x
 • Macaristan Interrail Vize Başvuru Evrakları

  Macaristan Interrail Vize Başvuru Evrakları

  Macaristan Interrail vize başvuru evrakları ve başvuru sürecinizi başlatmak için bizi arayabilir, daha fazla bilgi için sayfamızı inceleyebilirsiniz...

  Devamı
 • Orta Avrupa Turları Vize Başvuruları

  Orta Avrupa Turları Vize Başvuruları

  Budapeste, Prag, Viyana güzergahlı Orta Avrupa turlarınızda hızlı Schengen vize başvurunuz için arayınız...

  Devamı
 • Çiftçiler İçin Macar Vizesi

  Çiftçiler İçin Macar Vizesi

  Macaristan tarım ve hayvancılıkla ilgili iş geliştirme amaçlı seyahatlerinizde vize başvuru sürecinizi başlatmak için bizi arayabilir, daha fazlası için sayfamızı inceleyebilirsiniz...

  Devamı
 • Macaristan Turistik, Ticari, Erasmus Vizeleri

  Macaristan Turistik, Ticari, Erasmus Vizeleri

  90 günden kısa süreli kalışlarınız için Macaristan Schengen vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Macaristan Schengen vize başvuruları hakkında daha fazlası için bizi arayınız...

  Devamı

Macaristan Vize Başvurularında Yeni Hizmet.

İstanbul'dan yapılacak Macaristan Schengen vize başvuruları artık Cumartesi günleri yapılabiliyor.

Mesai saatleri içinde veya vize başvurusunu hafta içi yapmak istemeyen kişiler Macaristan, Norveç, Portekiz veya Slovenya vize başvurularını artık Cumartesi günü 08.30 - 12.30 saatleri arasında gerçekleştirebileceklerdir.

Macaristan haftasonu vize başvurusu katma değerli bir servis olup, başvuru sahibinin vize ücretine ek olarak ödemesi bulunacaktır. 

Haftasonu yapmayı planladığınız vize başvurularınız için yetkililerimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

Macaristan Vize Başvurusu

Macaristan Vizesi İçin En Çok Sorulan Sorular

Macaristan vizeleri kaç günde sonuçlanır?

Macaristan temsilcilikleri vize başvurularını genelde 7 ile 15 iş günü arasında sonuçlandırmaktadır. Sonuçlandırma süresi için konsolosluk veya elçilikler bir garanti vermemektedir. Macaristan temsilciliklerinin seyahat tarihine yakın bir zamanda da sonuçlandırma yaptıkları gözlemlenmektedir.

Schengen vizesi ile Macaristan’a girebilir miyim?

Schengen vizesi ile Macaristan’a girilebilmektedir. Alınan bir başka ülkenin vizesi ile Macaristan’a doğrudan girişlerde sorun olabilir. Önce vizesi alınan ülkeye seyahat edilmesi vizenin sağlıklı kullanımı için önemlidir.

Macaristan vizesi ile diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilir miyim?

İlk girişinizi Macaristan’dan yaparak diğer Schengen ülkelerine seyahat etmenizde fayda var. Seyahat planınızda Macaristan ve diğer ülkeler var ise bunu başvuru sırasında belirtmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Macaristan seyahat sağlık sigortası istiyor mu?

Macaristan dahil tüm schengen ülkeleri seyahat sağlık sigortalarını başvuru sırasında zorunlu tutar. Seyahat sağlık sigortalarınızı bizlerden veya bir sigorta acentesinden yaptırabilirsiniz. Macaristan seyahat sağlık sigortası ıslak imzalı ve kaşeli olmak zorundadır.

Macaristan için otel ve uçak biletimi satın almak zorunda mıyım?

Otel ve uçak biletlerinin satın alınması Belçika için zorunlu değildir. Geçerliliği devam eden rezervasyonlar dosyaya eklenebilir. Konsolosluk eklenen her evrakın üzerinden bir değerlendirme yapmaktadır. Buna göre rezervasyonların süresinin başvuru sonuçlanıncaya kadar geçerli kalması olumlu olacaktır.

Değerli Ziyaretçimiz, Hoş Geldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, web sayfamız Macaristan Shengen vize başvurularınızı nasıl gerçekleştirmeniz gerektiği hakkında bilgi vermektedir. Macaristan Büyükelçiliği ve Macaristan Başkonsolosluğu tarafından belirlenmiş vize başvurusu için gerekli evrakları sayfamızın devamında bulabilir, Macaristan vize başvuru formu örneğini indirerek doldurabilirsiniz. Macaristan’a kısa süreli ziyaret yapmayı düşünen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Macaristan vize işlemlerine tabidir.

