ndeki vize yetkilisi sizi bu evrakla tanır. Diğer evraklarda olduğu gibi bu evrakta da eksik ya da hatalı bilgi sunmamalısınız. Nijer vize başvuru formu ile alakalı sorularınızı şubemize danışabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Nijer Seyahati Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler - Bodrum

Değerli ziyaretçimiz, unutmayınız ki Nijer çöp toplama sistemine sahip olmayan bir ülkedir. Dolayısıyla yüksek derecede hastalık riski taşımaktadır. Nijer seyahatinizde hastalık kapmamak adına sarı humma, menenjit ve çocuk felci aşılarını yaptırmalısınız. Bu aşıları yaptırdığınızda edineceğiniz aşı kartını ülkeye girişiniz sırasında sınır görevlileri kontrol eder. Aşı kartınızı Nijer seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız. Nijer’e yapacağınız seyahat kısa süreli olsa bile mutlaka doktorunuza danışmalı ve sağlığınızı korumak için hastalık önleyici tedbirleri almalısınız.

Nijer vize başvurusu için daha detaylı bilgiyi Euroasia Bodrum şubemizden edinebilirsiniz. Başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yaparak hızlı bir vize süreci geçirebilir ve vizenizi alabilirsiniz. Nijer vize başvurusu ve danışmanlık hizmetimiz için lütfen iletişime geçiniz.

Telefon / Faks: +90 (212) 963 50 35

E-Posta: bodrum@eagvs.com

Nijer ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';