x
Nijer

Vize İşlemleri

Nijer

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Nijer Vize Başvurusu, Bursa

Euroasia GVS Bursa şubesi olarak Bursa ve çevre illerden yapacağınız Nijer vize başvurularında size yardımcı olmak için hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Nijer vize başvurusu ile ilgili bilgileri bulabilir, daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Nijer İçin Vize Gerekiyor Mu? - Bursa

Nijer, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Ancak Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri 8 Ocak 2013 tarihinde Türkiye ile Nijer arasında yapılan vizelerin karşılıklı olarak kaldırılması anlaşmasından itibaren vize uygulamasına tabi değildir. Diplomatik Pasaport sahipleri Nijer’e yapacakları 90 güne kadar olan yolculuklarda vize almak zorunda değildir. Ancak diğer pasaport türleri Nijer vizesi almak zorundadır.

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahipleri Nijer vizesine tabidir.

Nijer Vize Başvuru Ücreti - Bursa

Nijer vize ücretini vize türünüz, vize giriş sayınız ve vize süreniz belirlemektedir. 2023 yılı güncel vize ücretini şubemizden öğrenebilirsiniz. Şubemiz konsolosluk harcı ve servis bedelimizi kapsayan bir vize ücreti paylaşacaktır. Bu ücreti şubemize bırakabilirsiniz. Dilerseniz banka hesabımıza havale yoluyla da gönderebilirsiniz.

Nijer Vize Başvurusu - Bursa

Nijer vize başvurusu sadece Ankara’da bulunan Nijer Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Şubemiz aracılığıyla başvurunuzu bizzat gitmenize gerek kalmadan tamamlayabilirsiniz. Euroasia GVS Bursa şubemiz sizin adınıza pasaportunuzu teslim alır ve adresinize gönderir.

Nijer Vize Başvurusunda Gereken Evraklar - Bursa

Nijer vize başvurusunda edinmeniz gereken evraklar vize türünüze göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden ilk önce seyahat amacınızı belirlemeli ve vize türünüzü seçmelisiniz.

Vize türlerine göre değişen evrakları sitemizde bulabilirsiniz.

  1. Turistik Vize
  2. Ticari Vize
  3. Ziyaret Vizesi

Nijer vize türünüze göre edindiğiniz evrakların dışında doldurmanız gereken bir diğer evrak Nijer vize başvuru formudur. Bu evrak kişisel bilgileriniz, pasaport türünüz ve seyahat amacınız gibi bilgileri içerir. Vize yetkilisi sizi evrakta yer alan 16 soru ile tanır. Tükenmez kalemle doldurmanız gereken evraklarda hata yapmamalı ve eksik bilgi sunmamalısınız.

Nijer vize başvuru evrakları vize sonucunuzu doğrudan etkileyebilir. Evraklarda hata yapmamak için şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Böylece daha hızlı ve sağlıklı bir vize süreci geçirebilirsiniz.

Nijer Vize Başvuru Formu Bursa

Nijer vizesi için doldurmanız gereken Nijer vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Nijer Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Bursa

Nijer vizesi 3 iş günü içerisinde sonuçlanır. Fakat bu sürenin uzamasına neden olan bazı etmenler vardır. Nijer Büyükelçiliği yoğun olabilir, vize başvurunuz Nijer Büyükelçiliği’nin resmî tatiline denk gelebilir, evraklarınızda hata çıkabilir ya da vize yetkilisi maddi durumunuzu yeterli görmeyebilir. Nijer seyahat planlarınızdan geri kalmamak için vize başvurunuzu 15 gün öncesinden yapmalısınız.

Vize reddi durumunda vize itirazı oluşturabilir ve tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Olumsuz bir sonuçla karşılaşmamak için şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Nijer Seyahati Yapacak Olan Vatandaşlarımızın Dikkat Etmesi Gerekenler - Bursa

Nijer seyahatinizde, ülkeye giriş sırasında sınır görevlileri aşı kartınızı kontrol eder. Bir aşı kartı edinmenizin nedeni ise Nijer’in yüksek derecede hastalık riski taşıyan bir ülke olmasıdır. Bu aşı kartını sarı humma, menenjit ve çocuk felci aşılarını yaptırarak edinebilirsiniz. Sınır görevlilerinin kontrol edeceği bu aşı kartını seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız. Seyahatinizin kısa süreli olması durumunda bile mutlaka doktorunuza danışmalı ve sağlık tedbiri almalısınız. Önleyici sıtma ilacı, kısa süreli seyahatlerde kullanılabilir.

Nijer Vize Başvurusu için daha detaylı bilgiyi Euroasia GVS Bursa şubemizden öğrenebilirsiniz.

Nijer ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';