Macaristan Başkonsolosluğu Norveç, Portekiz, Slovenya diplomatik temsilcilikleri ile anlaşmalı konsolosluk olarak başvuruları kabul etmektedir. Kısa süreli Norveç, Portekiz, Slovenya seyahatinde bulunacaklar vize başvurularını seyahat edecekleri ülke konsolosluğuna hitaben yazmalıdırlar. Ancak vize başvurularını değerlendirileceği diplomatik merci Macaristan Konsolosluğudur.

Macaristan vize başvurularında bölge ayrımı yoktur. Euroasia GVS olarak Türkiye'nin tüm illerinden yapılan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Parmak izi veri beyanı işlemi İstanbul’dan yapılmaktadır. İstanbul'dan yapılan başvurularda operasyon yetkililerimiz sizlere eşlik edecektir. 

Macaristan Konsolosluğu işlem süresince başvuru sahipleri ile iletişime geçebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri değerlendirme sürecinde telefonlarına cevap vermeye ve e-maillerini kontrol etmeye özen göstermelidirler. 

Macaristan vize başvuruları genel olarak seyahatten 2 gün önce neticelenmektedir. Seyahat planınızı bu bilgiyi göz önüne alarak yapmanızı tavsiye ederiz. 

Schengen bölgesine dahil olan Macaristan, Schengen ülkelerine yönelik farklı seyahat amaçları için sınırlı süreli vize olan 'C' tipi vize başvurularınızı Euroasia GVS aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Macaristan vize ücreti ve mesleksel durumunuza uygun detaylı evrak listesini bilgilendirme e-maili olarak talep edebilirsiniz. 

Macaristan vize işlemleriniz için destek hattımızı arayarak parmak izi durumunuzu sorgulatabilirsiniz. Macaristan seyahatiniz için Macaristan Konsolosluğunun talep ettiği vize başvuru belgelerine sayfamızın sol üst köşesinde ‘gerekli evraklar’ sekmesinden ulaşabilirsiniz. Evraklarınızı hazırladıktan sonra ofisimize ulaştırmanız durumunda sizin için başvuru sürecini başlatmaktayız. Hazırlama aşamasında yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Macaristan vize sürecinizi yönetirken Macaristan Konsolosluğunun tatil günleri hakkında bilginiz olmalıdır. İlerde yaşayabileceğiniz bir zaman kaybı planladığınız seyahat tarihinin zamanında geçekleşmesine engel olabilir.

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile,

Sportif amaçlı vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

macaristan vizesi

Macaristan Schengen Vizesi 

Turistik, ticari, aile akraba ya da arkadaş ziyareti, kültürel ya da sportif faaliyet, 90 günden kısa süreli eğitim amaçlı seyahatler C tipi Schengen vizesi kapsamında değerlendirilmektedir. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de dönüş tarihi itibariyle en az 2 ay yasal oturum iznine sahip yabancı pasaporta sahip kişilerin Macaristan Schengen Vizesi almaları gerekmektedir. Schengen vizesi her 6 aylık dönemde en fazla 90 güne kadar Schengen alanında konaklama hakkı verir. 

Macaristan kısa süreli vize kategorileri genel olarak; Turistik Vize, Ticari Vize, Aile Ziyareti Vizesi ve Transit Vizedir. Uzun süreli seyahatleriniz için vize türleri de; Oturum Vizesi, Çalışma Vizesi, Eğitim Vizesi ve Aile Birleşimi Vizesidir. Temsilcilerimiz talebiniz halinde hemen 2023 güncel Macaristan vize başvurusu için gerekli belgeler listesini tarafınıza mail yoluyla ulaştırmaktadır. Macaristan vizesi için gerekli evrakları hazırlayıp ofisimize şahsen ya da kargo ile ulaştırmanız durumunda başvuru sürecinizi başlatmaktayız.

2016 yılından sonra VIS ibareli bir Schengen vizeniz var ise Türkiye’nin neresinde olursanız olun şahsen gelmenize gerek olmayıp evraklarınızı bizlere kargo, kurye yolu ile gönderebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz evraklarınız elimize ulaştığı an kontrollerini tamamlamakta ve eksik ve/veya hatalı bir evrak gördüğümüzde sizleri hemen konu hakkında bilgilendirmekteyiz. En kısa sürede eksiklerinizi düzeltip başvurunuzu tamamlamaktayız. Macaristan vize başvuru ücreti 2023 hakkında Macaristan Schengen yetkililerimizi arayarak ve sayfamızın devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Başvuru sahibi birden fazla Schengen ülkesini tek seferde ziyaret etmeyi planlıyorsa en çok kalmayı düşündüğünüz ülkenin Schengen vizesine başvuru yapmalıdır.

