x
Nijer

Vize İşlemleri

Nijer

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Nijer Vize Başvurusu, Tekirdağ

Bir Batı Afrika ülkesi olan Nijer seyahati yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize başvuru sürecini anlattığımız Euroasia GVS Tekirdağ şube sayfamıza hoş geldiniz. Tekirdağ ve çevre illerden yapacağınız başvuruları şubemize iletebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Nijer Cumhuriyeti Vize İstiyor Mu? - Tekirdağ

Nijer Cumhuriyeti, T.C. vatandaşlarından vize istemektedir. Sadece Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri vizeden muaftırlar. Diplomatik Pasaport sahiplerinin Nijer’e yapacakları 90 güne kadar seyahatlerde vize alma zorunlulukları yoktur. (Bunun nedeni 8 Ocak 2013 tarihinde Türkiye ile Nijer arasında yapılan vizelerin karşılıklı kaldırılmasına yönelik düzenlemedir)
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahipleri Nijer seyahatleri için vize almak zorundadır. Bu düzenleme sadece Diplomatik Pasaport sahipleri için geçerlidir.  

Nijer Vizesi İçin Nereye Başvurulur? - Tekirdağ

Nijer vizesi almak isteyen Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahiplerinin Ankara’daki Nijer Büyükelçiliği’ne başvurmaları gerekmektedir. Türkiye’de Nijer için vize verme yetkisi sadece Nijer Büyükelçiliği’nde bulunmaktadır. 
Türkiye’de bulunan Antalya Nijer Fahri Konsolosluğu ve İstanbul Fahri Konsolosluğu Nijer için vize verme yetkisine sahip değildir.
Euroasia GVS Tekirdağ şubemize başvurduğunuz takdirde, yetkilimiz sizin şahsen gitmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz sonuçlandığında şubemiz pasaportunuzu teslim alır ve adresinize gönderir. 

Nijer Vize Başvurusu İçin Ücret Ne Kadardır? - Tekirdağ

Nijer vize başvuru ücreti başvuru türünüze göre farklılık göstermektedir. Şubemizle iletişime geçerek seyahat amacınızı, Nijer’de kalmak istediğiniz süreyi ve vize giriş sayınızı bildirerek bir ücret öğrenebilirsiniz. Bu ücretin içinde vize başvuru ücreti, konsolosluk harcı ve şubemizin servis bedeli yer alacaktır. Yetkilimizden öğreneceğiniz bu ücreti şubemize bizzat gelerek bırakabilir ya da dilerseniz banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz. 

Nijer Vize Başvuru Formu ve Evrakları - Tekirdağ

Nijer Vize Başvuru Formu vize sürecinizde dikkatle doldurmanız gereken evraklardan biridir. 16 sorudan oluşan bu formu Türkçe ve Fransızca dillerde doldurabilirsiniz. Kişisel bilgileriniz ve seyahat amacınız bu formda yer almaktadır dolayısıyla Nijer Büyükelçiliği’ndeki vize görevlisi sizi bu evrakla tanır. Bu evrakta ve diğer evraklarda danışmanlık hizmeti almak için Euroasia GVS Tekirdağ şubemizle iletişime geçiniz. 

Nijer vize başvurusunda edinmeniz gereken diğer evraklar seyahat amacınıza göre farklılık göstermektedir. Turistik VizeTicari Vize ve Ziyaret Vizesi olarak başvurabileceğiniz Nijer vizesinde edinmeniz gereken evraklara ilgili bağlantıya tıklayarak sahip olabilirsiniz.
Tüm evraklarda dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Eksik veya hatalı bilgi olumsuz vize sonucuna neden olabilir. Vize sürecinizi uzatmamak için şubemiz size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Nijer Vizesi Kaç Gün İçinde Sonuçlanır? - Tekirdağ

Evraklarınızın tümünün doğru ve eksiksiz olması durumunda Nijer vizeniz 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süreyi Nijer Büyükelçiliği uzatabilir. Nijer Büyükelçiliği’nin yoğun olması ya da resmî tatilde olması bu süreyi etkileyebilmektedir. Seyahat planlarınızdan geri kalmamak adına başvurunuzu 15 gün öncesinden tamamlamalısınız. 

  • Nijer Büyükelçiliği’nin evraklarınızda bir eksik ya da hata görmesi vize reddi almanıza neden olabilir. Bu durumda tekrardan başvuru yapabilirsiniz.
  • Vize reddinin bir diğer nedeni eski ve yıpranmış pasaportlardır. Tüm evraklarınız tam olsa bile yıpranmış bir pasaport vize reddine neden olabilir.

Vize reddi ile karşılaşmamak ve seyahat planlarınızdan geri kalmamak için şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Nijer Seyahatinden Önce Alınması Gereken Sağlık Önlemleri - Tekirdağ

Nijer’e gitmeden önce sağlık tedbiri almalısınız. Gideceğiniz yer yüksek derecede hastalık riski taşıyan bir ülkedir. Dolayısıyla seyahatiniz başlamadan önce vurulmanız gereken bazı aşılar vardır. Sarı humma, menenjit ve çocuk felci aşılarını gitmeden önce yaptırmalı ve aşı kartınızı yanınızda götürmelisiniz. Bu aşı kartı, ülkeye girişiniz sırasında Nijer sınır görevlileri tarafından kontrol edilir. Aşı kartınızı Nijer’de bulunduğunuz süre boyunca yanınızdan ayırmamalısınız. 

Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz Nijer Cumhuriyeti’ne yapacağınız seyahatlerde size daha detaylı bilgi sunabilir ve danışmanlık hizmeti verebilir. 

Başvurunuzu Euroasia GVS Tekirdağ Şubemiz aracılığı ile yapmak için lütfen iletişime geçiniz.

Nijer ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';