x
Macaristan

Vize İşlemleri

Macaristan

Telefon/Faks

+90 462 215 60 10

Eposta

trabzon@eagvs.com

Macaristan Vize Başvurusu, Trabzon

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi aracılığı ile yapılacak olan Macaristan Schengen vize başvurularına dair gerekli olan güncel bilgilerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Macaristan Schengen vize işlemlerine dair Trabzon şubesi ile iletişime geçmek için +90 462 215 60 10  numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz veya dilerseniz trabzon@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

İlerleyen sayfamızda başta Trabzon Maçka, Of, Çaykara, Ortahisar, Dernekpazarı, Vakfıkebir, Araklı, Akçaabat, Hayrat, Sürmene, Şalpazarı, Yomra, Çarşıbaşı, Düzköy, Arsin, Beşikdüzü, Tonya ve Köprübaşı ilçelerimiz başta olmak üzere Rize, Bayburt, Gümüşhane ve Giresun gibi çevre illerden gerçekleştirmek istediğiniz Macaristan Schengen vize başvurularına ait gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Schengen uygulamasına üye olan ülkelerden birisi de Macaristan ülkesidir. Bu yüzden Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaporta sahip olanlar 180 gün içinde 90 günü aşmamak koşuluyla seyahatlerini diledikleri gibi gerçekleştirebilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaporta sahip olanlar ise, Macaristan seyahatlerinden önce mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekir.

Başka bir Schengen ülkesinden alınmış olan, geçerliliği ve konaklama gün sayısı yeterli bulunan bir vizeniz varsa, tekrar vize almanıza gerek olmadan Macaristan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Vizesi İçin Gereken Evraklar Nelerdir? 2023

Trabzon şubesi aracılığı ile, aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gerekli olan evrak bilgilerine, ilgili linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulamadıysanız ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bulmakta güçlük çekiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 462 215 60 10 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da trabzon@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvuru Formu, Trabzon

Schengen uygulaması kapsamında bulunan Macaristan vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık aşamasındayken online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında girilecek olan eksik, hatalı ya da gerçeklikle uyuşmayan bilgi girişleriniz, başvurunuzun gecikmesine hatta iptal edilmesine sebep olabilir.

Uzmanlarımız sizden gelen bilgiler sayesinde formunuzu hazırlayarak sizi bu zahmetten kurtarmış olur.

Macaristan vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? Trabzon

Macaristan ülkesi için gerçekleştirmek istediğiniz vize başvuruları, yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak pasaportunuzun teslimi seyahatinizden 2 gün önce yapılır. Bu süre ortalama gün vermekle beraber dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizden 1 ay önce bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.+90 462 215 60 10 numaralı telefonumuzdan ya da trabzon@eagvs.com mail adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Diğer ülkelerde olduğu gibi Macaristan hükümetinin de vize işlemleri için uyguladıkları prosedür ve aşamaları vardır. Bu aşamaları Euroasia GVS Trabzon şubesi aracılığıyla, sizler için adım adım listeledik.

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizlerle birebir iletişim kurarak, sorular sorarak hangi amaç için seyahatinizi yapacağınızı belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Mesleki detaylarınız, seyahat süreniz ve gerekçenize göre konsolosluk yetkilileri tarafından sizlerden istenen belgeler bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi olursunuz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize göndereceğiniz belgeler, uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Belgelerinizin eksik, hatalı ya da gerçekliğini yitirmiş olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Macaristan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvurunuzun özeti niteliğine ve konsolosluk yetkilileri tarafından ilk incelenen belge özelliğine sahip olan Macaristan vize başvuru formunun doldurulması ayrı bir odak ve bilgi birikimi gerektirir. Uzmanlarımız bu konu da son derece tecrübe sahibi olmakla beraber, sizlerden gelen bilgilerle formunuzu doldurur ve hazır hale getirir. 
  • Macaristan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun değerlendirilmeye alınması için gerekli olan ön şart başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlar, işlem ücretleri ve danışmanlık bedelimizi kapsar. Başvuru ücretinizi banka hesabımıza transfer edebilir ya da ofisimize uğrayarak ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Macaristan vize başvuruları randevu esasına göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşerek mümkün olan en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 2016 yılından sonrasına ait Schengen vizesi bulunmayan 12 yaş üstü tüm bireylerin parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi aşamasında size bir yetkilimiz eşlik eder ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman yaklaşık 15 iş günü sürmektedir. Konsolosluk yetkilileri başvurunuzu işleme almasıyla birlikte yetkilimiz dosya durumunuz günlük olarak takip ederek sorgular. Dosyanız ile ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvuru süreciniz tamamlandıktan sonra yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır. İsterseniz ofisimizi ziyaret ederek alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Trabzon

Schengen uygulaması kapsamında yer alan diğer ülkelerde olduğu gibi, Macaristan vize başvurunuzun da değerlendirmeye alınması için parmak izinizin verilmiş olması gerekmektedir. 2016 yılından sonra alınmış olan herhangi Schengen vizesi için, verilen parmak izleri (VIS) adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden, şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Aksi durumda ise 12 yaşını dolduran tüm bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesine sahip olmayan vatandaşların, vize başvurularının işleme alınması için şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri şarttır. Bizlerden alacak olduğunuz danışmanlık hizmeti dahilinde size bir görevlimiz eşlik eder. Yapmış olduğumuz bu uygulama sayesinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.

Aksi duruma ek olarak, Macaristan konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi görüşmeye çağırabilirler. Bu standart bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Macaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';