Macaristan Vizesi Randevu Alımı

Macaristan Schengen vizesi için ihtiyacınız olan randevunuzu sizin adınıza almaktayız. Macaristan vize randevunuzu Çağrı Merkezimiz aracılığıyla alabilirsiniz. 

Macaristan Vize Başvuru Formu

Seyahat amacınızı belirledikten sonra Macaristan başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunda yazılan tüm kişisel bilgilerin başvuruyu yapan kişiye ait olması gerekir. Schengen vize başvuru formunun doldurulması hususunda yetkililerimiz gerekli desteği sağlamaktadır.  Başvuru formunu doldururken eksik bir alan bırakmamaya özen göstermelisiniz. Başvuru sürecinde kullanacağınız fotoğrafın son 6 ayda çekilmiş bir fotoğraf olması ve Schengen fotoğraf özelliklerine uyması gerekir. 

Macaristan vize başvuru formunu doldururken forma yazdığınız bilgilerle pasaportunuzda yazılı olan bilgilerin birebir aynı olması gerekir. Eğer bilgiler birbiriyle uyuşmaz ise vizenizin çıkmama ihtimalin göz ardı etmemelisiniz. Sık sık seyahat eden biri iseniz bile her seyahatiniz için güncel belgeler sunmak zorundasınız. Seyahat edecek olan her başvuru sahibi için bir form doldurulmalıdır.

Macaristan Vizesi Biyometri İşlemi

90 güne kadar kalış süreli Macaristan Schengen vize başvurularınızı vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Schengen vize başvurularında parmak izi beyanı zorunlu prosedürdür. İstanbul’dan yapacağınız başvurularda operasyon yetkilimiz parmak izi beyanı sırasında sizlere asistanlık edecektir. 2016 yılı ve sonrasında  Schengen ülkeleri için parmak izi verdiyseniz başvurunuzu randevu tarihinde şahsen başvuru merkezinde bulunmanıza gerek kalmaksızın sizin adınıza tamamlamaktayız. 2016 yılı sonrası alınmış 5 yıl geçerli parmak izi olan VIS ibaresi olan Schengen vizesi olan yer alan Schengen vizeniz var ise sizin adınıza sadece kurumsal olarak kurumumuzda kaydı olan acenteler aracılığıyla şahsen gelmeden başvuru yapabilirsiniz.

VIS ibaresi olan vizeniz olsa bile, 3.kişiler, aile bireyleri (eş-kardeş-anne-baba…) soy-ad aynı bile olsa başvuru sahibi adına (sizin adınıza) başvuru yapma hakkına sahip değildirler. Euroasia GVS olarak 2016 yılından sonra alınmış VIS ibareli Schengen vizeniz varsa başvurunuzu sizin adınıza, parmak izi kayıt biriminde şahsen buşunmanıza gerek kalmadan sizin adınıza tamamlamaktayız. 

Macaristan Vize Ücreti 

Macaristan vize ücretleri seyahat amacınıza seyahatinizin süresine ve faydalandığınız ek hizmetlere göre değişmektedir. Güncel Macaristan vize ücreti bilgisini destek hattımıza bağlanarak talep edebilirsiniz. . 

Macaristan Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Macaristan Schengen vizesinin ortalama işlem süresi 15 takvim günüdür. Ancak vize başurularınız seyahat tarihinizden 2 gün önce sonuçlanacaktır. Bu süre Macaristan Konsolosluğunun yoğunluğuna göre uzayıp kısalabilmektedir. Macaristan Schengen vize başvurularınızı seyahatinizden 1 ay önce tamamlamanızı öneririz. 

Orta Avrupa Turları ve Interrail Yapacaklar için;

Orta Avrupa turu yapacak olan kişilerin Macaristan vizesine başvuru yapabilmeleri için en uzun süre Macaristan’da konaklamaları gerekecektir. Eğer diğer ülkelerle seyahat süreleriniz eşit ise ilk giriş yapacağınız ülke Macaristan olması halinde Macaristan vizesine başvurabilirsiniz.

