x
Nijer

Vize İşlemleri

Nijer

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 35

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Nijer Vize Başvurusu, Balıkesir

Euroasia GVS Balıkesir şubemiz, Balıkesir ve çevre illerden yapacağınız başvurularda hızlı bir vize süreci geçirmenizi sağlar. Sayfamız size gerekli bilgileri sunmak için hazırlanmıştır. Daha detaylı bilgi edinmek için şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Nijer Vizesi Başvuru Süreci - Balıkesir

Değerli ziyaretçimiz, bir Batı Afrika ülkesi olan Nijer’e yapacağınız seyahatte Nijer vizesi almanız gerekmektedir. Geçireceğiniz bu süreçte edinmeniz gereken evraklar ve diğer bilgiler sayfamızda mevcuttur.

8 Ocak 2013 tarihinde imzalanan Nijer ile Türkiye arasında vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına ilişkin anlaşmaya sadece Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri dahildir. Diplomatik Pasaport sahiplerinin Nijer’e yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde Nijer vizesi almalarına gerek yoktur.

Ancak Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahiplerinin Nijer’e yapacakları seyahatlerde vize almaları gerekmektedir. Nijer vizesi almak için gereken süreci sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

  1. Nijer Başvuru Formu

Nijer Vize Başvuru Formu Nijer vize sürecinde edinmeniz gereken evraklardan biridir. Bu formda kişisel bilgileriniz ve seyahat amacınız gibi bilgiler yer alır. Vize yetkilisinin sizi tanığı bu form 16 sorudan oluşur. Türkçe ve Fransızca dillerinde doldurulabilir. Bu formda eksik ya da hatalı bir bilgi vize reddi almanızla sonuçlanabilir. Vize süresinin uzamaması için lütfen şubemizle iletişime geçiniz.

  1. Nijer Vize Başvuru Türünü Belirlemek

Nijer vize başvuru formu dışında edinmeniz gereken evraklar vize türüne göre farklılık göstermektedir. Dolayısıyla Nijer’e hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirlemelisiniz. Nijer vizesi Turistik VizeTicari Vize ve Ziyaret Vizesi olarak üçe ayrılmaktadır. Seyahat amacınıza uygun vize türünü belirledikten sonra şubemizle iletişime geçerek tüm evrakları edinebilirsiniz.

  1. Nijer Vize Ücreti

Nijer vize ücreti vize türünüze göre değişmektedir. Bu bilgiyi şubemizden edinebilirsiniz. Şubemize vize türünüzü, vize giriş sayınızı ve Nijer’de kalmak istediğiniz süreyi bildirdikten sonra bir ücret bilgisi alacaksınız. Bu ücretin içinde vize ücreti, şubemizin servis bedeli ve konsolosluk harcı bulunmaktadır. Bu ücreti şubemize bizzat gelerek bırakabilir ya da banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz.

  1. Nijer Vizesi İçin Başvuruda Bulunmak

Tüm evraklarınızı edindikten ve eksiksiz bir şekilde evraklarınızı doldurduktan sonra vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bu başvuruyu Türkiye’de sadece Ankara’da bulunan Nijer Büyükelçiliği’ne yapabilirsiniz. Nijer vize başvurusuna şahsen gitmenize gereken kalmadan şubemiz başvuruyu gerçekleştirir. Nijer vize sonucunuz belli olduktan sonra şubemiz pasaportunuzu teslim alır ve adresinize gönderir.

Değerli ziyaretçimiz unutmayınız ki Antalya Nijer Fahri Konsolosluğu ve İstanbul Nijer Fahri Konsolosluğu vize verme yetkisine sahip değildir.

  1. Nijer Vize Başvuru Sonucunu Beklemek

Başvurunuzu tamamladıktan sonra Nijer vizeniz 3 iş günü içinde sonuçlanacaktır. Ancak Nijer Büyükelçiliği’nin yoğun olması ya da resmî tatilde olması gibi nedenlerle vize süreciniz uzayabilir.

Vize sürecinizin uzamasına neden olabilecek diğer noktalar şunlardır:

  • Nijer Büyükelçiliği’nin evraklarınızı hatalı ya da eksik görmesi
  • Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması
  • Nijer Büyükelçiliği’nin maddi durumunuzu yeterli görmemesi

Tüm bu nedenlerden dolayı vize reddi alabilirsiniz. Bu durumda vize itirazı oluşturabilir ve tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Tüm bu süreci göz önüne alırsak başvurunuzu 15 gün öncesinden tamamlamalısınız. Euroasia GVS Balıkesir şubesi olarak size hızlı bir vize süreci geçirmeniz için yardımcı olabiliriz.  

Nijer Seyahatiniz Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Balıkesir

Değerli ziyaretçimiz bildiğiniz gibi Nijer’de çöp toplama sistemi bulunmamaktadır. Bundan dolayı yüksek derecede hastalık riski taşır. Nijer’e gitmeden önce gerekli aşıları yaptırmalı ve bir aşı kartı edinmelisiniz. Bu aşı kartını Nijer’e girişiniz sırasında sınır görevlisine göstermeli ve seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız. Bu aşı kartını sarı humma, menenjit ve çocuk felci aşılarını yaptırarak edinebilirsiniz. Seyahatiniz kısa süreli olsa bile mutlaka doktorunuza danışmalı ve gerekli tedbirleri almalısınız.

Nijer Vize süreci ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen Euroasia GVS Balıkesir şubesi ile iletişime geçiniz.

 

Nijer ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';