Macaristan Konsolosluğu satın alınmış interrail bileti olmadan da interrail için yapılacak olan başvuruları kabul etmektedir. Ancak seyahat programınızı anlatan detaylı bir vize talep dilekçesi yazmalı ve boşta kalan konaklamasız seyahat gününüz olmamalıdır. Eğer varsa ara geçişler, tren, otobüs bileti gibi dokümanlar başvuru dosyasına eklenmelidir. Otel ve uçak bileti rezervasyonlarında başvuru sahibinin adı soyadı bulunması zorunlu iken otelde veya uçak bileti rezervasyonlarında başka bir isim olması halinde söz konusu kişinin geçerli schengen vize fotokopisi veya yeşil pasaport fotokopisi başvuru dosyasına eklenmelidir.

Macaristan Vize İşlemleri

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında

Macaristan vize başvurunuz için gerekli evraklar seyahatinizin amacına göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle yapacak olduğunuz seyahatin amacını belirlemeli ve ona uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Eğer seyahatiniz kısa süreli olacaksa yani 90 günden az sürecek bir seyahat planlamışsanız Macaristan Schengen vizesi talep etmeniz gerekir. Seyahatiniz uzun süreli bir kalış gerektiriyorsa (90 günden fazla) uzun süreli vize talep etmelisiniz. Macaristan uzun süreli kalış vizeleri direkt olarak Macaristan Konsolosluğuna yapılmalıdır. Macaristan’a turistik amaçlı bir gezi planlıyorsanız başvuru sürecinizi turistik amaca yönelik işlemlerle tamamlamalısınız. Macaristan turistik vize için gerekli olan evrakları incelemeli, Macaristan turistik vize için gerekli olan başvuru formu ve dilekçeleri doldurmalısınız. Hazırlamanız gereken Macaristan vizesi güncel evrak listesini yetkililerimizden ön bilgi maili şeklinde talep edebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda hemen tarafınıza bir bilgi maili gönderilecektir. Böylece seyahat amacınıza uygun olan evrakları tamamlayabilirsiniz.

Macaristan vize başvuru formunun yanında başvuru sahibi, konaklama ve ulaşım rezervasyonlarını gösteren belgeler ve seyahat süresi boyunca masraflarını nasıl karşılayacağını gösteren belgeler sunmalıdır. Yapmış olduğunuz rezervasyonlar gerçeği yansıtmadığı takdirde Macaristan Konsolosluğu değerlendirmelerini ona göre yapacak ve bu da vize sonuçlanma aşamasına yansıyacaktır. Macaristan’a yapacak olduğunuz seyahatten sonra ülkenize döneceğinize dair kanıtlayıcı bilgiler vermelisiniz. Macaristan vize işlemleriniz boyunca desteğe ihtiyaç duyduğunuz her an help@aegvs.com adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Eğer seyahatinizi karşılayacak olan bir sponsorunuz var ise vize başvurusunda bulunan kişiye sponsor olacak olan kişi tüm gelir belgelerini kendisi için başvuru yapacak şekilde hazırlamalıdır. Sayfamızda belirtilen evraklar haricinde konsolosluk başvuru sahiplerinden ek belge talep edebilir. Bu ek belgeler eski pasaportunuz, nüfus kayıt örneğiniz, yurtdışından davetiye göndermiş olan kişi ile akrabalık derecesini gösteren nüfus kağıt örneği ya da sicil gazetesi, satın alınmış otel ve uçak bileti olabilir. Bu ve benzeri durumlarda konsoloslukta işleminiz devam ederken başvuru formunuzda belirtmiş olduğunuz e-posta ve telefon numaralarınıza konsolosluk tarafından gelecek bildirimleri yetkililerimizle paylaşmayı unutmayınız. Macaristan Konsolosoluğu başvuru sahiplerini arar ve ulaşamazsa, eksik evraklar konusunda herhangi bir dönüş alamazsa vize başvurularınız olumsuz sonuçlanabilir. Talep edilen her belgeyi hazırlamak zorundasınız. Şayet hazırlayamıyorsanız durumunuzu açıklayıcı bir şekilde Macaristan Konsolosluğuna hitaben bir dilekçe yazıp ulaştırmalısınız. Hazırlayamadığınız evrakların başvuru sürecinize olumsuz etki edeceğini unutmayın. Evraklarınızın güncelliğini kontrol edin.

Macaristan Vizesi Genel Bilgi

Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaportlara sahip olan vatandaşlar, seyahat süreleri 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır. Ancak pasaportlarının seyahat dönüş tarihlerinden sonra da 90 gün geçerli olması gerekir. Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerin Macaristan Schengen vizesi almak için seyahat dönüş tarihinden sonra 2 ay daha geçerli yasal oturma izinleri olmalıdır.

Vizeye başvuran kişiler güncel pasaportun aslını ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının yazılı olduğun nüfus cüzdan fotokopisini mutlaka yanında getirmelidir. Aynı zamanda seyahatinin tamamını kapsayan zorunlu sağlık sigortasının da olması gerekir. Sağlık sigortası gideceği ülkede yaşayabileceği herhangi bir sağlık sorunu olması durumunda hastanede yatması gerekir ise masraflarını karşılayabilecek düzeyde olmalıdır. 

Pasaportunuza vizelerinizin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfanın olması gerekir. Vize başvurularında kullandığınız pasaportun 10 yıldan eski olmaması gerekir. Eski pasaportlarla yapılan vize başvurularını Macaristan Konsolosluğunun kabul etmeyeceğini bilmelisiniz. Bir evlilik ya da boşanma yaşamışsanız ve kimliğiniz güncellenmemişse başvuru sırasında size sorun çıkaracaktır. Kimliğinizde yazılı olan bilgilerle pasaportunuzda yazılı olan bilgilerin (ad, soyad, mahalle, köy) birebir aynı olduğundan emin olun.

Eğer bilgileriniz Vize Bilgi İşleminde (VIS) güncel değil ve parmak izi vermek durumunda kalırsanız ofis çalışanlarımızla birlikte uygun olduğunuz bir gün belirleyip Macaristan Konsolosluğundan randevu alma işlemlerinizi hızlandırmaktayız.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Macaristan Konsolosluğu eksiksiz bir şekilde yapılmış vize başvurularını seyahat tarihinden 2 gün önce sonuçlandırmaktadır. Bu süre eksik evraklarla yapılmış olan başvuruları, konsolosluk görev alanı dışında bulunan illerden yapılan başvuruları ve yabancı pasaportlarla yapılan vize başvurularını kapsamaz. Aynı zamanda bu süreler Macaristan Konsolosluğunun yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilir. Macaristan vize başvurularınızı yaklaşık 1 ay öncesinden halletmenizi öneririz. Seyahatine 2 haftadan daha az bir süre kalmış ise vize başvuru sonucunuz seyahat tarihlerinize yetişmeyebilir. Macaristan vize başvurularınızda eksik ya da hatalı belgeler işlem sürecinizde size zaman kaybı yaşatabilir. Bu nedenle evraklarınızı doldururken eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz.

Seyahat geçmişinizi kanıtlayıcı evraklar sunar iseniz Macaristan’a uzun süreli kalış vizesi alma şansınız artacaktır. Macaristan Konsolosluğu önceki vizelerinizin sayısına bakarak uzun süreli kalış vizesi verebilmektedir. Uzun süreli kalış vizesi talep etmeniz halinde sonuçlanma süresi kısa süreli Schengen vize başvurularına göre daha uzun sürmektedir. Özellikle uzun süreli vize talep ederken seyahat planlarınızı vize sonuçlanma sürelerini düşünerek yapmalısınız. Vize sonuçlanma aşamasında tek yetkili makam Macaristan Konsolosluğudur. Vize başvuru sürecinizde her an destek alabileceğininiz firmamız, vizenizin sonuçlanma aşamasına karışamamaktadır.

Macaristan vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde vizenizin işlenmiş olduğu pasaportu bulunduğunuz ile kargo ile göndermekteyiz. Dilerseniz size en yakın ofisimize uğrayıp şahsen de pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. Pasaportunuz elinize ulaştıktan sonra kontrollerini yapmalı ve herhangi bir hata olması durumunda yetkililerimize haber vermelisiniz.

macaristan vizesi

Macaristan Vize Reddi

Macaristan vize başvurunuz için ret yanıtı almanız tekrar Macaristan vizesine başvuramayacağınız anlamına gelmez. Evraklarınızı amacına uygun olarak eksiksiz bir şekilde hazırlamanız durumunda tekrar tekrar başvuru hakkınız vardır. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasının nedeninin yazılı olduğu bir mektup Macaristan Konsolosluğu ile tarafınıza ulaştırılacaktır. Böylece başvurunuzun hangi sebeplerle reddedildiğini öğrenmiş olacaksınız. Almış olduğunuz vize ret yanıtına karşılık tarafınıza bildiri yapılan günden sonra 8 gün içinde hakkınızda verilmiş olan vize reddi kararına itiraz edebilirsiniz. Ancak 8 gün sonrasında yapılacak olan itirazların Macaristan Konsolosluğu tarafından işleme alınmayacağını unutmamalısınız.

Yabancı Pasaport Sahiplerinin Dikkatine!

Aşağıda ki ülke vatandaşları için yapılacak Macaristan, Portekiz, Norveç, Slovenya vize başvurularının mülakatları artık Macaristan Konsolosluğu'nda yapılacaktır. Aşağıda ki ülkelerin pasaportlarına sahip vize başvuru sahiplerinin Konsolosluk mülakatları ise Pazartesi, Salı 08:30 - 09:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir

Afganistan, Bangladeş, Cezayir (oturma izni lazım), Fas (oturma izni lazım), Filistin, Güney-Sudan, Irak (oturma izni lazım), Iran (oturma izni lazım), Kamerun (oturma izni lazım), Kongo, Kuzey-Kore, Libya, Lübnan (oturma izni lazım), Mali, Mısır (oturma izni lazım), Moritanya, Mülteci, Nijer, Nijerya (oturma izni lazım), Pakistan (oturma izni lazım), Ruanda, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tunus (oturma izni lazım), Ürdün (oturma izni lazım), Vatansız, Vietnam (oturma izni lazım), Yemen

Macaristan Vizesi Başvuru Bölgeleri

Macaristan Vize İşlemleri İstanbul

Macaristan vizenizi İstanbul’dan alabilmek için sayfanın devamında belirtilen işlem adımlarını takip etmenizi tavsiye ederiz. İstanbul’un tüm ilçelerinden ve hiçbir bölge sınırlaması olmadan Türkiye'nin her şehrinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun evrak listesine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Macaristan’a turistik amaçlı seyahat etmeyi planlıyorsanız turistik vize türüne göre, ticari amaçlı seyahat planlıyorsanız ticari vize türüne göre, Macaristan’da ikamet eden bir akrabanızı ziyaret amacıyla bir seyahat planlıyorsanız aile ziyareti vize türüne göre evraklar hazırlamalısınız. İlk defa vizeye başvuracak olan kişiler VIS prosedürü çerçevesinde parmak izin vermek zorunda oldukları için başvuruda şahsen bulunmak durumunda olabilirler. Parmak izi işlemlerinde operasyon yetkilimiz sizin adınıza parmak izi veri toplama biriminden randevu alabilmekte ve herhangi bir problem yaşamamanız adına randevunuzda size eşlik etmektedir.

Başvuru evraklarını doldururken eksik bilgi vermemeye özen göstermelisiniz. Macaristan vizenizin zamanında çıkmasını istiyorsanız gerekli vize evraklarını dikkatlice okumalı ve hazırlamalısınız. Daha önceden verilmiş güncel parmak iziniz var ise başvuruda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Hazırlamış olduğunuz evraklarınızı size en yakın ofisimize göndermeniz durumunda sizin adınıza Macaristan vize başvurunuzu tamamlamakta ve vize sürecinizi yönetmekteyiz. İkamet ettiğiniz şehirde geçici bir süreliğine bulunmuyorsanız Macaristan vize işlemlerinizi bulunduğunuz bölgede hizmet veren en yakın ofisimizden de yürütebilirsiniz.

Macaristan Vize İşlemleri Ankara

Ankara’da ikamet eden başvuru sahipleri Macaristan vizenizi almak için doğru adrestesiniz. Zorlu vize prosedürlerinde sizlere kolaylaştırılmış bir hizmet sunmak adına tüm vize sürecinde desteğe ihtiyacınız olan her an yanınızdayız. Macaristan vize işlemlerinizi tamamlamak için Ankara'da ikamet etmeniz zorunlu olmamakla birlikte vize başvurusunu Ankara’dan yapacaksanız size en yakın ofisimize sayfamızın iletişim kısmından ulaşabilir, süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. Parmak izi veri alımı İstanbul'dan yapılmaktadır. Randevu gününde İstanbul'da hazır bulunmanz gerekebilir. Detaylı bilgiyi Çağrı Merkezimizden alabilirsiniz. 

Türkiye'nin her bölgesinden başvurularınızı firmamız aracılığı ile yapabilirsiniz. Öncelikle seyahat amacınızı belirledikten sonra size uygun güncel evrak listesini ofis danışmanlarımızdan talep edebilir, Macaristan vize başvuru evraklarınızıbu bilgiler doğrultusunda hazırlayabilirsiniz. 2016 yılınan sonra alınmış 5 yıl geçerli parmak izi olan schengen vizeniz yok ise başvuru merkezine bizzat gelip parmak izi vermeniz gerekebilir. Eğer geçerli ve güncel parmak izi olan bir schengen vizeniz varsa hazırlamış olduğunuz evraklarınızı size en yakın ofisimize göndermeniz durumunda gelmenize gerek kalmadan başvuru sürecinizi başlatmaktayız.

Macaristan Vizesi İzmir

Macaristan vizesine İzmir’den başvuru yapabilirsiniz. İzmir’den yalnızca Macaristan ve Portekiz başvuruları yapılmaktadır. Macaristan vize başvuru sahipleri herhangi bir bölge sınırlaması olmadan Türkiye'nin her yerinden başvurularını İzmir ofisimiz aracılığı ile tamamlayabilirler. Macaristan vizesi için gerekli olan güncel evrak listesini seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza göre talep edebilir, İzmir ofisimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Macaristan Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibinin bizzat gelmesini talep edebilir. VIS ibaresi olan bir vizeniz varsa bile 3. Kişiler yani arkadaşlarınız, aileniz, akrabalarınız sizin adınıza başvuru yapamazlar. Yetkililerimiz sizin de uygun olduğunuz bir tarihe Macaristan vize başvurusu için randevu alabilmektedir. Macaristan Konsolosluğu vize başvurularını yetkili acenteler aracılığı ile kabul etmektedir. Macaristan Konsolosluğunun vize işlemleri için yetkilendirdiği aracı firmalardan biri olarak sizlere kaliteli ve konforlu hizmet sunmak adına işlemlerinizi kolaylaştırmaya çalışmaktayız. Başvurunuzu şahsen yapmanız durumunda hem randevu tarihiniz daha geç bir zamana verilebilir hem de başvurunuzun işleme alınma süresi uzayabilir. Tüm vize süreci hakkında detaylı bilgi almak için Macaristan Schengen departmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

UYARILAR

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Macaristan Schengen vize başvurularında kullanacakları pasaportlarının geçerlilik süresi en az 90 gün olmalıdır. 
 • Türkiye Cumhuriyeti Hususi, Hizmet, Diplomatik pasaport hamilleri 90 güne kadar olan kalışlarından vizeden muaftırlar. 
 • Macaristan vize başvurularınızda Macaristan Konsolosluğu satın alınmış otel uçak istemektedir. 
 • Tüm evraklar a4 boyutunda olmalıdır.
 • Ankara Macaristan Büyükelçiliğine direkt olarak başvuruda bulunulabilmektedir. Ancak işlem süresi uzun sürebilmektedir.

Macaristan vize başvuru prosedürleri, iş durumunuza uygun güncel evrak listesi ve Macaristan vize ücretini destek hattımıza bağlanarak bilgilendirme e-maili olarak talep edebilirsiniz. 

Macaristan Vize Başvurusu

 

Macaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Macaristan Aile Arkadaş Vizesi
K.S. 17/10/23, 17:15 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben ve eşim Macaristan’da yaşayan halamı ziyaret etmeyi planlamaktayız. Macaristan vizelerini inceledim ancak hangi vize türü ile ilgili başvuru yapacağım konusunda biraz kafam karıştı. Macaristan Aile arkadaş ziyaret vizesi ya da Macaristan Turistik vizesine mi başvuru yapmalıyız. Eşim ve ben devlet memuruyuz. Yeni evlendik eşimin pasaportunu daha yeniletmedik. Bir sorun teşkil eder mi? Yardımcılarınızı rica ederiz.
Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar
H.G. 17/10/23, 17:12 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Kız arkadaşımla birlikte 3 günlük Budapeşte’ye seyahat etmeyi planlamaktayız. Kız arkadaşım Özel bir bankada çalışmaktadır. Bende Tekirdağ Şarköy Belediyesinde Zabıta Memuru olarak çalışmaktayım. Vize başvurumuzu sizin aracılığınızla başvuru yapmak istiyorum. Macaristan turistik vize kaç günde çıkar? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
Macaristan Turistik Vize Ücreti
F.O. 13/10/23, 17:23 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Macaristan’a eşim ve 2 yaşındaki oğlum ile birlikte seyahat etmeyi planlamaktayız. Eşim ve benim kendimize ait Mimarlık ofislerimiz bulunmaktadır. Macaristan Turistik vize ücreti nedir? 2 yaşında ki oğlum için ödememiz gereken ücret ne kadardır? Hafta içi iş yoğunluğundan dolayı randevumuzu hafta sonu yapma imkânımız var mı? Böyle bir imkân varsa ücreti nedir? Bilgilerinizi rica ediyorum. Teşekkürler.
Macaristan Vize Başvurusu
K.M. 13/10/23, 17:20 Cevabı Görüntüle
Merhaba; Sakarya Üniverisinde Tarih Bölümünde öğrenciyim. Şubat ayında ki ara tatilinde 5 günlük tatil planlamaktayım. Macaristan vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Üniversite öğrencisi olduğumdan dolayı başvuru yaparken emekli olan annem bana sponsor olabilir mi? Hangi evrakları hazırlamamamız gerekiyor bu konuda sizden destek almak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Macaristan Ticari Vize
T.Y. 11/10/23, 17:12 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Macaristan Ticari Vize başvurusu yapmak istiyorum. Tekirdağ’da Tarım Makineleri üzerine bir firmanın sahibiyim. Macaristan Budapeşte’de 24 – 27 Ocak 2024 tarihleri arasında Uluslararası Tarım ve Tarım Makineleri Fuarına davet edildim. Gerekli evraklar nelerdir? Davetiyenin ıslak imzalı olması gerekiyor mu, mail çıktısı olur mu? Bu konuda sizden danışmanlık almak istiyorum. Yardımlarınızı rica ederim.
Macaristan Turistik Vize Başvurusu
E.S. 11/10/23, 17:07 Cevabı Görüntüle
Merhaba; Yılbaşı tatilinde kız kardeşimle birlikte Budapeşte ve Kapoşvar’a bir haftalık seyahat planı yapmayı düşünüyoruz. Bunun için Macaristan turistik vize başvurusunda bulunmak istiyoruz. Özel bir hastanede uzman hekim olarak çalışmaktayım. 2 yıl önce Macaristan’a turistik olarak vize almıştım. Kız kardeşim Üniversite öğrencisi ve daha önce hiç yurtdışına seyahat etmedi. Kız kardeşime emekli olan babam sponsor olacaktır. Daha önce ki Macaristan Turistik vize başvurusunda parmak izi vermiştim. Tekrardan parmak izi vermem gerekiyor mu? Macaristan turistik vize başvurusunda kız kardeşimin dikkat etmesini gerektiren hususlar nelerdir? Vizelerimiz kaç günde sonuçlanır? Bu süreçte sizlerden destek almak istiyoruz. Bilgi verirseniz sevinirim, teşekkürler.
Macaristan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar
K.L. 05/10/23, 17:41 Cevabı Görüntüle
Merhaba; oğlumla sömestr tatilinde Budapeşte’ye gitmeyi planlıyorum. Fakat internette okuduğum çok fazla bilgi kirliliği var. Eşimle boşandık oğlumun vekaleti bende olmasına rağmen yurtdışına çıkabilmesi için oğlumun muvafakatname isteniyor babadan da diye bir bilgi okudum. Bu doğru mudur? Benim kendime ait avukatlık bürom var. Macaristan Turistik vizesi için gerekli evraklar nelerdir tarafıma paylaşırsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Macaristan Vize Başvuru Formu
O.F. 05/10/23, 17:30 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Başvurumu AS VISA dan kendimiz gerçekleştirmek istedik. Kendim araştırmalarımı yaptım ama yine de emin olamadım. Fakat ilk yurtdışı seyahatimiz olacağı için hata yapmayı da istemedim. Sizlerden danışmanlık almak istiyoruz. Kendim emekliyim. Ben eşim ve engeli bulunan oğlum için süreçler hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyorum. Oğlum 12 yaşında ve otizmli başvuru sürecinde kendisinin katılması gerekir mi? Parmak izi konusunda istisnai olarak yardımcı olma durumu oluşabilir mi? Oğlum 12 yaşında olduğu için evrakları ne şekilde toparlamam gerekli? Eşim ev hanımı. Bu detaylar içinde bilgilendirme rica ederim. Macaristan vize başvuru formu doldurmam gerekiyormuş bu konu hakkında hata yapmak istemedim. Bu süreçte sizlerden yardım alarak ilerlemek istiyorum. Danışmanlık konusunda desteklerinizi rica ediyoruz.
Macaristan Turistik Vize Başvuruları, İzmir
D. Çavuşoğlu 20/12/18, 10:59 Cevabı Görüntüle
Merhabalar,

Yakın zamanda Budapeşte / Macaristan 'a turistik bir gezi planlıyorum. Macaristan vizesi için gereken evraklar konusunda yardımcı olabilir misiniz,
İzmir de özel bir şirkette çalışıyorum.

Teşekkürler,
İyi çalışmalar.
BASE_URL = '';